Włóczędzy o zachodzie słońca

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Niniejszy wybór opowiadań Wolfe'a oparty został w połowie na utworach wydanych za jego życia (w zbiorze From Death to Morning), a w połowie na utworach wydanych pośmiertnie (w tomie The Hills Beyond), napisanych w latach 1934-37. Niektóre z nich drukowane były już przedtem, za życia autora, w pismach literackich, z wyjątkiem nigdzie nie drukowanego i napisanego wcześniej, bo w roku 1929, opowiadania Nie ma na to lekarstwa

źródło opisu: PIW

źródło okładki: google