Czekam na ciebie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Most Wanted
Magdalena Rychlik
Ag2S

Najbardziej na świecie pragnęła zostać matką. A teraz boi się, że ojcem jej wymarzonego dziecka jest seryjny morderca. Christine Nilsson i jej mąż Marcus nie mogą mieć dzieci. Spośród różnych możliwości decydują się na bank spermy. Gdy Christine zachodzi w wymarzoną ciążę, pewnego dnia w wiadomościach rozpoznaje dawcę, którego pamięta ze zdjęć. Niejaki Zachary Jeffcoat został oskarżony o...

Gdy Christine zachodzi w wymarzoną ciążę, pewnego dnia w wiadomościach rozpoznaje dawcę, którego pamięta ze zdjęć. Niejaki Zachary Jeffcoat został oskarżony o zabójstwo trzech pielęgniarek.
Kobieta musi wiedzieć, czy biologiczny ojciec jej dziecka był zdolny do morderstwa. Czy jest nim Zachary? Mimo sprzeciwu męża Christine podejmuje własne śledztwo, mające na celu oczyszczenie Zachary’ego z zarzutów. Albo przekonanie się o jego winie. Będzie musiała stawić czoło swoim największym lękom i narazi na szwank własne małżeństwo. Ale dopnie swego – pozna prawdę.

Najnowsza powieść Lisy Scottoline z pewnością zachwyci rzesze wielbicieli jej twórczości. Jest porywająca, pełna głębokich emocji i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Piotr | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Moja ulubiona autorka jak zwykle nie zawiodła mnie w swojej opowieści. Książka wybrana w czytniku przez przypadek, sugerowałem się nazwiskiem. Tym razem poznajemy małżeństwo, które nie może mieć dzieci i decyduje się skorzystać z banku nasienia. Każdy dawca przechodzi staranny proces weryfikacji, co pomaga w pozyskiwaniu zdrowego i wartościowego nasienia.Christine i Marcus decydują się na studenta medycyny.
Jakiś czas potem, kiedy kobieta jest w ciąży, dostrzega w wiadomościach człowieka oskarżonego o morderstwa pielęgniarek, łudząco podobnego do ich dawcy spermy. Niestety, nie potwierdza tego bank spermy, ani żadna inna droga, obwarowane klauzurami bezpieczeństwa. Potwierdzenie lub zaprzeczenie dotyczące osoby staje się ich obsesją. Marcus decyduje się na kroki prawne, ale to zaczyna mieć wpływ na ich małżeństwo.

Lisa Scottoline napisała powieść niezwykłą, trzymająca w napięciu, emocjonalną i psychologiczną. Jak zwykle u autorki, która nie obawia się trudnych tematów, często...

Joanna | 2017-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 października 2017

Powieści Lisy Scottoline nie trzeba reklamować, pisarka poczytnych i nagradzanych powieści obyczajowych skupia wokół swej twórczości rzesze wielbicieli.
Najnowsza powieść " Czekam na Ciebie" to trzymająca w napięciu, nie pozwalająca oderwać się od czytania powieść pełna emocji z wielką dawką uczucia przerażenia ze względu na wątek kryminalny w powieści.
To opowieść o rodzinnym kryzysie małżeństwa nauczycielki Christine i jej męża Marcusa , którzy nie mogąc mieć dzieci postanawiają skorzystać z usług kliniki oferującej nasienie anonimowego dawcy.
Splot makabrycznych wydarzeń w kraju i przypadkowo ujrzane zdjęcia dawcy powodują , że małżeństwo rozpoczyna śledztwo mające na celu poznanie prawdy.
Jest to powieść wielowątkowa, porusza między innymi problemy etyczno moralne anonimowości dawcy , który dysponuje jedynie sobie przypisaną tożsamość genetyczną, a w następstwie - dziedziczenie jego cech i predyspozycji do zachowań.
Niesamowita powieść o przeciwnościach losu,...

Izabela Pycio | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

"Jej serce nagle zamarło. Rozpoznała te oczy. Wszędzie rozpoznałaby tę twarz. Seryjny morderca był ich dawcą numer 3319."

Właśnie takich satysfakcjonujących propozycji czytelniczych wyszukuję, gdzie wspaniale łączą się cztery elementy powieści, intrygująca i złożona fabuła, ciekawe portrety postaci, frapujące zagadnienia społeczne i wciągający styl narracji. Wówczas chętnie angażujemy się w śledzenie zajmująco rozwijającego się scenariusza zdarzeń, ulegając umiejętnie wytworzonej atmosferze niepokoju i niepewności, a przy tym poddajemy się frapującej grze wysuwania przypuszczeń i domysłów. Ogólnego pozytywnego wrażenia nie psują nawet pojawiające się mało prawdopodobne epizody czy zadziwiające decyzje bohaterów. Autorka sprytnie przykuwa uwagę czytelnika, odwołując się do szerokiego wachlarzu emocji, dylematów moralnych i zagadnień etycznych. Dynamiczne rytmy, zaskakujące zwroty akcji, tajemnice do odkrycia, to wszystko znajdziemy w książce, która nie tylko dostarcza znakomitej...

