Bóg jest dobry

Wydawnictwo: WAM
duchowość
religia
Iwona

Albo Bóg jest dobry, albo daj sobie spokój z chrześcijaństwem. Grzegorz Kramer. Jezuita. Jeden z najpopularniejszych księży w Polsce. Kontrowersyjny bloger czytany i oglądany przez wierzących i niewierzących. Bezkompromisowy kaznodzieja, który nie boi się konfrontacji. Czytając jego książkę, zrozumiesz, że albo autor zwariował, albo Ewangelia jest prawdziwa. Jestem przekonany, że każda...

Albo Bóg jest dobry, albo daj sobie spokój z chrześcijaństwem.

Jestem przekonany, że każda nowina o tym, że Bóg jest dobry, która dotrze do człowieka (…) sprawi, że człowiek będzie chciał odpowiedzieć na tę dobroć Boga, a nie jej zaprzeczyć. Właśnie dlatego ta książka Grześka Kramera jest tak ważna i tak potrzebna. (…) Grzesiek w całym swoim nauczaniu nieustannie pisze i mówi, i swoim życiem świadczy o tym, że Bóg jest dobry. Powtarza to do znudzenia, do obrzydzenia. I bardzo dobrze, dlatego że to jest coś, co trzeba mówić do końca świata i nigdy nie będzie dosyć.

Adam Szustak OP

LUDZIE MAJĄ WIELU BOGÓW, ALE TYLKO JEDEN JEST DOBRY. TEN PRAWDZIWY.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,76687,Bog-jest-dobry.htm

źródło okładki: http://okladki.wydawnictwowam.pl/398/z_76687.jpg

Przyznaje nie śledziłam do tej pory bloga Bóg jest dobry. Nie znałam też, co za tym idzie ojca Grzegorz Kramera. Tym bardziej niezmiernie cieszę się, że miałam okazję swoje zaległości nadrobić.

Autor książki - Grzegorz Kramer, jest Jezuitą i jednym z bardziej popularnych księży w Polsce. Często w swoich wypowiedziach jest kontrowersyjny i bezkompromisowy. Tak, czy inaczej głosi nowinę, której treść nie podlega negocjacji. W każdym możliwym momencie powtarza, że ten prawdziwy Bóg jest dobry. Grzegorz Kramer przekonuje, uparcie i bez wytchnienia o swoich racjach. Idzie z duchem czasu i wychodzi naprzeciw potrzebom młodych użytkowników mediów społecznościowych.

Co charakteryzuje teksty ojca Kramera? To nie jest prosta lektura. Z jednej strony dlatego, że nie jest ortodoksyjna. Nie ma w niej doktryny o nieustannie wiszącej nad naszymi głowami karze za grzechy. Zamiast o boskiej sprawiedliwości dla grzeszników, Ojciec pisze o dobru i przyjacielskich relacjach z Bogiem. Za to często...

bartłomiej-hajduk | 2017-03-25

Szczególnie polecam tym, którzy zgubili się gdzieś w swoim chrześcijaństwie lub przeżywaniu swej duchowości. Ojciec Kramer w przystępny sposób prowadzi nas przez karty Pisma Świętego i chce nam ukazać Boga, który nie chce zła człowieka, ale zawsze stoi po jego stronie i życzy mu dobrze.

matteusz | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Książka o tym, że Bóg jest dobry. Ojciec Kramer jest jednym z bardziej znanych wierzących księży - i stara się głosić Ewangelię bez cenzury, tj. nieprzyciętą do naszych ludzkich słabości i lęków. To szczególnie cenne w czasach, gdy "Ewangelia staje się argumentem przeciwko drugiemu człowiekowi".

Lekturę tej książki pozwoliła mi się zbliżyć do Boga i wzmocnić wiarę w to, że... jest dobry. I kocha, tęskni. I chce rozmawiać z żywym człowiekiem, uczestniczyć w moim życiu, a nie słuchać deklamacji na uroczystym apelu.
Jeśli ktoś ma dość mieszania religii z polityką i tęskni za Bogiem, który jest Miłością - to dzięki tej książce łatwiej będzie Go znów odnaleźć.

nasciturus31 | 2017-05-04

Nie wiem o czym jest ta książka. Nic w niej nie ma oprócz zadrukowanych stron.

Kaja Czarnecka | 2017-05-30

Można wyciągnąć trochę wartości. Momentami skłania do przemyśleń, momentami ma się wrażenie że jest o niczym lub znowu o tym samym. Na pewno książka nad którą się trzeba trochę skupić, a nie bezmyślnie przewracać kartki.

Marcin Szkodziński | 2017-05-23
aniqa | 2017-05-16