DC Universe: Rebirth
odrodzenie, dc, deluxe, egmont
komiksy
Jacob

Album Uniwersum DC – Odrodzenie rozpoczyna nową komiksową erę w dziejach świata superbohaterów DC Comics. Jest również niezbędnym wprowadzeniem do wszystkich komiksów superbohaterskich, które bedą się ukazywać w Klubie Świata Komiksu w serii Odrodzenie od września 2017. Wally West – niegdyś znany jako Kid Flash, a potem Flash – został uwięziony poza czasem i przestrzenią, przez co nikt dziś...

Wally West – niegdyś znany jako Kid Flash, a potem Flash – został uwięziony poza czasem i przestrzenią, przez co nikt dziś nie pamięta, że w ogóle istniał. Tylko on wie, że ktoś skradł wszystkim ludziom dziesięć lat życia, w wyniku czego rzeczywistość uległa poważnym zmianom.

Aby znaleźć winnego zamieszania i uświadomić przyjaciołom, co się dzieje, Wally musi powrócić na Ziemię. Niestety, wszelkie jego próby kończą się niepowodzeniem. Ulegający powolnemu unicestwieniu Flash zdaje sobie sprawę, że tylko od niego zależy los wszechświata.

Scenariusz komiksu napisał Geoff Johns, autor wielu bestsellerowych albumów (m.in. Liga Sprawiedliwości), a zilustrowali czołowi rysownicy amerykańscy: Ivan Reis (Liga Sprawiedliwości), Gary Frank (Batman: Ziemia Jeden), Ethan Van Sciver (Green Lantern: Rebirth) oraz Phil Jimenez (Infinite Crisis).

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Wkp | 2017-09-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

NARODZINY NOWEGO UNIWERSUM DC

Całkiem niedawno temu „Flashpount” odmienił uniwersum DC, odmładzając postacie i pozbawiając je części historii, jaka wokół nich narosła przez lata wydawania serii, tak by znów stały się atrakcyjne dla nowych odbiorców. Teraz nadszedł czas na kolejne wywrócenie wszystkiego do góry nogami i zadanie pytań, które przez długi czas będą rozpalać czytelniczą wyobraźnię. Poznajcie „Uniwersum DC: Odrodzenie”.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/09/07/uniwersum-dc-odrodzenie-geoff-johns-gary-frank-ethan-van-sciver-ivan-reis-phil-jimenez/

Marek Adamkiewicz | 2017-11-19

Komiksowe światy superbohaterskie uwielbiają zmiany. Wielkie opowieści, po których nic nie jest już takie samo – takowych znajdziemy we wszelkiej maści uniwersach naprawdę sporo. DC Comics ostatnią rewolucję przeprowadziło w 2011 roku, gdy na księgarskich półkach zaczęły pojawiać się tytuły z „Nowego DC Comics”. Projekt, zapoczątkowany przez „Flashpoint”, pchnął losy wielu herosów na inne tory, zmienił ich życiorysy i zaprezentował znane postacie na nowo. Jednak i ta inicjatywa znalazła w końcu swój kres. Omawiany tytuł daje początek „Odrodzeniu”, także wprowadzającemu wiele nowości, spośród których kilka intryguje.

„Nowe DC Comics” opierało się na zmianach wywołanych przez działania Flasha. Tym razem ponownie centralną postacią jest speedster, jednak na pierwszym planie znajduje się Wally West, dawniej znany jako Kid Flash, były członek Nastoletnich Tytanów. West został uwięziony poza czasem i chce powrócić do znanej mu rzeczywistości. Sprawa jest o tyle ważna, że posiada on...

leopold | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Słabo znam się na wydarzeniach jakie zaszły w świeci DC w ostatniej dekadzie. Z komiksów wydanych w Polsce tylko dwa mi przypadły w pełni do gustu Shazam, który był wydany tylko w jednym tomie, a drugi to Szpon. Po Odrodzenie sięgałem ze względu na bardzo dobre oceny i swoisty reboot universum. Przyznam, że za wiele z tego nie zrozumiałem, aczkolwiek czytałem Lois i Clark i los Supermana jest mi znany, ale nie mam wielkiego sentymentu do pojawiających się tam postaci Barrego i Wallego Westa by czuć wielkie wzruszenie i emocje. Sam fakt wplatania w to Strażników jest bardzo intrygujący i zapewne sięgnę po jedną z historii Odrodzenia.

giera | 2017-11-14

(...) Przejdźmy do ustalania podstawowego faktu. Mimo że będę używał określenia „komiks”, to tak naprawdę rzeczony tytuł jest nim tylko z pozoru. W rzeczywistości jest to fabularyzowany katalog wydawniczy, który jest punktem wyjścia do całej inicjatywy Odrodzenia. Ale jest również „listem miłosnym” Geoffa Johnsa do DCU i zadośćuczynieniem dla starych fanów. Niezaprzeczalnie, to pozycja przeznaczona zwłaszcza dla nich, używająca potęgi nostalgii równie sprawnie jak Flash Mocy Prędkości.

Niepisaną tradycją jest istotna rola Szkarłatnego Sprintera w wielkich wydarzeniach w uniwersum. Nie inaczej jest tym razem, z wyjątkiem, że postawiono nie na Barry’ego Allena, a Wally’ego Westa. Johns nie mógł wybrać lepiej. Nie tylko ma on kilkuletnie doświadczenie w pisaniu przygód Westa, ale jest to jeden z ulubieńców czytelników, którzy przez cały czas trwania New 52 (Nowego DC Comics) domagali się jego powrotu. Ruch poczyniony ze strony wydawnictwa kilka lat temu, polegający na wprowadzeniu...

Heatcliff | 2017-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2017