Męskie serce. Z dziennika Banity

Wydawnictwo: WAM
serce, Jezus Chrystus
religia
Marta

Faceci nie mówią zbyt wiele o uczuciach i emocjach. Swoje serca otwierają przed bardzo małą liczbą osób. Czasami nie dopuszczają do siebie nikogo. To jest poważny błąd. Każdy z nas musi poznać swoje serce, zobaczyć, co się w nim dzieje i podążać za jego głosem. Ale nie na oślep, nie bezmyślnie. Może być tak, że Twoje serce jest twarde, poranione, niezdolne do kochania. Jeśli tak jest, to...

Może być tak, że Twoje serce jest twarde, poranione, niezdolne do kochania. Jeśli tak jest, to znaczy, że potrzebujesz kogoś, kto będzie dla Ciebie przewodnikiem, kogoś, kto pomoże Ci obudzić Twoje serce. Inaczej Twoje życie nigdy nie nabierze prawdziwego sensu.
Najlepszym przewodnikiem będzie ten, którego serce jest doskonałe. Kimś takim jest Jezus Chrystus. To książka pomoże Ci spojrzeć na Jego serce. To może być początek rewolucji, która całkowicie zmieni Twoją rzeczywistość. Nie obiecuję, że będzie przyjemnie. Zaryzykujesz?

Piotr Żyłka

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl

Marta | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 marca 2014

„Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy!?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
gdzie te chłopy!? - Jeeeee! ”

Dziwnym sposobem tekst piosenki wyśpiewywanej przez Danutę Rinn jest wciąż aktualny. Teraz może nawet bardziej niż kiedyś. Właściwie jacy są prawdziwi mężczyźni na marę czasów? Według jezuity Grzegorza Kramera to tacy, których serca podobne są do serca Jezusa. Zaskakujące? A to dopiero początek!

Tomik „Męskie serce. Z dziennika Banity” składa się z trzydziestu rozważań ojca Grzegorza nad poszczególnymi fragmentami Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkie teksty są po męsku krótkie, konkretne, oszczędne w słowach. Ksiądz Kramer bywa brutalny w swoich przemyśleniach, ale daje do myślenia, a przecież o to właśnie chodzi. Autor dotyka delikatnych strun serca, mówi otwarcie o uczuciach, lękach, obawach, czyli o wszystkim, o czym faceci wolą milczeć. Nie unika trudnych i bolesnych tematów, odnosi się do codziennego życia i wyzwań jakie stoją...

a_psik | 2014-04-11

Mężczyźni od kobiet różnią się między innymi tym, że niezbyt chętnie rozmawiają o uczuciach. A o swoich własnych to już w ogóle. Większość czytelniczek zgodzi się ze mną, że czasem wycisnąć jakieś zdanie na temat odczuć, uczuć własnego partnera jest niezwykle trudno (i nie mówię tu o przymusowym wyznawaniu miłości). Faceci swoje serducha otwierają tylko przed zaufanym gronem osób. Zdarza się i tak, że nikogo nie wtajemniczają i nie dopuszczają do wrót... To niefortunne wyjście z sytuacji. Każdy z nas powinien poznać swoje serce, by móc swobodnie iść za jego głosem.

Od razu przejdę do sedna: jest to lektura raczej dla wierzących. Autor już we wstępie zaznaczył, że nie pisał podręcznika o tym, jak być mężczyzną - gdyż takich i tak istnieje już wiele. Ta cieniutka książeczka jest wynikiem pewnego doświadczenia - ksiądz Kramer przez pewien czas pisał króciutkie komentarze do Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uznał ją bowiem za skarbnicę inspiracji dla mężczyzny. Przyznaje,...

Z_błyskiem_w_oku | 2016-07-17
Na półkach: Przeczytane, Religia

Rozważania o męskiej naturze spisane przez jezuitę o. Grzegorza Kramera (mówi o sobie "mały, łysy ksiądz w śmiesznej czapce", nosi tatuaż z napisem "Bóg jest dobry" i co rano wychodzi o dzikiej porze w miasto, by nagrać video-komentarz do Ewangelii). Rozważania w tej książce są wplecione w Litanię do Serca Pana Jezusa. Przenikliwe, mądre i nie tylko dla panów! Kobietom mogą również pomóc zrozumieć męską naturę.

