Zatorze - magiczna dzielnica Olsztyna

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zatorze, Osztyn, zabytki
historia
Pollyanna

Oddajemy w ręce Czytelników publikację poświęconą zabytkom Zatorza.
Książka poprowadzi Czytelników po zabytkach, które decydują o tym, co nazywamy klimatem miejsca. Klimat ten nieodwracalnie znika, kiedy usuwa się ślady przeszłości, współtworzące pewną całość - od układu ulic ub podwórka, przez brukowaną nawierzchnię, do bryły budynku, alei drzew czy tradycyjnej dachówki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: google

Pollyanna | 2017-03-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, MBP, 2017
Przeczytana: 19 marca 2017

Rewelacyjna publikacja poświęcona najurokliwszej dzielnicy Olsztyna-Zatorzu. Niewielka objętościowo,zaledwie 150 stron,ale niezwykle treściwa i bogata w ciekawostki. Od historii tak małych elementów jak np. hydranty, przez zabytki, trakty komunikacyjne po zieleń miejską. Pięknie wydana i bogato ilustrowana.
Obowiązkowa lektura dla miłośników i sympatyków Olsztyna.
Ja jestem zachwycona!

CherryLady | 2017-07-25