Iskra Boża

Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Cykl: W moim Mitford (tom 9)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Light from heaven

Jan Karon zostawiła na koniec to, co najlepsze.Długo oczekiwany ostatni tom z ulubionej serii opowieści o Mitford.W powieści Iskra boża odnajdziecie postaci i tematy zarówno stare, jak i nowe oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez miliony czytelników od początku serii.Ojciec Timothy Kavanagh bywał powoływany do realizacji ?wyższych celów? niejeden raz. Wychował przecież odrzuconego chłopca, adoptował psa i wypowiedział słowa przysięgi małżeńskiej w niebagatelnym wieku ponad sześćdziesięciu lat. Ale nigdy nie poproszono go o to, aby dokonał rzeczy niemożliwej. Opiekując się razem z Cynthią położoną niedaleko Mitford farmą, emerytowany ksiądz kościoła episkopalnego otrzymuje zadanie odrodzenia Holy Trinity, górskiego kościoła, który pozostawał zamknięty przez czterdzieści lat. Na szczęście pomagają mu sami mieszkańcy gór.

źródło opisu: Zyska i S-ka, 2007.

paprotkowa | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Słodka aż do przesady. Zdecydowanie za dużo lukru w lukrze, posypanego lukrem. Cała wioska żyje sobie sielsko, anielsko. Nic złego nikomu się nie dzieje. Negatywnych bohaterów brak, negatywnych zdarzeń brak. Wszyscy się kochają, darzą szacunkiem, pomagają sobie i wszystkie problemy rozwiązują w jeden dzień. Rozumiem, że fikcja literacka. Ale to nie fikcja, to naiwność i banał. Okładka za to na plus :)

dzosefinn | 2012-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2012

Ja zawsze mam takie szczęście, że jak zabieram się za jakąś książkę z serii, to okazuje się ostatnim tomem.
'Iskra Boża' to bardzo uduchowiona i ciepła opowieść o pewnym pasterzu ludzkich serc. Ojciec Kavanagh otrzymał misję, by uratować od zapomnienia kościół Holy Trinity. Z pomocą ruszają okoliczni mieszkańcy, dzięki czemu kościół na nowo ożywa. W powieści występuje wielu bohaterów - niektórzy bardziej wyraziści, a inni mniej. Jednak każdy z nich spełnia pewne zadanie w tejże historii i żaden nie jest
umieszczony w tej książce przypadkiem.
Opowieść sama w sobie jest bardzo pozytywna i przepełniona pozytywnymi emocjami. Niestety przeszkadzały mi odwołania do wcześniejszych tomów, co utrudniało mi odbiór historii. Oprócz tego irytowało mnie przejście z jednej części do drugiej (oznaczonej gwiazdką). Czasami zdarzało się tak, że nie wiedziałam o kim czytam. Czy o rozterkach o. Tima, czy Sammy'ego, albo Dooley'a. W każdym bądź razie zaważyło m.in. nad oceną tej książki. Może...

Sławka | 2012-08-21

Jak zwykle spotkanie z Ojcem Timem i jego trzódką okazało się kojące.Ciekawe czy są inne tak sielskie powieści? Cykl o Mitford i jego mieszkańcach jest naprawdę bardzo przydatny jako przerywnik przy czytaniu "krwistych" kawałków.

Karolina | 2013-07-30

Moim zdaniem najlepsza z całej serii!

Iza | 2016-11-16
Emilia | 2016-09-28