Sonata dla motyla

Okładka książki Sonata dla motyla Magdalena Kubasiewicz
Okładka książki Sonata dla motyla
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Replika Cykl: Bluszczowy Dwór (tom 1) literatura piękna
Bluszczowy Dwór (tom 1)
Sonata dla motyla
Replika
2016-08-09
2016-08-09

Taka nie oszałamiająca, ale spoko książka o relacjach rodzinnych, źródłach nienawiści i braku komunikacji. Trochę smutna. Nie rzuca na kolana, ale dobra do czytania

Najlepsza jak do tej pory książka Magdy którą przeczytałem.

Najlepsza jak do tej pory książka Magdy którą przeczytałem.

Może to z powodu, że sama mam dużo zmartwień i trudnych doświadczeń, książka choć wartościowa i dobrze napisana, to jednak dla mnie jest zbyt tragiczna. Nie szczędzi dzieciom Autorka smutku i cierpienia...

Do przeczytania tej książki namówiła mnie pani z biblioteki. Śliczna okładka też zachęcała, więc się skusiłam. Od razu mówię, że nie żałuję. To jedna z lepszych lektur, którą przeczytałam w tym roku.
Julia czyli Anna jest studentką w Warszawie. Wynajmuje wraz dwiema przyjaciółkami mieszkanie, pracuje i dobrze się bawi. Po telefonie zastępczej mamy Elżbiety, dziewczyna pakuje walizkę, rezygnuje z wyjazdu nad morze i jedzie do Zguby. W Bluszczowym Dworku jest już prawie cała rodzina, która zebrała się by spędzić ostatnie dni życia z umierającą na białaczkę matką. Pobyt w domu zmienia wyobrażenia i odczucia bohaterki. W dzieciństwie nie dostrzegała zbyt wielu rzeczy i spraw. Teraz jako dorosła kobieta potrafi wyciągnąć pomocną dłoń i dogadać się z przybraną szwagierką a nawet zaprzyjaźnić się z nią.
Karina wcześniej nie lubiła Julii. Wszystko ją w niej denerwowało. Zazdrościła jej rodziny, która obdarzyła ją bezgraniczną miłością. Sama była w dzieciństwie nieszczęśliwa i wychowywana bez jakichkolwiek uczuć. W małżeństwie starała się być idealną żoną i matką. Robiła różne rzeczy wbrew sobie aby zadowolić męża i bliźniaczki. Pani Motylska przeżywała bardzo odkrytą zdradę męża ale odważyła się podzielić tą wiadomością właśnie z Anną. Przed nią ściągnęła maskę idealnej, szczęśliwej kobiety i ukazała jej swoje prawdziwe oblicze.
Obie kobiety po śmierci Elżbiety postanawiają zmienić swoje życie, tłumione emocje i uczucia odrzucają daleko za siebie.
Jestem zachwycona książką Magdaleny Kubasiewicz. Autorka ciekawie przedstawiła tę historię, prostym i przystępnym językiem. Poruszone tematy dają czytelnikowi wiele do myślenia.
Mam kolejną część, która jest jakby kontynuacją losów Julii i Kariny. Zaraz zaczynam czytanie bo umieram z ciekawości co będzie działo się dalej. Na pewno polecam Wam tę lekturę!

Obyczajowa powieść, której główną bohaterką jest Julia vel Anna Motylska, o wymuszonym powrocie do znienawidzonego miejsca - Bluszczowego Dworku, o trudnych relacjach w patchworkowej rodzinie i o toksycznej miłości oraz prawdziwej przyjaźni. Polecam.

Piękna,nastrojowa powieść.Miałam opory przed przeczytaniem a pochłonęłam w jeden wieczór.
Ludzie codziennie dokonują wyborów....prawie nigdy nie są one łatwe i jednoznaczne.Główna bohaterka Julia-Anna wybiera sposób na życie uciekając...Ucieczka jest dosłowna ale też symboliczna.Los zmusza ją do weryfikacji własnej decyzji a czas,który przecież leczy rany sprawia że dziewczyna odkrywa inne oblicze rodzinnego domu i ich mieszkańców.Zmuszona zmierzyć się z "demonami" przeszłości,ze zdumieniem spostrzega,że jej lista rzeczy znienawidzonych kurczy się zastąpiona listą rzeczy i osób,które kocha.Jednak aby do tego dojść musi pokonać siebie,swoje lęki i uprzedzenia.
Życie jest ulotne...warto się zastanowić co jest na prawdę a co nam się tylko wydaje....

2088

Ciepła opowieść i sile rodzinnych więzów,które zdają egzamin nawet w najtrudniejszych sytuacjach.Ciekawi bohaterowie,ładny język.Polecam!!

Bluszczowy Dwór

„Sonata dla Motyla” Magdaleny Kubasiewicz to sprawnie napisana powieść obyczajowa, oparta konstrukcyjnie na motywie trudnego momentu w życiu rodziny, wymagającego, by wszyscy powrócili na jakiś czas do rodzinnego domu.
(...)

Całość krótkiej recenzji w magazynie Esensja:

Bluszczowy Dwór

(...)

Całość krótkiej recenzji w magazynie Esensja:

Polecam, książka opowiada o trudnych relacjach z rodziną adopcyjną, o próbie ucieczki od samej siebie, o ogromnej przemianie i tym, że prawdziwa miłość i prawdziwa rodzina to wielki skarb oraz dar, który może wiele zdziałać :)

• Obyczajowe
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Literatura kobieca
  • Samodzielne
  • Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki Sonata dla motyla