Jeden z moich ulubionych cytatów:

"Większość mężczyzn, z którymi jeździłem samochodem czy byłem na rowerowych wycieczkach, nie lubi pytać innych o drogę. Wolimy mieć swoją mądrość, swoją rację (...) "Nikt nie jest ci potrzebny" - to zdanie nieźle brzmi. Ale ma tez drugie dno: "Ty nie jesteś nikomu potrzebny".

Paweł | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Zainteresował mnie tytuł swojego czasu będąc na wykładzie ojca Kramera. Niestety nie wiem jak opisać tę książkę. Jest specyficzna, podzielona na 33 rozdziały, każdy rozdział opowiada i charakteryzuje inną cechę charakteru lub męskości. Pokazuje lub próbuje nakreślić jakiś obraz męskości ale i także uwrażliwia na naszego Mistrz Jezusa. Co do mnie najbardziej trafiło to krótkie modlitwy na zakończenie każdego rozdziału. Myślę, że to jest bardzo odpowiednia lektura dla mężczyzn którzy próbują cały czas zmieniać swoje życie w kierunku Jezusa i próbując zrozumieć trudną tajemnicę męskości. Na pewno do lektury tej książki wrócę bo jest w przystępnej formie przekazana do czytania wyrywkowego. Polecam, kobiety też tę książkę uwielbiają :)

Olaf | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Nie jest to lektura do odfajkowania i złapania po coś następnego. Trochę trzeba pomyśleć nad tymi medytacjami. Dobrze jak się ma też chwilę samotności, żeby to wszystko osiadło. A tak w lecie, koło Piwnicznej nad jakimś basenem, to raczej trudno. Szkoda kurcze, myślałem, że potrafię się wyłączyć. Jednak nie.

Maniek | 2017-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2017

Jako praktykujący katolik, nie zgadzam się ze wszystkimi poglądami księdza Kramera. Jakoś nie przypadły mi do gustu jego vlogi. Ta książka jest jednak zupełnie inna. Moim zdaniem, lepiej pisze niż mówi. Uwielbiam, gdy do słów z Pisma Świętego wplata się dzisiejsze zachowania, sytuacje, historie. Kramer obnaża nasze słabości, pewności. Pokazuje, że warto brać przykład z Jezusa, z Jego serca.

KacperOfm | 2015-09-02

Ksiądz Marek Dziewiecki napisał kiedyś tak: „Dojrzały mężczyzna nie musi być ucieleśnieniem jakiegoś ideału męskości, lecz osobą, która żyje w obecności Boga i która z odwagą odpowiada na Jego wezwanie”.
Książkę ojca Grzegorza Kamera, jezuity, polecam wszystkim mężczyznom. Tym, którzy nie mają problemu z poczuciem własnej męskości, jako że budowa ich ciał jest atletyczna, aby lektura „Męskiego serca” wyprowadziła ich z błędu stereotypowego myślenia. A także tym, którzy z tym poczuciem się borykają, aby oddalili od siebie, niejednokrotnie niekompatybilne z rzeczywistością, wyobrażenia o byciu prawdziwym mężczyzną. Polecam ją także kobietom, aby mogły lepiej zrozumieć na czym męskość serc ich mężczyzn oraz mężczyzn w ogóle w istocie ma polegać. Tu przewodnikiem jest Jezus, którego serce, choć ciche i pokorne, jest jednak bardzo męskie. Naprawdę.
John Eldredge w „Dzikim sercu” stwierdza: „ Być może ty również czujesz, że twoje serce jest martwe albo odeszło, lecz jest tam, gdzie...

Marcin Vespula | 2016-06-26
Przeczytana: 02 maja 2016

Bardzo dobra książka. Momentami troszkę zbyt zagmatwana. Trzeba kilka razy przeczytać, żeby zrozumieć. No chyba, że ja sam nie ogarniam ;)

osi1706 | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Fajna książka dla mężczyzny. Niestety momentami zagmatwana, trzeba przeczytać niektóre teksy dwa razy, żeby je dobrze zrozumieć.

takitam | 2018-04-23
Przeczytana: 12 maja 2018