Oświadczyny

Wydawnictwo: Amber
To sir Phillip with love
ew_cia

Inne wydania

„Romantyczne, błyskotliwe i urocze!” „Romantic Times” Sir Philip Crane sam wychowuje dwoje dzieci i nie najlepiej radzi sobie z wypełnianiem ojcowskich obowiązków. Postanawia się ożenić. Idealną kandydatką na żonę wydaje się Eloise Bridgerton. Philip zna ją tylko z listów i jest przekonany, że „stara panna”, zapewne niezbyt urodziwa i nieśmiała, przyjmie oświadczyny z entuzjazmem... Czyż...

„Romantyczne, błyskotliwe i urocze!” „Romantic Times”

Czyż można się bardziej pomylić?

Eloise Bridgerton za nic w świecie nie wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie zna! Im dłużej jednak myśli o propozycji sir Philipa, tym bardziej zaczyna się zastanawiać… rozważać… I ani się obejrzy, a już siedzi w powozie i pędzi na spotkanie z mężczyzna, który może być idealnym kandydatem na jej męża.

Czyż można się bardziej pomylić?

źródło opisu: wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: wydawnictwoamber.pl

kaktusowaona71 | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

"Oświadczyny" to lekki i całkiem przyjemny romans historyczny. W sam raz na chwilę wyciszenia i odpoczynku w wolne popołudnie. Nie ma tu może wielkich uniesień czy szalejących emocji, ale i tak lektura tej książki sprawia, że nie uznamy czasu jej poświęconego- za stracony. Bohaterowie są... cóż ... zwyczajni. Niedoskonali, pełni ułomności i niepewności, ale jednak czarujący i zaskarbiający sobie naszą sympatię w jakiś taki ciepły sposób. Akcja też nie obfituje w nie wiadomo jakie wiekopomne i wstrzymujące serce wydarzenia. Opisuje w większości.. Życie. Zwyczajne. Codzienne. Ze wzlotami i upadkami.. z obawami i nadziejami jakie wszyscy spotykamy na swojej drodze. Nie można jej jednak odmówić sporego uroku i nie dostrzec przesłania.. Jakiego ? Prostego, lecz przez wielu nie dostrzeganego. Przeczytajcie a sami je odkryjecie :)

książek: 11976
Wiesława | 2017-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: 12 maja 2017

Od czasu do czasu chwytam także za romans historyczny i tak też było tym razem. Niczym szczególnym się nie wyróżniał, niczym nie zaskoczył, acz czytałam bez spiny i nawet z przyjemnością. Miłośniczkom gatunku polecam :)

Milli | 2017-10-28

Podczas pierwszej połowy nieustannie się śmiałam. A to z zaskoczenia bohaterów gdy zobaczyli że ich wyobrażenia względem siebie były błędne, a to z wiadra mąki na głowie ich ojca, a to z "niemrawych" oświadczyn, w których Phillip stosuje taktykę, jak podczas licytacji klaczy czy przyduszania pana domu do ściany przez broniących honoru siostry, braci.
W części drugiej, tak jak Eliose, po prostu pokochałam Philipa za jego ukrytą , cichą siłę która nakazywała mu trwać przy byłej żonie, mimo iż przez to sam skazywał się na życie w mroku i za to że nie przekazał swoim dzieciom blizn, które sam nosił na plecach.
Mam słabość do ludzi szlachetnych, takich którzy wiedzą czym jest pokora wobec cierpienia, poczucie obowiązku czy wierność ideałom, taki jest Philip i za to dodaję książkę do ulubionych.

CherryBlossomGirl | 2014-05-04
Przeczytana: 02 maja 2014

Historia sama w sobie ciekawa i zabawna, niezbyt zaskakująca, ale jednak coś w sobie miała. Oczywiście jak już wspomniałam przy innych książkach tej autorki, zamierzam za każdym razem narzekać na okładkę. Ta jest wręcz odpychająca..

Iwona | 2013-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2013

Mimo, że uwielbiam losy alfabetycznej rodzinki, to ta książka wydaje mi się zbyt przesłodzona, nic w niej nie zaskakuje, wszystko układa się przesadnie gładko. Bohaterowie sympatyczni, nie da się ich nie lubić, historia nawet trochę wzruszająca, ale czegoś mi jednak tu brakuje. :)

Ewelina | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Historia ciekawa, zabawna, fajna. Może bez większych rewelacji, ale na pewno zaliczyć mogę ją do udanych pozycji.

Montgomerry | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Shani | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

dubel do książki o tym samym tytule, tylko okładce innej

Kinga | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, Romanse
Przeczytana: 04 lipca 2014

Chyba najgorsza pani Quinn...

Secret_Violence | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Żałuję, że nie ma już "Kroniki Towarzyskiej Lady Whistledown". Czytanie listów Eloise trochę mnie nudziło, ale cała historia była czymś nowym, czymś różnym od poprzednich części.