Krótki przewodnik po życiu

Wydawnictwo: Znak
Silverq21

Mądrość człowieka gór – nieznane i aktualne myśli ks. Tischnera o miłości, nadziei i prawdziwej wolności „Zatrzymajmy przez chwilę uwagę przy tym słowie: ż y c i e . Jaka treść kryje się poza tym słowem? Jakie krajobrazy przywodzi nam przed oczy? Kolorowe łąki, falujące zbożem pola, ptaki w powietrzu, pasące się na polach zwierzęta… Życie jest dramatem pełnym tajemnic. Stawia ono człowieka...

„Zatrzymajmy przez chwilę uwagę przy tym słowie: ż y c i e . Jaka treść kryje się poza tym słowem? Jakie krajobrazy przywodzi nam przed oczy? Kolorowe łąki, falujące zbożem pola, ptaki w powietrzu, pasące się na polach zwierzęta… Życie jest dramatem pełnym tajemnic. Stawia ono człowieka przed jednym podstawowym pytaniem: co człowiek ma zrobić, by swego życia nie zmarnować?”

Miłość, piękno i wolność, lęk i nienawiść nierozerwalnie związane są z ludzką naturą.
Ksiądz Józef Tischner pokazuje, jak iść przez życie, by być szczęśliwym i spełnionym.
Skłania do refleksji nad tym, co jest naprawdę ważne, co jest istotą człowieczeństwa.
Jego uniwersalne rozważania, pełne mądrości ludzi gór, pomogą Ci odnaleźć spokój
i wewnętrzną wolność.

JÓZEF TISCHNER (1931–2000) – ksiądz, filozof, publicysta. Profesor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, współzałożyciel wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Kawaler Orderu Orła Białego.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,100817,K...(?)

źródło okładki: materiały wydawnictwa

HungryForMore | 2019-09-08
Przeczytana: 08 września 2019

Proste, mądre, dobre. Warto przypomnieć sobie to, co w życiu ważne.

anetas83 | 2019-08-20

Piękna i mądra książka

renka | 2019-06-28
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2019
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Teksty o dużej wartości, ale mimo całej sympatii dla autora ciężko mi się je czytało.

Bałucki | 2019-02-03

Krótki przewodnik po życiu. Nieznane teksty. Taki jest tytuł tej pozycji. Nieznane teksty ale myśli dobrze znane miłośnikom wspaniałego księdza profesora...

movieman | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Dobra, pełna życiowych prawd lektura. Teksty ks. Tischnera pozwalają wejść głębiej w życie.

Paula | 2018-11-15
Przeczytana: 2018 rok

Wspaniały przewodnik na całe życie.Warto do niego wracać

Patrycja | 2018-08-23

Mądrego to i miło poczytać. Lektura nigdy ostatecznie nie zamknięta, po którą zawsze można sięgnąć i coś doczytać w zależności od potrzeby.

katarina | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Nie skończyłam

| 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Pięknie napisana i bardzo inspirująca.

nextdooralice | 2018-03-07

Trudna lektura, w połowie zarzuciłam, może zabrakło mi odwagi na te niebezpieczne ukłucia w sam środek moralności, książeczka dla każdego - i z tej prawej strony internetu, aby sobie przypomnieć teoretycznie przynależny kanon wartości, jak i dla lewicy0 ateisty, lgbt, ze względu na głębokie, uniwersalne i humanistyczne przesłanie.