Klub Mefista

Wydawnictwo: Albatros
1 257
Mephisto Club
Zombek

Doktor Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli nie będą miały spokojnych Świąt. Miejsce zbrodni pokryte okultystycznymi symbolami, narysowanymi kredą i krwią ofiary, kieruje ich uwagę na bostońską Fundację Mefista. To grupa bogaczy, która prowadzi badania nad złem - jego naukowym wytłumaczeniem i możliwością przybierania fizycznej postaci. Przywódczyni grupy wypiera się związku z ofiarą, jednak wkrótce na progu jej rezydencji pojawia się kolejne ciało...

Przed Maurą i Jane najbardziej niepokojące śledztwo w ich karierze, które zaprowadzi je do samego serca zła i przeciwnika groźniejszego niż wszyscy, z którymi dotychczas walczyły.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Paco | 2016-05-07
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 07 maja 2016

Ameryki nie odkryję, polonu nie odtajnię i żadne jabłko nie walnie mnie w łeb, jeżeli powiem, że ścieżki życia są kręte.
Bo są.
I Tess to widzi. Widzi i emituje. A gdzie trzeba postraszyć, straszy.
I trzyma w garści. Nas, oblatane mole. Prozatorskie mole.
Czyżby mol wyczuł jednak wilgoć ? Wyniuchał jałowiznę ?
Zwietrzył impotencję schyłkową ? Tak. Obnażył koślawość.
Koślawość i chimeryczność.
Mol jest pewien. Zjadłoby się. A zalatuje.
Mol pożarł gros. I mu się odbiło. Masuje się po pełnym brzuszku.
A tu sensacje. Żołądkowe.
Tess się nadęła. Tess odbezpieczyła granat. Poruszyła nieporuszone wcześniej. Tematy.
Okultyzm. Ezoterykę. Mistykę. I dobrze jej szło.
Do pewnego momentu. Zestresowała się dziewczyna. Oddała pole.
Gderaczom. Zrzędom. Tetrykom.
Takim jak ja.

Roman Dłużniewski | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

Zauroczony postaciami Jane i Maury sięgnąłem po kolejny, siódmy już tom ich przygód. Tym razem jednak Tess... nie, nie rozczarowała, ale to chyba najsłabsza pozycja z tych przeczytanych przeze mnie. O ile początek i środek jest w miarę ok, to zakończenie rozczarowuje. Zbyt proste, zbyt oczywiste, zbyt banalne. Oparcie całości na apokryficznych pismach, na przedchrześcijańskich wierzeniach nie wyszło powieści na dobre. Oczywiście, Gerritsen nie zejdzie poniżej pewnego poziomu, ale tym razem pojechała trochę "po bandzie".
Tym niemniej polecam.

Kiwi | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Kryminał przeciętny.

Tak otóż z przykrością muszę stwierdzić, że - według mnie - to najsłabsza część kryminalnych zawirowań detektyw Jane Rizzoli i doktor Maury Isles.

Autorka ma niezwykły dar: opisuje zbrodnie, często bardzo brutalne i wplata w nie normalne, przyziemne wydarzenia, z codziennego życia, dzięki temu jej książki nabierają autentyczności i wychodzą ciekawe kryminały z obyczajową otoczką.

Aczkolwiek w tym tomie zabrakło mi tajemnicy, napięcia i ekscytacji.

Fabuła mnie wymęczyła religijnymi zagadnieniami i po prostu mnie nie zaciekawiła.

Aneta Wiola | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

RYTUALNY MORD SATANISTÓW?
Odwrócone krucyfiksy, narysowany krąg i poćwiartowane ciało - to tylko wstęp do budzącej grozy powieści Tess Gerritsen "Klub Mefista". Kim jest ofiara? Czy morderstwo jest sprawką satanisty? Detektyw Jane Rizzoli błądzi po omacku. Wiele znaczeń symboli, które pozostawia sprawca na miejscu zbrodni, utrudnia rozwiązanie zagadki. Wkrótce dochodzi do kolejnych wstrząsających mordów.

JEDEN Z NAS
Niebawem ofiarą staje się jeden z funkcjonariuszy policji. Sprawca jest już napiętnowany przez pracowników wymiaru sprawiedliwości. Kto zostanie pozbawiony życia? Co ma z tym wspólnego tajemniczy klub prowadzony przez bogacza?

KLUB MEFISTA - POSZUKIWACZE ZIEMSKICH DEMONÓW
Inteligentni, niezależni, wykształceni ludzie, którzy pasjonują się tropieniem prawdziwego zła. Porównywanie tajemniczych rysunków z dziedziny egiptologii i wczesnej teologii to dla nich początki wrażeń. Wiedza członków tajemniczego klubu zmusi detektyw Rizzoli do współpracy z...

Stokrotka | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Okultyzm, satanizm, demony zła … Temat ciekawy i straszny, zwłaszcza jeśli doda się do tego makabryczną zbrodnię i to niejedną. Przyznaję, „Klub Mefista” Tess Gerritsen niepokoi. Wątek kryminalny intrygujący, sporo odniesień do historii, sztuki, religii. Ewidentne plusy. Zdecydowanym minusem w tym tomie – w moim odczuciu – jest Jane Rizzoli, która drażniła mnie swoimi słowami, swoją postawą, sposobem podejścia do kluczowego świadka. Chyba muszę odpocząć od serii , aby na nowo nabrać ochoty na kolejne spotkania z upartą i sceptyczną panią detektyw.

