Wonder Woman: Paradise Lost
komiksy
MuMin84

Wojna ogarnęła Gotham City i Rajską Wyspę. Starożytni bogowie odradzają się w ciałach najpotężniejszych wrogów Batmana w jego mieście. Z kolei na Temiskirze konflikt pomiędzy dwoma plemionami Amazonek zagraża istnieniu tego ludu. Jedyną nadzieją na pokój jest księżniczka Diana - Wonder Woman.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Dorian_LC | 2018-03-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 27 lutego 2018

BOGOWIE I HEROSI

8,5

Wonder Woman: Raj Utracony - zbiór komiksów wydawany w 2001 roku, autorstwa Amerykańskich pisarzy komiksów: Phila Jimeneza (m.in. "New X-Men"), J.M. DeMatteisa (m.in. "Justice League") i George Pereza (m.in. "The New Teen Titans").

Pierwsze opowiadanie "Bogowie Gotham" to trzymająca w napięciu fabularna hybryda horroru i fantasy, w którym w obliczu zagrożenia przedstawiono wzajemne korelacje superbohaterów.
Tytułowy "Raj Utracony" to już pełen intryg, mitologiczny dramat. Akcja rozgrywa się na "Rajskiej Wyspie" Temiskirze, gdzie poruszono ponadczasowy temat gościnności wobec przybyszów z obcego świata, doprowadzając tym samym do walki o własną niezależność.

"Bogowie Gotham" to miejscami wypełniona powtarzającymi się kwestiami, przesycona patosem, monotonna opowieść, w której panuje natłok superbohaterów: Wonder Woman, Batman, Artemida, Huntress, Troia, Nightwing, Wonder Girl, Robin i Oracle, w zestawieniu z galerią arcyłotrów oraz mitycznymi...

The_5nake | 2017-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Jak dla mnie chyba najlepiej wydany tom z całej dotychczasowej kolekcji. Zdarzało się, że trafiały się tomy zawierające 40 stron samych rysunków i minimum tekstu, a tutaj dostajemy komiks z krwi i kości.
Bardzo ciekawe przedstawienie postaci, arcyciekawy pomysł na przeciwników amazońskiej księżniczki i pomoc innych superbohaterów. Bardzo zaskakuje fakt wprowadzenia do świata rzeczywistego mitycznych bożków greckich, którzy chcą sprowadzić na ziemię Aresa. Świetna zabawa!
Mam świadomość, że komiksy to nie książki. Wiele przekazów ma tutaj znaczenie symboliczne, ewentualnie banalne, ale swoje zadanie spełnia idealnie - dobra zabawa.

Piotr | 2017-12-08
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Główna część tego tomu to aż dwa dłuższe komiksy - "Bogowie Gotham" i tytułowy "Raj Utracony".

Pierwsza historia opowiada o konflikcie Wonder Woman i Batmana ze złymi bogami, którzy opanowali ciała złoczyńców w Gotham. Historia zajmuje większość tomu, została wybrana do kolekcji chyba tylko z powodu Batmana (bo wiecie, Gacek się sprzedaje) i jest raczej prosta fabularnie. Pomimo tego utrzymywała moje zainteresowanie i nawet mi się podobała. W drugiej historii - "Raju utraconym" - mamy historię kręcącą się wokół Rajskiej Wyspy i jej polityki. Niestety, fabuła kończy się nieco za szybko, co w sumie rozumiem - no bo po co przedłużać na siłę? Niemniej jednak, ten wątek zainteresował mnie nieco bardziej, a trwa najkrócej.

Same komiksy mają ładne, chociaż troszkę przestarzałe rysunki. Mogę się doczepić tylko tego, że momentami tła prawie nie istnieją i zamiast tego dostajemy prostackie gradienty. Dodatkowo, jak na komiks superbohaterski jest tu całkiem sporo tekstu - może się wydawać,...

apl | 2017-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2017

Bardzo w moim klimacie - starożytność pełną parą plus superbohaterowie i superzłoczyńcy... rewelacyjny pomysł na przeciwników, wojna amazonek i historia donny - Polecam!

Oleanderek | 2018-06-16
Na półkach: 2018, Komiksy, Przeczytane