Deadpool Classic Vol. 5
superbohaterowie, Deadpool
komiksy
nightwing

Piąty tom zbierający wczesne przygody Najemnika z Nawijką. Dziwne rzeczy przydarzają się Deadpoolowi, odkąd los ludzkości spoczął w jego rękach. Nie dość, że prześladują go zombie, zapaśnicy sumo, króliki szablastozębne i maleńki klon Wade’a Wilsona, to jeszcze pewien albinos ma dla niego niepokojące wieści. Czyżby Deadpool był... żonaty?! Autorami tego tomu są scenarzysta Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man) oraz rysownicy: Pete Woods (X-Men: Mordercza geneza), Scott McDaniel (Daredevil) i Joe Cooper.

źródło opisu: https://egmont.pl/Deadpool-Classic.-Tom-5,9024538,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Deadpool-Classic.-Tom-5,9024538,p.html

eR_ | 2018-06-27
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Mimo tego, że obiecałem sobie, że po kolejne wariacje na temat… nie sięgnę, postanowiłem jednak wziąć byka za rogi i przeczytać, a w większości obejrzeć kolejny tom przygód Deadpoola.
Tym razem jest to tom piąty”Deadpool Classic”. W sumie niczym się nie różni od poprzednich, w sensie tego co wyprawia główny bohater, jednak jakaś nowość to jest.

A kim jest ów Deadpool? Większość pewnie kojarzy tego byłego najemnika, który zyskał możliwość regeneracji, jednak jego twarz się nie zregenerowała. Możliwe że jest to gdzieś wyjaśnione, jednak ja nie mam bladego pojęcia dlaczego tak jest. Tak więc mamy antybohatera i jego nieustanną paplaninę, która robi się po jakimś czasie nużąca. A czego dowiemy się z nowego tomu jego perypetii?

Nasz bohater ma halucynacje objawiające się króliczkami, które byłyby nawet słodkie, gdyby nie były szablozębne. Poza tym historie są praktycznie takie same jak zawsze. Parę zadań do wykonania, żarciki którymi Wilson rzuca bez końca i próba walki z samym...

Wkp | 2018-06-14

ZOMBIE, KRÓLICZKI, KLON, SUMO I… ŻONA?

Mam wrażenie, że ledwie w moje ręce trafił czwarty zbiorczy tom klasycznych przygód Deadpoola, a już czytam piąty. I chociaż ta postać nigdy nie należała do moich ulubieńców, cieszę się, że zacząłem regularnie sięgać po historie z Najemnikiem z Nawijką. W końcu czarny, niepoprawny politycznie humor, szalona akcja mająca za nic świętości marvelowskich serii (pamiętacie finał poprzedniej części?), dużo dowcipów, sporo brutalności, szybka akcja robią swoje. Co prawda klasyczny "Deadpool" różni się od tego z Marvel Now zdecydowanie większą ilością tekstu i dialogów, ale zabawa w obu przypadkach utrzymana jest na podobnym poziomie i nie sposób się przy niej nudzić, choć żadnych wyższych wartości tutaj nie znajdziecie.

Jeśli myśleliście, że po wielkim pojedynku, jaki twórcy zaserwowali Deadpoolowi w poprzednim tomie z okazji 25 zeszytu, akcja choć trochę zwolni to chyba nigdy nie czytaliście żadnej komiksowej serii. Najemnik z Nawijką znów musi...