Chirurgia szczękowo-twarzowa

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320030226
zdrowie, medycyna

Książka całościowo omawia zagadnienia dotyczące chirurgii szczękowo-twarzowej. Wiele miejsca poświęcono w niej chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, a także problemom rehabilitacji protetycznej. Obecne wydanie jest gruntownie uzupełnione i unowocześnione, zgodnie z postępem wiedzy. Szerzej omówiono problemy implantacji, podano więcej informacji dotyczących chorób nowotworowych, a także inaczej ujęto problem urazów. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów wydziałów stomatologicznych, ale może być również przydatny w pracy lekarzy specjalizujących się w chirurgii szczękowo-twarzowej, a także lekarzy innych specjalności, np. neurochirurgów, okulistów i innych. Jego treść jest zgodna z programem nauczania przed- i podyplomowego.

Niektóre zagadnienia opracowane w bardzo dobry i obszerny sposób, z drugiej strony wiele niepotrzebnego bałaganu i dziwnych informacji, które nie mają odzwierciedlenia w żadnej innej książce o tej tematyce.
Mimo wad książka niezbędna w nauce chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej.

peppie | 2016-03-07
Magda N | 2013-01-29