Allegro - kampania grudzień kat. romans

Fiesta w Cala Fuerte

Wydawnictwo: Książnica
6 (76 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny

Powieść obyczajowa popularnej autorki, historia odkłamywania własnej przeszłości i odkrywania siebie na nowo. Selina Bruce niebawem ma wyjść za mąż. Nie znała swego ojca, matki nie pamięta, zmarła także babka, która ją wychowywała. Niespodziewanie pojawia się przed nią szansa na odnalezienia ojca. Zostawia więc wszystko i wyjeżdża na niewielką wyspę na Morzu Śródziemnym...

Justyna | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018

Typowa powieść obyczajowa. Selina Bruce przed ślubem z Rodney'em Acklende'em otrzymuje o Cala Feurte książkę ze zdjęciem meżczyzny (George'a Dyer'a) bardzo podobnym do jej ojca. Jako mała dziewczynka nigdy go nie poznała. Wychowywała ją babcia i niania Agnes. Jej mama zmarła po jej narodzinach, a o ojcu mówiono,że zginął w czasie wojny.Dziewczyna postanawia pojechać do Cala Feurte i poznać ojca. W czasie podróży ma problemy z bagażem i pieniędzmi.
George Dyer jest pisarzem,który ma chwilowy brak weny twórczej.Nie ma ochoty pisać kolejnej książki.Rozwódka Frances jest w nim zakochana.Jego służącą jest matka czwóki dzieci Juanita. Wszyscy w Cala Feurte interesują się jego nową znajomą Seliną.
Rodney Acklend jest prawnikiem Seliny. Nie czuje do niej miłości. Interesują go jej pieniadze, które otrzymała po babci.
Bardzo lekka lektura. Polecam.

Powieści Rosamunde Pilcher to w większości nieskomplikowane historie obyczajowe, które nie wymagają szczególnego zaangażowania. Można je z powodzeniem zaliczyć do grupy łatwych, lekkich i przyjemnych, choć mają w sobie coś, co mnie do nich przyciąga. Nie wiem do końca na czym to polega, ale od czasu do czasu mam ochotę właśnie na powieść Pani Pilcher. I tak też było w przypadku "Fiesty w Cala Fuerte".

20-letnia Selina Bruce wychowywana przez nianię i babkę w świecie konwenansów, z poszanowaniem tego, co należy i wypada oraz kategorycznym odrzuceniem tego, co nie przystoi przygotowuje się do ślubu. Jej narzeczonym jest prawnik rodziny Rodney Auckland - mężczyzna, którego Selina zna od dziecka i którego, poniekąd, wybrała jej na męża nieżyjąca już babcia. Dziewczyna nie ma rodziny, matka zmarła, a osoba ojca, który zginął na wojnie, to temat tabu. Selina posiada jednak jego fotografię, znalezioną pomiędzy stronicami starej książki i przechowywaną w sekrecie. Kiedy pewnego dnia...

CzarneEspresso | 2016-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2016

Selina Bruce to dwudziestolatka, tuż przed planowanym ślubem. Poznajemy ją w salonie sukien ślubnych, gdzie wybiera najważniejszy strój. Dziewczyna została wychowana przez babkę. matka umarła przy porodzie, o ojcu dowiedziała się tyle, że zginął na wojnie. Selina bardzo to przeżywała, bardzo pragnęła mieć ojca. Gdy pojawia się cień nadziei, że jednak jej ojciec żyje dziewczyna nie waha się ani chwili, postanawia go odnaleźć. Pomimo tego, że jej narzeczony nie jest zachwycony tym pomysłem i stara się ją nakłonić do jego porzucenia. Selina jednak się uparła i wyrusza do Cala Fuerte. Po drodze spotykają ją niezbyt przyjemne przygody, a w końcu znajduje coś innego niż spodziewała się zastać :)

Fiesta w Cala Fuerte to bardzo sympatyczna powieść obyczajowa, z ciekawym wątkiem romansowym. Polubiłam bohaterów, choć nie zawsze do końca rozumiałam jednak postępowanie Seliny, ale cóż - młodość ma swoje prawa :) Chętnie sięgnę po inne książki...

iva2001 | 2016-12-31
Przeczytana: 29 listopada 2016

Nienachalny romans , ale dobrze się czyta . Polecam na spokojny wieczór przy gorącej herbacie :)

Kama | 2018-12-02
Przeczytana: 26 grudnia 2000