Karol | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Muszę przyznać że trochę znużyły mnie te wszystkie wątki "paranormalne". Uwielbiam fantasy, ale jednocześnie uważam że cały Klub Mefista i polowanie na demony po prostu nie pasują do tego cyklu. U Pani Gerritsen bardzo cenię szczegółowość, przywiązanie do detali, sposób w jaki konstruuje zagadki, zaskoczenia, tymczasem w tej książce postanowiła pójść w zupełnie innym kierunku.

Nie ma tutaj jakieś większej zagadki do rozwiązania, tak naprawdę cały "kryminalny" rdzeń nie istnieje, wszystko to co ceniłem w poprzednich pracach autorki tutaj zostaje odsunięte na boczny tor by zrobić miejsce na "czary-mary", interpretację biblii oraz ogólną rozprawę nad tym czym jest zło. Nie miałbym osobiście nic przeciwko temu ostatniemu, ale osadzenie tej dyskusji w takich warunkach odziera ją z realizmu.

Tak naprawdę to co najbardziej podobało mi się w tej książce to dalszy rozwój przyjaźni między Jane a Maurą. Mamy chyba po raz pierwszy do czynienia z sytuacją gdzie nasze dwie bohaterki...

Joanna | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

bardzo lubię serię Isles/Rizzoli. jednak ta książka należy do słabszych ze względu na tematykę. tym razem zło przedstawione w taki fantastyczny sposób, mity itp. no nie dla mnie. oprócz tego super.oczywiście morderstwa na wysokim poziomie.

SeVIIen | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

„Kiedy długo patrzysz w otchłań, otchłań również spogląda w głąb ciebie.”

Wigilia Bożego Narodzenia – czas dla rodziny, czas spokoju i radości, czas odpoczynku. Ale nie dla Jane Rizzolli… Kobieta z odciętą głową i napis „Zgrzeszyłam” w języku łacińskim na ścianie domu, w którym ją odnaleziono, to z pewnością nie są owe wymarzone święta... Śledztwo prowadzi do elitarnej Fundacji Mefista – organizacji założonej na początku XX wieku. Niedługo ginie jedna z jego członkiń, a także młoda policjantka. Wszystkie trzy ofiary łączy to, że w miejscach ich zamordowania pojawiają się symbole satanistyczne. Czy mamy do czynienia z sektą? Co łączyło ofiary? Detektyw Rizzolli i doktor Isles ponownie stają w obliczu wyzwania.

Nie mogłam długo wytrzymać bez jednego z moich ulubionych duetów… Tym razem wybór padł na „Klub Mefista”. A ja po raz kolejny się nie zawiodłam. Powiem więcej – jestem zachwycona! Tess Gerritsen ponownie uraczyła mnie wspaniałą zagadką kryminalną i historią rodem niemalże z...

Magnis | 2017-01-18
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Sięgnąłem po kolejną część przygód Rizzoli i Maury Isles żeby przekonać się czym będzie mnie próbowała zaskoczyć Tess Gerritsen, bo nie ukrywam lubię jej książki poczytać. Moim oczom ukazał się ciekawy opis, który wzbudził moje zainteresowanie i zabrałem się za czytanie.

Maura Isles i Jane Rizzoli zostaje wezwane do makabrycznej zbrodni popełnionej w święta, gdzie morderca zostawia na miejscu wiadomość dla policji. Oprócz tego nie pozostawia żadnych śladów na miejscu zbrodni, ale naprowadza policję pewna informacja prowadząca do tajemniczego klubu Mefista.
Początek zapowiada się wyśmienicie. Tajemnicze morderstwo sprawia, że ucieszyłem się z powrotu do tego czego możemy oczekiwać po książkach Autorki. Ciekawej historii i dobrego nakreślenia tła obyczajowego. Nie pozbawionych makabry fragmentów przeprowadzonych sekcji, ale jak zwykle nie przekraczających dobrego smaku. To wszystko dostałem i jeszcze więcej, bo Autorka sięgnęła po motywy spiskowe i zła w czystej postaci, które jest...

Trudno jest mi wyjaśnić dlaczego, ale kiedy czytałam tę książkę po raz pierwszy podobała mi się mniej niż poprzednie części z cyklu o Rizzoli i Isles.
Tematyka sekt, opętania, satanizmu czy demonów jest dla mnie ciekawa, ale akurat sposób w jaki autorka wykorzystała tego typu motywy w tej części chyba zwyczajnie nie do końca przypadł mi do gustu. Po opisie z okładki spodziewałam się czegoś bardziej przypominającego krwawy i mroczny horror, a historia była zupełnie realna (co w sumie jej minusem nie jest, w końcu to jednak thriller :)).
Również trochę za szybko udało mi się rozszyfrować kilka ważnych wątków i zabrakło elementów zaskoczenia, których we wcześniejszych książkach mi nie brakowało.

Czytając tę książkę po raz drugi byłam bardzo negatywnie do niej nastawiona, a jak się okazało nie taki diabeł straszny i czytało mi się ją dużo lepiej ;p Dlatego mam trochę problem z jej oceną. Mimo wszystko nadal uważam, że jest trochę słabsza niż wcześniejsze tytuły, dlatego ostatecznie...