6 (26 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Flash: Born to Run
flash, dc, the flash
komiksy
MuMin84

Wally West przejął obowiązki Flasha po tragicznej śmierci swojego przyjaciela i mentora Barry'ego Allena. Wally powoli oswaja się z nowymi wyzwaniami i wspomina swoje pierwsze kroki w roli pomocnika Barry'ego.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Dorian_LC | 2017-11-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 22 listopada 2017

SZKARŁATNY SPRINTER

6,5

Flash: Urodzony Sprinter, zbiór komiksów wydawany w latach 1992, 1995, 1997 i 1998, autorstwa Amerykańskich pisarzy komiksów Marka Waida (m.in.: "The Amazing Spider-Man", "Captain America", "Daredevil", "Fantastic Four", czy "Superman") i Toma Peyera (m.in.: "Atom", "Doom Patrol", czy "The Punisher").

"Urodzony Sprinter" to jedna z bardziej dramatycznych historii w uniwersum DC i nic dziwnego, że otwierające zbiór opowiadanie jest przedstawione w retrospekcji głównego bohatera. Wally West ma dziesięć lat; będąc w połowie drogi do dorosłości już wie, że bardziej niż rodziców kocha ciocię Iris, a także chce być taki jak Flash - najszybszy człowiek świata. Przemiana w odpowiednik swojego idola (rzecz jasna wskutek zadziwiających zdarzeń) sprawia, że życie chłopca bezpowrotnie się odmienia.

Flash to jeden z najbardziej odrealnionych "ziemskich" superbohaterów. Już samo origin daje do myślenia; Wally West (podobnie jak jego idol) wskutek uderzenia...

The_5nake | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Lubię Flasha. Chętnie oglądam serial telewizyjny opowiadający o jego przygodach, a i po komiksy sięgam bardzo chętnie. W przypadku 'Urodzonego sprintera' coś nie zagrało...
Pierwsze co boli i przeszkadza to 3 różne style rysunków, kilku różnych autorów stworzyło zupełnie odmienne obrazy, które nijak do siebie nie pasują.
Kolejna rzecz to fabuła... Wydaje mi się, że miał to być origin story (jak ja nienawidzę originów), ale okazał się za krótki lub zbyt banalny więc autorzy postanowili wrzucić różne przypadkowe historie z Kid Flashem w jeden zeszyt i okrasić całość odmiennymi stylami rysunków.
O ile pierwsza część komiksu jest zachowana w podobnym stylu i historia buduje całość, tak pozostała część komiksu wygląda jak wpis do pamiętnika Wally'ego Westa, który wspomina stare dobre czasy.
Nie jest to dobry komiks, niestety...

Piotr | 2017-08-10
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Komiks prezentuje początki kariery Wally'ego Westa jako Kid Flasha... i to w zasadzie tyle. Mamy jego origin i kilka lekko związanych ze sobą historyjek. Jest to forma trochę dziwna, bo wygląda to tak jakby autor miał zrobić dłuższy origin i po chwili stwierdził "ło cholera, za krótko mi to wyszło, walnijmy coś randomowego". Wszystko to nie jest złe, czyta się dobrze ale mam z tym mały problem. Według mnie, czytanie o początkach kariery jakiegokolwiek Flasha nie jest zbyt zajmujące. Ile razy można czytać o tym jak kogoś walnął piorun, uczy się swoich mocy i walczy z przeciwnikami, którzy nie stanowią dla niego większej przeszkody (no bo to pierwsi przeciwnicy - nie mogą być zbyt "niepokonani")? Wszystko jest mocno oklepane, ale ładnie to ilustruje charakter Wally'ego i jest dobrym wstępem do jego historii. Komiks jest jednak raczej tylko dla fanów Flasha, bo reszta odczuje tutaj mocne deja vu.

Minus za rysunki. Zwykle nie przeszkadza mi, że w jednym tomie jest kilku rysowników,...

ptaniu | 2018-03-17
Przeczytana: 15 marca 2018