Dom kamienia. Garnet

Cykl: Klejnot (tom 1.5)
Wydawnictwo: Jaguar
The House of the Stone, Garnet's Story
Aqua

Dwie nowele uzupełniające historie bohaterów „Klejnotu”. W „Klejnocie”, poznaliśmy historię Violet jako surogatki Diuszesy Jeziora. Teraz czas na opowieść Raven służącej Hrabinie Kamienia oraz Garneta – syna Diuszesy Gdy Raven zostaje kupiona na aukcji, od razu wie, że nie wszystko będzie dobrze. A kiedy trafia do pałacu hrabiny, szybko odkrywa, że ta, bardziej niż posiadaniem dziecka,...

Dwie nowele uzupełniające historie bohaterów „Klejnotu”.

W „Klejnocie”, poznaliśmy historię Violet jako surogatki Diuszesy Jeziora.

Gdy Raven zostaje kupiona na aukcji, od razu wie, że nie wszystko będzie dobrze. A kiedy trafia do pałacu hrabiny, szybko odkrywa, że ta, bardziej niż posiadaniem dziecka, jest zainteresowana eksperymentowaniem z ciałem i umysłem dziewczyny…

Garnet do tej pory był beztroskim chłopakiem. Coś się jednak zmienia i chłopak przestaje akceptować okropności, które dzieją się tuż przed jego oczami. Czy uda mu się coś z tym zrobić?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2017

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

kaktusowaona71 | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Zazwyczaj krzywię się na wszelkie dodatki do serii, uważając je za zbędne, albo niedopracowane, wtórne, lub mało istotne - .
Tym razem jest zupełnie inaczej i choć znowu się krzywię, to teraz - z całkiem innych powodów.
„Dom kamienia . Garnet” to dodatek jak dla mnie ze wszech miar potrzebny, oraz jak najbardziej pożądany - i tylko wołam wielkim głosem. CZEMU TYLKO TYLE ???
Historii Raven byłam szalenie ciekawa od samego początku, odkąd tylko poznałam ją na kartach głównej opowieści.
Niesamowicie polubiłam tą dziewczynę, za jej upór, odwagę i butę. A niestety, w historii właściwej, bardzo ogólnikowo, tajemniczo i mocno fragmentarycznie przedstawiono jej koleje losu po aukcji. Liczyłam, że tutaj dostanę odpowiedzi na dręczące mnie pytania, które zrodziły się w mojej głowie....
A figa z makiem !
Dostałam dokładnie tylko tyle, żeby jeszcze bardziej podrażnić mój apetyt i ciekawość. Owszem, trochę przybliżono obraz, pokazano początki „znajomości” Raven, Frederika i Hrabiny...

Matylda Saresta | 2017-05-02

Koniecznie trzeba ją czytać w kolejności - inaczej to mija się z celem i zabiera całą przyjemność... :))

Polecam całą serię!

Podobno statystycznie człowiek zmienia się co siedem lat. I nie chodzi tu tylko o charakter, wygląd zewnętrzny, ale również o środowisko, w jakim zwykliśmy spędzać czas. Odrobinę w to wierzę, bo przecież nie stoimy w miejscu i każdego dnia minimalnie rozwijamy się w danym kierunku. Ale co, jeśli takie zmiany zachodzą zbyt szybko i to za sprawą zewnętrznych czynników? Czy zawsze są one dla nas dobre?
Raven Stirling to najlepsza przyjaciółka Violet. Dziewczyny poznały się w Magazynie, gdzie od najmłodszych lat uczyły się panowania nad swoimi mocami, aby móc jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi przyszłymi paniami. Szkolone na przyszłe surogatki wspierały się wzajemnie, lecz niestety nadszedł dzień, kiedy ich drogi musiały się rozejść. Podczas Aukcji Raven została sprzedana Hrabinie Kamienia, ale nie zamierzała pozwolić na to, by miała z nią sielankę. Buntowała się jak tylko mogła, byle dopiec kobiecie, która miała czelność ją zakupić. Udowadniała jej, że należy sama do siebie....

juliexog | 2018-03-19
Przeczytana: 24 lutego 2018

Opowiadanie "Dom Kamienia" nie zachwyca, nie dowiadujemy się żadnej nowej, ciekawej czy interesującej informacji która mogłaby wpłynąć na nasz odbiór całej serii. Drugie opowiadanie dotyczące Garneta jest naprawdę bardzo dobre, zyskujemy dodatkowe spojrzenie na zachowanie Garneta i jego postępowanie, jak i pierwsza część serii -"Klejnot" nabiera dzięki temu opowiadaniu nowego wymiaru.
Według mnie opłaca się przeczytać tą książkę szczególnie dla opowiadania o Garniecie.

zlatawiecz | 2017-10-16
Przeczytana: 19 września 2017

Nie wiem czy lubię czy nie lubię opowiadań dopisywanych do różnych serii.
Niezmiennie po nie sięgam, gdy tylko dowiem się o ich powstaniu, ale zwykle czuję się albo zdezorientowana albo zawiedziona albo zniesmaczona.
Bywam zadowolona? Raz na jakiś czas.
Tym razem połowicznie.

Do serii Amy Ewing "Klejnot" powróciłam w tym roku, tak jakoś bez szczególnego powodu, chyba takiego wyłącznie, że nie wiedziałam czemu wcześniej zrezygnowałam.
Trylogia nie jest zachwycająca, ale teraz będę mówić o dwóch opowiadaniach, których bohaterowie - Raven i Garnet, byli zdecydowanymi plusami dziełka Emy Ewing(które mogę określić w wielkim skrócie po prostu płytkim).
Nie tylko byli plusami,ale chętnie bym ich widziała, jako głównych bohaterów(w zastępstwie za Violet).

Powinnam zaznaczyć z góry: oba opowiadania nie są przeznaczone do przeczytania przed serią właściwą, wydarzenia w nich pokrywają się z tymi w pierwszym tomie i popsułyby efekt,które powinno dać zakończenie tomu pierwszego.
Nie radzę...

Szarratu | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Nic zachwycającego. Dodatek do serii. Do tego bardzo krótki.
Część Raven mnie nie zadowoliła - chciałam dowiedzieć się o niej więcej. Autorka pokazała natomiast tylko kilka wydarzeń jej oczami.
Część Garneta za to spełniała moje oczekiwania - dowiedziałam się co mu w głowie siedziało. I stał się chyba moją ulubioną postacią.
Kupiłam książkę, bo nie lubię , gdy nie mam na półce całej serii. Ale mam nadzieję, że autorka nie rozpisze się dalej. Bo w sumie nie opłacało się, aż tak bardzo jej kupować.

Moya | 2017-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Raven i Garnet....tym razem widzimy fragment tej historii oczami tej dwójki.. Fragment ten dotyczy momentu od licytacji do ucieczki z Klejnotu .
Historie te są na tyle dobre , na tyle że na ich podstawie można byłoby stworzyć osobną powieść...ale niestety muszę to powiedzieć, że cała trylogia jest kompletna i bez tego dodatku.

MarlenaC | 2017-05-22

Bardzo fajny dodatek. Strasznie polubiłam Raven, więc z przyjemnością przeczytałam 1 cz. książki oczami Raven i Garneta.

zagubiona3112 | 2018-04-14
edyta | 2018-04-11