Zgłosuj na książki roku 2017
Batgirl: Year One
komiksy
MuMin84

Po college'u nastoletnia Barbara Gordon zamierza pójść w ślady ojca i zostać policjantką. Gdy okazuje się, że nie zdoła ziścić swoich planów, wybiera inną drogę - wciela się w bohaterkę Batgirl. Odnajdując się w nowym życiu, wchodzi w konflikt z Batmanem i staje się celem superłotrów.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Piotr | 2018-02-03
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Od razu zaznaczę - moja ocena może być lekko zawyżona, bo dosyć lubię Batgirl. Trzeba jednak przyznać, że komiks jest niezły. To duchowy następca innego komiksu z WKKDC- "Robin: Rok Pierwszy". O ile myślę, że tamten komiks był fajny, nie zachwycił mnie na tyle abym go jakoś dłużej wspominał. Tutaj niby też nic nie wystrzeli nas z butów ze zdziwienia, ale i tak myślę, że Batgirl jest lepsza.

Tym razem mamy origin story, ale załatwiony bardzo fajnie i szybko- komiks nie przedłuża za bardzo i nie wieje nudą. Mimo wszystko, mam wrażenie, że można skrócić historię o jeden zeszyt, ale i tak- czytało się przyjemnie a fabuła jest dobrze poprowadzona. Ciągle coś się dzieje, każda akcja i dialog ma jakiś sens. No i główna bohaterka jest zdecydowanie bardziej ludzka niż Batman i Robin, przez co łatwiej się z nią identyfikować. Bardzo podoba mi się fakt, że nie zrobili z niej Mary Sue, która radzi sobie ze wszystkim. Owszem, radzi sobie bardzo dobrze, ale nie czuć tutaj tej aury...

LupusArctos | 2017-12-22
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo przyjemna historyjka utrzymana w tym samym klimacie co "Robin: Rok Pierwszy". Kawałek niezobowiązującej, ale bynajmniej niegłupiej rozrywki.

Szymon Poczwardowski | 2018-01-18
yorick | 2017-12-19