Rekolekcje. Modlitwa, post, jałmużna

Wydawnictwo: Znak
modlitwa, rekolekcje, post, religia
religia
Ag2S

Jak dobrze przeżyć Wielki Post? Czy odmawianie „paciorków” to najskuteczniejsza forma modlitwy? Komu powinniśmy oddać swoje pieniądze? Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijańskiego życia – to zewnętrzne znaki wewnętrznej rzeczywistości, które każdemu wierzącemu pozwalają unikać zła i żyć w zgodzie z Ewangelią. Biskup Grzegorz Ryś prowadzi nas drogami Dobrej Nowiny i tłumaczy...

Jak dobrze przeżyć Wielki Post?
Czy odmawianie „paciorków” to najskuteczniejsza forma modlitwy?
Komu powinniśmy oddać swoje pieniądze?

Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijańskiego życia – to zewnętrzne znaki wewnętrznej rzeczywistości, które każdemu wierzącemu pozwalają unikać zła i żyć w zgodzie z Ewangelią. Biskup Grzegorz Ryś prowadzi nas drogami Dobrej Nowiny i tłumaczy kolejne wydarzenia, których finałem było Zmartwychwstanie. Te niezwykłe rekolekcje pozwalają zrozumieć istotę miłości miłosiernej.

źródło opisu: Znak, 2013

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3637,Reko...»

Paulina | 2015-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 📖
Przeczytana: 11 marca 2015

Bpa Rysia bardzo lubię, a ta pozycja, choć czasem dla mnie nużąca, to jednak bardzo ubogacająca. Zwłaszcza pomogła mi wejść w klimat Wielkiego Postu. Jeden fragment wywołał u mnie wielkie poruszenie i za to jestem tej książce bardzo wdzięczna. Ważnym dla mnie elementem tej lektury były załączone drogi krzyżowe po każdej z 3 części książki.
Choć czasem (a nawet częściej niż czasami) słowa jakby przelatywały przez głowę i nie zatrzymywały się gdzieś głębiej, to myślę, że z ta lektura płynęła na mnie tak, że przesiąknęłam po części tą wielką wrażliwością i serdeczną miłością wobec Pana.
Polecam! Szczególnie na Wielki Post :)

poznanianka | 2013-03-24
Przeczytana: 10 marca 2013

Pozornie wszystko wygląda jak zawsze - ta sama ewangelia, te same czytania, ten sam wielki post i rekolekcje jak co roku. Nic nowego wymyślić się nie da. Do tego podtytuł - "post, modlitwa, jałmużna", każdy słyszał o tych rzeczach. Otóż gwarantuję, że, przynajmniej ja, do tej pory nie do końca wiedziałam czym jest post, modlitwa i jałmużna. I nie zdawałam sobie sprawy z tego dlaczego trzeba je zawsze rozważać i wprowadzać w życie razem, w tym konkretnym zestawieniu. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, polecam tę książkę.

Golradirr | 2018-04-09
Na półkach: Religia, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Rekolekcje dobre na każdy czas. Tak jednym zdaniem można by podsumować książkę bp Grzegorza Rysia, w której autor przypomina Chrześcijanom o trzech najważniejszych filarach wiary: o modlitwie, poście i jałmużnie. Forma rekolekcji jest standardowa, cytat z Pisma Świętego, który jest następnie komentowany przez autora. Nie da się ukryć, że to w komentarzu jak również w odpowiednim doborze fragmentów tkwi moc i prawdziwa wartość tych rekolekcji. Bp Ryś w sposób niezwykle przenikliwy, zaskakujący, a jednoszcześnie zabawny interprestuje słowa Bibli. Muszę przyznać, że z wieloma interpretacjami się nie spotkałem, a słuchałem tych samych fargmentów przez około 20 lat, uczęszczając co niedziele do kościoła. Do tej książki na pewno będę wracał. Polecam ją wszystkim, którzy szukają świeżości oraz nowej jakości w codziennej modlitwie i życiu z Bogiem.

Agatka | 2014-04-19

Polecam, jak wszystkie książki bp. Rysia!

CzaMag | 2013-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Trudno, przynajmniej mnie, odnaleźć się we współczesnym Kościele. Trudno mi znaleźć miejsce dla siebie między wyświechtanymi frazesami, prawie zabobonnymi czasem wierzeniami i powierzchownymi poglądami. Tym bardziej cenię Rekolekcje biskupa Rysia, które przybliżają istotę Chrześcijaństwa, pogłębiają wiedzę i wyjaśniają rzeczy podstawowe w zrozumiały, ale nie infantylny sposób. I mimo, że są to rekolekcje wygłoszone dla diakonów, polecam wierzącym, niewierzącym, a przede wszystkim szukającym.

Matieuszek | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Po bp. Rysiu spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak silne 4+. Mimo tego, że rekolekcje prowadzone były dla przyszłych duchownych, to przekaz jest w większości uniwersalny. Każdy znajdzie chociaż jedną perełkę duchową dla siebie.

Mateusz | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Mi ta książka bardzo się spodobała,czytałem z dużym zainteresowaniem.Teraz lepiej rozumiem trzy fundamenty wiary.Pewnie przyjdzie pora na przeczytanie tej pozycji jeszcze raz.

Krzysztof Kaźmierczyk | 2018-03-14
Przeczytana: 13 marca 2018