Klub Mefista

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 6) Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Mephisto Club
2017-03-07
Jerzy Żebrowski
Anatomia zbrodni
Tess Gerritsen thriller powieść medyczna Anatomia zbrodni Rizzoli & Isles

Najsłabszy z tomów, ale i tak 7 gwiazdek - bardzo dobra. Fundacja Mefista jakaś taka niewiarygodna i ogólnie mącząca. Mam nadzieję, że to był jednorazowy epizod.

Uwielbiam tę serię

Oj, duużo negatywnych komentarzy. A ja się nie zgodzę. To pierwsza ksiażka Gerritsen, którą poznałam i spodobała mi się na tyle, żeby sięgnąć po całą serię. Być może cała w tym zasługa audiobooka. Akcja płynie wartko, są zwroty akcji, okultyzm to nie do końca moje klimaty, ale czytało się przyjemnie. Kolejne książki z serii są na tyle niepowiązane ze sobą, że nie trzeba...

"Klub Mefista" Tess Gerritsen to książka, która mnie tym razem nie zachwyciła. W miarę dobrze mi się ją czytało, ale chyba zbyt wiele było elementów, które mnie po prostu nie zainteresowały. Mamy tu sporo nawiązań do satanizmu i okultyzmu. Jeśli chodzi o duet głównych bohaterek, zdecydowanie bardziej ciekawią mnie dalsze losy Maury Isles. Ta książka nie zaskakuje, gdyż...

Najlepiej czyta się w nocy. Niepostrzeżenie zastaje nas świt. Zawiła, straszna, zagadkowa. Wartka akcja , pomroczny nastrój i niespodziewane zwroty akcji. Świetna lektura. Strach się bać

Niestety, tym razem daję mniej gwiazdek.
Nie ma w tym tomie emocji, do jakich zostałam przez autorkę przyzwyczajona.
Zabójca jest przewidywalny, ba! Jest położony na tacy.
Wszystkie cytaty biblijne i przedbiblijne dotyczące zła jakoś mnie nie przekonały. Odwrócone krzyże wydrapane na ścianach lub wycinane na ciałach ofiar spotkałam już w kilku kryminałach, więc to żadne...

Po wszystkich zachwytach autorka na portalu, obejrzeniu serialu z bohaterkami, byłam zaskoczona jak źle się to czyta. Pomijam już arcyprzewidywalne zakończanie. Dłużyzny, mdłe postacie i brak ikry w kierowaniu akcja. Dla mnie? Szkoda czasu. Na plus jedynie - chwilowe- twisty fabularne nieco podkręcające tempo.

Kolejna książka serii Rizzoli/Isles.
Mnie się podobała najmniej że wszystkich , trzymała mniej w napięciu mi z poprzednie.
Na końcówce nie siedziałam jak na szpilkach i na wdechu jak przy pozostałych. Odbiega bardzo od reszty z serii pod względem wątków /tematów medycznych, a raczej ich braku.
Fajny wątek rodziców Rizzoli, czekam na ich dalsze losy.

Ciekawią mnie też...

Dla mnie trochę przegadana, za dużo wątków personalnych, za dużo dywagacji etyczno- moralnych. A intryga przeciętna. Dla sprawiedliwości, żona oceniła zdecydowanie lepiej.

Nie jest prostą sprawą tak napisać wielotomową serię kryminałów, by od pierwszego do ostatniego tomu trzymać ten sam wysoki poziom, by każda z książek kręciła się wokół zupełnie innej tematyki, by tak stworzyć głównych bohaterów, by nie byli papierowi oraz, by czytelnik mógł się z nimi zaprzyjaźnić i wreszcie, by temat przewodni przypadł do gustu stęsknionym kolejnych...

Dyskusje

6 696