Bycie w śmierci. Athanatopia

Wydawnictwo: Pascal
6,94 (18 ocen i 5 opinii) Zobacz oceny
10
1
9
1
8
3
7
8
6
3
5
1
4
0
3
1
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788376429380
liczba stron
320
język
polski

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów „The Last of Us”, „Westworld”, „World War Z”. Autor książek „Monstruarium nowoczesne” oraz „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”, której akcja osadzona jest w świecie niniejszej powieści. Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran. Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem. Śmierci, której wszechpotędze...

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów „The Last of Us”, „Westworld”, „World War Z”.

Autor książek „Monstruarium nowoczesne” oraz „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”, której akcja osadzona jest w świecie niniejszej powieści.

Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran.
Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem.
Śmierci, której wszechpotędze przeciwstawił się jeden człowiek.

Bóg umarł. Ostatecznie! Niemartwi są wyobrażeniem odwiecznego marzenia o pokonaniu śmierci i cenie, jaką za to przyjdzie zapłacić. A u podstaw wszystkiego, jako ta największa sprawcza siła, znajduje się to, bez czego nie ma ani życia, ani literatury: miłość.
- Michał R. Wiśniewski, autor powieści „Jetlag” i „God Hates Poland”

Największe przerażenie ogarnia nas, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że ten horror wcale nie jest niemożliwy… Teorie spiskowe i walka o autonomię jednostki w chaosie wojny z żywymi trupami. Zdecydowanie polecam!
- Krzysztof Korsarz Biliński, Misterium Grozy

Żywe trupy są oczywiście wiodącym motywem powieści. Nie spodziewajcie się jednak hektolitrów krwi. Refleksje, do jakich skłoni was ta książka, okażą się mroczniejsze niż niejeden horror. Szczerze polecam!
- Andrzej Wardziak, pisarz, autor „Infekcji”

 

źródło opisu: http://www.pascal.pl/

źródło okładki: http://www.pascal.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 831
dobrerecenzje | 2017-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czasami, kiedy zdarza nam się oglądać filmy z trupami, zombie, czy inne horrory, to zamykamy sobie oczy, uszy i nic nie chcemy widzieć ani słyszeć.
Boimy się tego co jest straszne, brzydkie i żyje – w jakiś dziwny sposób ale żyje.
Książka „Bycie w śmierci” ukazuje nam kontekst życia, śmierci i coś tak jakby pośrodku.
Jakie uczucia odczuwamy, kiedy widzimy czyjąś śmierć, jak się zachowujemy?
W końcu jak reagujemy na coś w co nie wierzymy, a co istnieje?

Życie jest krótkie, lecz czy w chwili śmierci uwalniamy się od cierpienia?

Opowieść o przemijaniu, horrorze jakim czujemy w chwili odejścia, o czasie, który nic nie naprawia – potocznie mówiąc o apokalipsie.

Jeden człowiek przeciwko śmierci, jeden który postanowił przeciwstawić się światu i rządzącym się prawom natury.
Ma szansę zmienić reguły gry, czy raczej nie uda mu się i wszystko runie w przeganianiu, że trzeba bać się śmierci?

Jeżeli lubicie ostre horrory, z drastycznymi scenami to ta książka jest dla Was odpowiednia.
Nic innego niż czysty strach i adrenalina są naszym jedynym towarzystwem w czytaniu książki.
Z mojego punktu widzenia fabuła całkiem nieźle skonstruowana, jednak jest jeden dość istotny minus – brak dialogów. Niby szczegół, a jednak ważny i istotny dla jednostek.
Dlaczego lubię czytać takie horrory?
Po pierwsze nic tak nie podnosi na duchu jak „krew i flaki” w Twoim umyśle i druga rzecz, nic tak jak w przeszłości nie może mnie już przestraszyć, kiedy to postanowiłam zrobić sobie nocny seans horrorów i skończyłam z czerwonym, bolącym okiem i nieprzespanej nocy.
Dlatego moi mili czytajcie dużo, oglądajcie mniej i uważajcie co siedzi Wam w nocy pod łóżkiem.

Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Komornik III. Kant

Trzecia część ma najwięcej słabych momentów (może nie słabych - wtórnych). Ale i tak całość mi się bardzo podobała. Nawet zakończenie!

zgłoś błąd zgłoś błąd