Moja wewnętrzna moc. Kurs pozytywnego myslenia

Okładka książki Moja wewnętrzna moc. Kurs pozytywnego myslenia Beata Pawlikowska
Okładka książki Moja wewnętrzna moc. Kurs pozytywnego myslenia
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kurs pozytywnego myślenia (tom 1) poradniki
poradniki
Kurs pozytywnego myślenia (tom 1)
Edipresse
2017-02-01
2017-02-01
pozytywne myślenie rozwój ćwiczenia codzienne psychologia

Pomogła mi przetrwać trudne chwile. Myślę, że gdyby nie ona i jej podnosząca na duchu konsekwentne każdego dnia treść, to mogłabym się po prostu załamać. Warto jest dać sobie szansę! Dziękuję, autorko.

Moc miłości i pozytywnych myśli.

Moc miłości i pozytywnych myśli.

Mam całą serię, kiedyś czytałam wyrywkowo. teraz czytam regularnie, stało się to częścią mojej porannej rutyny. Co prawda nie wszystkie rozdziały z tej części do mnie przemawiają, to i tak polecam każdemu.
Jest to seria składająca się z 12 książek, polega na codziennym czytaniu po jednym rozdziale. Książka jest pisana prostym językiem. Ma miejsce do pisania swoich przemyśleń, w środku ma wiele rysunków autorstwa Beaty Pawlikowskiej.
Polecam, dla mnie jest to forma dziennika

To moja pierwsza książka Pani Pawlikowskiej, ale nie pierwsza o pozytywnym myśleniu. Muszę stwierdzić, że taka forma książki za mną nie przemawia. Codzienne ćwiczenia, notatki...
Być może sięgnę jeszcze po jakąś książkę tej autorki, ale to za jakiś czas..

Być może sięgnę jeszcze po jakąś książkę tej autorki, ale to za jakiś czas..

Jeśli ktoś czyta tę książkę według instrukcji tzn. codziennie jeden rozdział, robi jakieś notatki, traktując książkę jak pamiętnik... może. Mnie jednak ta książka nie przekonała. Może tym razem przedawkowałam Pawlikowską, zapewne spróbuję jeszcze raz z drugą częścią tej serii za jakiś czas. Na chwilę obecną jednak nie będę kontynuować serii, jest dla mnie za mało konkretna a ja mam za dużo wydaje mi się ciekawszych książek do przeczytania, nawet w takiej samej formie czyli jeden rozdział dziennie. Dla mnie nic specjalnego, jednak myślę, że każdy musi spróbować sam z tą serią zmierzyć, ale nie pierwsze 3 rozdziały i koniec. Trzeba spróbować całą tę książkę przejrzeć i dopiero wtedy zdecydować co dalej.

POLECAM! Uwielbiam Panią BP i jej twórczość. Bardzo interesująca pozycja dla osób, którym zależy na samodoskonaleniu, a którym nieustannie brakuje mobilizacji i przede wszystkim wytrwałości. Książka jednak stanowi wartość dodaną. Osoby dla których miałaby to być pierwsza pozycja w tej tematyce - zachęcam najpierw do sięgnięcia np. po W DŻUNGLI PODŚWIADOMOŚCI.

Uwielbiam książki Beaty a szczególnie te, które każdego dnia potrafią podnieść mnie na duchu. i taki jest właśnie kurs pozytywnego myślenia, jak dobry przyjaciel - na każdy dzień ma dla Ciebie dobre słowo.

