Nowoczesny trening siłowy

sport
Galaktyka
2009-01-01
2009-01-01

Jedyny powód, dla którego warto mieć tą książkę to dość elegancki podział ćwiczeń według Kinga, który jest wprawdzie umowny, ale już stał się standardem dla niektórych trenerów fitnessowych.
Wyciskanie poziome i pionowe,
Unoszenie poziome i pionowe,
Przyciąganie poziome i pionowe,
Ćwiczenia na biodra,
Ćwiczenia na kolano i kostki,
Ćwiczenia na łokieć i nadgarstek,
Ćwiczenia na "rdzeń".
Oczywiście książka nie zawiera bogatej listy takich ćwiczeń dla każdej kategorii głównie ze względu na swój format (dużo dużych obrazków i zdjęć),ale stanowi dobry punkt zaczepienia, by móc poszukać dalej w Internecie.

Poza tym jest tylko gorzej. Dużo głupot (szczególnie gdy autor wspomni coś o testosteronie),program treningowy słabo napisany (niska intensywność, niska objętość). No ale to książka sprzed 20 lat, trochę się od tamtego czasu zmieniło.
Raczej dla trenerów fitnesowych niż dla zwykłego zjadacza chleba.

Niestety zwykłego polskiego bywalca siłowni to można co najwyżej odesłać do angielskich pozycji, bo na język polski nic wartościowego nie zostało jeszcze przetłumaczone (np. "The Muscle & Strength Pyramid: Training").

Wyciskanie poziome i pionowe,
Unoszenie poziome i pionowe,
Przyciąganie poziome i pionowe,
Ćwiczenia na biodra,
Ćwiczenia na kolano i kostki,
Ćwiczenia na łokieć i nadgarstek,...

Pierwsza część to podstawy anatomii mięśni i jakie czynniki powodują wzrost mięśni itp., choć bardzo ogólne. Większość książki to przykłady wykonywania wielu ćwiczeń. Co najgorsze nie pokazują bezpiecznej i niekontuzjogennej techniki ich wykonywania. Po drugie nie opisują które ćwiczenia najbardziej stymulują rozwój mięśni i siły. Nie polecam, strata pieniędzy i czasu. Polecam co do techniki wykonywania ćwiczeń Zacznij od siły - Mark Rippetoe.

• Trening
  • Trening sportowy
  • Przeczytane od 18.05.2019

Dodaj cytat z książki Nowoczesny trening siłowy