Szlachetne przymierze

Cykl: Atalaya (tom 3)

Oria, Dag i Sule, rzuceni na odległe rubieże galaktyki, desperacko usiłują wrócić do domu. Los im nie sprzyja. Najpierw trafiają w sam środek wojny klanów na pustynnej planecie Sundhainarf, potem zostają uwięzieni w odciętym od świata orbitalnym mieście Bayan Dżordat. Rój korników – nanomerów niszczących hardware – opanowuje miejski infosystem. Kogitery zarządzające funkcjonowaniem orbitalnej kolonii popadają w katastazę. Rozpoczyna się katastrofa, jakiej nie znały dotąd ludzkie dzieje – postępujący rozpad prawdopodobieństwa. Tylko dysponujący nadnaturalnymi mocami potomek enselinów może ocalić wszechświat przed zagładą.

Kto i po co manipuluje ścieżkami losu? Kto wygra, kiedy Niepokonany będzie walczył na śmierć i życie z Nieśmiertelnym?

źródło opisu: [Wydawnictwo SuperNOWA, 2007]

źródło okładki: http://encyklopediafantastyki.pl/