Książkę Beaty Pawlikowskiej gorąco polecam. Sama czytałam ją z zainteresowaniem i poszukiwałam elementów, które mogę spełnić we własnym życiu. Autorka w bardzo przyziemny sposób serwuje nam swoje porady, nie raz każde odejść od stereotypów i naciska, by rozsądnie planować swoje życie. Ciekawy był dla mnie rozdział, w którym kładła największy nacisk na naszą osobowość, na to, że ulegamy schematom, a przecież „każdy człowiek jest inny”. Mnóstwo ciekawostek i psychologicznych zabiegów znajdziecie w Kursie pozytywnego myślenia, a jeśli chcecie przeczytać więcej na temat książki, zapraszam na www.odslonkulture.pl

Poddaję się...to jest moje ostatnie podejście do książek Pani Beaty. Pół książki o niczym, pół z jakimiś bezsensownymi ćwiczeniami. Znów gadka o żywności modyfikowanej, o tym, że alkohol i papierosy to zło, ale przyznam szczerze, że po tekście: "Każdy może mieć dziecko jeśli tylko chce. W dodatku wiąże się to z chwilą zakazanej przyjemności, więc jest tym bardziej ekscytujące i tajemnicze" miałam ochotę książkę wywalić do kosza. Co za bzdury.

Beata Pawlikowska to dziennikarka i podróżniczka, która ma na koncie kilka udanych i kilka niestety nieudanych książek. Już jakiś czas temu przeczytałam W dżungli życia oraz W dżungli samotności i bardzo mnie te książki wtedy zauroczyły. Były dla mnie swego rodzaju nowością. Do tego byłam wtedy na pewnym życiowym zakręcie i takie słowa pocieszenia oraz otuchy płynące z tych tekstów były mi potrzebne. Umiałam sobie wtedy dzięki nim wszystko na nowo poukładać w głowie i sercu. Od tego momentu mam do tej autorki sentyment, chociaż czasami okazuje się, że jej niektóre książki powracają do pewnych sformułowań trochę tylko inaczej zapisanych. Ta najnowsza Moja wewnętrzna moc nie jest jakoś bardzo odkrywcza, ale sympatyczna ... tak sympatyczna. Ciekawie wydana - bardzo energetyczna i pobudzająca do działania okładka, fajne rysunki, sporo miejsca na własne zapiski. I właśnie te zapiski są sednem tej pozycji. Jest to zdecydowanie kurs pozytywnego myślenia, bo tak naprawdę od tego jak myślimy zmienia się nasze życie. To bardzo ważne, aby umieć dostrzegać plusy każdej sytuacji. Wszystko wtedy się zmienia i pięknieje. Dokładnie wszystko. Jesteśmy zdrowsi, podejmujemy lepsze decyzje, otrzymujemy ciekawsze propozycje, poznajemy interesujących ludzi no i mamy poczucie, że wszystko ma sens. Czujemy się bezpieczni, spełnieni i szczęśliwi. Beata Pawlikowska zachęca swojego czytelnika, aby spróbował razem z nią zmienić swój sposób myślenia i postrzegania świata. Ta książka to tak naprawdę podręcznik z ćwiczeniami. Warto z nimi zacząć każdy kolejny dzień i tuż po przebudzeniu przeczytać jeden, krótki rozdział a potem cały dzień wracać myślami do przeczytanych słów. Własne spostrzeżenia z danego dnia można zapisać wieczorem. To zobowiązanie dane samemu sobie jest gwarancją naszego sukcesu. Gdy systematycznie zaglądamy do tej książki już po kilku dniach nasze myśli są jaśniejsze i pogodniejsze. Nie jest to oczywiście jakoś specjalnie odkrywcze, ponieważ w licznych poradnikach można spotkać się z podobną sugestią, ale jednak taka forma własnego dziennika bardziej mobilizuje i jest po prostu ciekawsza. Warto mieć taki wspomagacz na biurku i przy porannej kawie oraz rogaliku zaczynać z nim dzień :-) Wszystko potem jest ciekawsze, jaśniejsze, piękniejsze :-) Ostatnio odkryłam również Interaktywną kolorowankę. Dziennik dobrych zdarzeń i lubię do niej zaglądać :-) Dlatego myślę, że z takim kompletem negatywne myślenie w tym roku mi nie grozi ;-) :-)

mufloneks.blogspot.com

• Poradniki