BagatElka | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Mam dość.Dość tego,że głównymi bohaterkami obyczajówek są idiotki.
I mam dość tego,że autorki z wielki zaangażowaniem wmawiają czytelnikom,że idiotki to cudowne,wrażliwe istoty,których nikt nie rozumie i przez to spotykają je problemy.

"-Ja również się cieszę Christine - odparł lekarz z szerokim,przyjaznym uśmiechem.Duże brązowe oczy o ciepłym wejrzeniu stanowiły jego największy atut"
str.104

Doprawdy? Piękne oczy to najważniejsze atuty lekarza? A nie jego wiedza i doświadczenie?

"Christine nie wysyłała wiadomości podczas jazdy i rozmawiała tylko bez używania rąk"
str.119

Serio?A autorka pamięta z czego się składa narząd mowy u homo sapiensa? Bo ja nie pamiętam aby mnie uczono,że są nim ręce.Może i jestem stara ale organizm człowieka nie uległ znaczącym modyfikacjom od czasów mojej młodości.

"Dorzuciła zużytą chusteczkę do sterty piętrzącej się na fotelu pasażera,kolejny dowód rzeczowy,że była najbardziej nieatrakcyjną z płaczek."
str.120

Co zmięta,zasmarkana...

Madi | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Książka od początku do końca trzyma w niepewności ,a co za tym idzie i w napięciu.
Jak przystało na Panią Lisę poruszony jest tu kolejny trudny temat,temat naszego czasu-zajście w ciąże poprzez Bank Spermy.
Na początku pojawiają się zwykłe rozterki przyszłych rodziców ,ale w miarę czytania akcja nabiera tępa i cała historia przeobraża się w niezły kryminał.
Powieść jest bardzo ciekawa-postacie wyraziste,temat realny i na czasie,zwroty akcji ,trochę psychologii,wątków prawniczych i medycznych-cóż chcieć więcej?

lila | 2018-08-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Jedna z lepszych powieści Lisy Scottoline. Liczyłam na to, że autorka bardziej skupi się na relacji w małżeństwie Christine, a tymczasem fabuła rozwinęła się w kierunku poszukiwań seryjnego mordercy.
Tak czy owak polecam :-)

miki24gr | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Trochę się i rozczarowałam. A ponadto- wynudziłam. Pomysł w sumie dobry, a czytanie dłużyło się i dłużyło... Potem co prawda tzw. nagły zwrot akcji, jednak taki z kosmosu- niczym nieuzasadniony. A potem wyciszenie, epilog i już- na jakieś wnioski i większe emocje zabrakło miejsca.
Moim zdaniem to nie jest najlepsza książka tej pisarki.

Ania | 2017-09-20
Przeczytana: 10 września 2017

Jestem fanką tej autorki,za każdym razem czekam z niecierpliwością na kolejną jej powieść.Polecam!!

Goszarda | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Całkiem sympatyczne czytadło - dobrze się czyta, szybko - w sam raz na leżak w okresie urlopowym.

Mnie osobiście troszkę nudziła bo to książka z tych przewidywalnych do bólu, ale może być...

Liza | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Ciąża jest dla Cristine ukoronowaniem trzech lat starań o dziecko. Niestety jej mąż Marcus, ze względu na całkowitą bezpłodność, nie będzie biologicznym ojcem dziecka. Został nim anonimowy dawca nasienia. Szczęście bohaterki psuje pewnego dnia pewna wiadomość w mediach. W wiadomościach ukazali aresztowanie seryjnego mordercy, który wyglądem przypomina ich dawcę…

Czy ich dawca jest tylko podobny do zatrzymanego przestępcy? Czy to ta sama osoba? Czy dziecko może mieć „przestępcze” geny? Marcus uważa z początku, że to tylko zbieg okoliczności, jednak Cristine drobiazgowo analizuje znane informacje z kliniki. Jednak gdy chcą konkretnych informacji, bank zasłania się warunkami umowy, w tym ochroną prywatności dawcy. Sytuacja wręcz patowa.

Pisarka w swojej powieści porusza kilka tematów. Jednym z nich (realia amerykańskie) jest temat dawców nasienia, ich selekcji, brak badań psychologicznych. Jak to stwierdza prawnik, „rzecz rozbija się o pieniądze.” Ponadto później klauzula poufności...