Mikołaj Marcela

Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtual... Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej.

Napisał rozprawę doktorską poświęconą potworom w popkulturze (wampirom, zombie, widmom, obcym i cyborgom).
Tekściarz w wyróżnianym w amerykańskich konkursach muzycznych projekcie Magnetic Clouds.

Prowadzi bloga kulinarnego „Kuchnia Dr. Marceli”.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Best Seler i zagadka znikających warzyw
Best Seler i zagadka znikających warzyw
Mikołaj Marcela

8,9 (20 ocen i 13 opinii)
Best Seler i zagadka znikających warzyw
Poznaj duchowe życie warzyw. Odwiedź Zwierzogród w wersji vege! Niezwykła powieść grozy i kryminał dla najmłodszych w jednym! Tej nocy niemal całe Jarzynowo przybyło na urodziny Melki Brukselki. Mi...
czytelników: 57 | opinie: 13 | ocena: 8,9 (20 głosów)
Bycie w śmierci. Athanatopia
Bycie w śmierci. Athanatopia
Mikołaj Marcela

6,94 (18 ocen i 5 opinii)
Bycie w śmierci. Athanatopia
Trzymająca w napięciu powieść dla fanów „The Last of Us”, „Westworld”, „World War Z”. Autor książek „Monstruarium nowoczesne” oraz „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”, której akcja osadzona jest w św...
czytelników: 67 | opinie: 5 | ocena: 6,94 (18 głosów)
Monstruarium nowoczesne
Monstruarium nowoczesne
Mikołaj Marcela

0 (0 ocen i 0 opinii)
Monstruarium nowoczesne
Książka Monstruarium nowoczesne podejmuje temat potworności we współczesnej kulturze. Za cel bierze sobie analizę pięciu najpopularniejszych monstrów kultury nowoczesnej: wampirów, zombie, duchów / wi...
czytelników: 12 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Niemartwi. Ciała wasze jak chleb
Niemartwi. Ciała wasze jak chleb
Mikołaj Marcela

4,89 (45 ocen i 12 opinii)
Niemartwi. Ciała wasze jak chleb
Rok 2019. Nastąpiło nieuniknione, ale czy ktokolwiek mógł przypuszczać, że apokalipsa przybierze właśnie taki kształt? Michał Sander był lekarzem, ale od czterech lat żyje samotnie w Bieszczadach. Je...
czytelników: 98 | opinie: 12 | ocena: 4,89 (45 głosów) | inne wydania: 1
Światy grozy
Światy grozy
Krzysztof Biliński, Ksenia Olkusz, Mikołaj Marcela, Krzysztof M. Maj, Joanna Płoszaj, Santana Murawska, Lidia Prokopowicz, Paweł Wiater, Anna N. Wilk

8,5 (2 ocen i 0 opinii)
Światy grozy Seria: Perspektywy Ponowoczesności
Tom monograficzny „Światy grozy” jest pierwszą z kilku książek o tej tematyce planowanych w ramach serii „Perspektywy Ponowoczesności”. Wspólnie z wieloma naukowcami zastanawiać się będziemy tu nad ro...
czytelników: 22 | opinie: 0 | ocena: 8,5 (2 głosy)
Zamieranie gatunku
Zamieranie gatunku
Wojciech Śmieja, Aleksander Nawarecki, Dariusz Pawelec, Krzysztof Uniłowski, Marek Piechota, Monika Ładoń, Agnieszka Nęcka, Grzegorz Olszański, Agnieszka Kwiatkowska, Adam Dziadek, Mikołaj Marcela, Magdalena Kempna-Pieniążek, Ewelina Suszek, Piotr Pochel, Ireneusz Gielata, Marzena Boniecka, Piotr Gorliński-Kucik, Przemysław Pieniążek

8 (1 ocen i 1 opinii)
czytelników: 4 | opinie: 1 | ocena: 8 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

6
86
162
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (86)

Powiązane treści
Zapraszamy na Śląskie Targi Książki w Katowicach

Prawdziwa uczta dla miłośników książek w Katowicach! Przed nami czwarta edycja Śląskich Targów Książki. Świetni autorzy, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez ponad 180 wystawców, warsztaty, spotkania literackie, dyskusje, atrakcje dla dzieci i wystawy, nie zabraknie też premier – tak zapowiadają się 4. Śląskie Targi Książki, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd