Dziewczyna na miesiąc. Kwiecień - Maj - Czerwiec

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Cykl: Dziewczyna na miesiąc (tom 2) | Seria: Bestsellerowa Autorka New York Times
Wydawnictwo: Edipresse
Calendar Girl Volume Two
karollllllla

W następnych miesiącach – kwietniu, maju i czerwcu – Mia wyruszy do Bostonu, Oahu i Waszyngtonu. Dziewczyna ma dwadzieścia cztery lata, za sobą cztery nieudane związki i ojca alkoholika, którego po raz kolejny ratuje z opresji. Ta buntowniczka podróżująca na motocyklu planuje szybko załatwić sprawę i zniknąć. Aby uratować siebie i rodzinę, ma zamiar zarabiać przez rok i nie zakochać się w...

Dziewczyna ma dwadzieścia cztery lata, za sobą cztery nieudane związki i ojca alkoholika, którego po raz kolejny ratuje z opresji. Ta buntowniczka podróżująca na motocyklu planuje szybko załatwić sprawę i zniknąć. Aby uratować siebie i rodzinę, ma zamiar zarabiać przez rok i nie zakochać się w żadnym ze swoich klientów. Takie przynajmniej ma plany…

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Karolina Hajdysz | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Drugi tom zdecydowanie niczym nie odbiega od pierwszego, który podbił moje serducho. Bardzo polubiłam te historię, choć Mia mogła już na początku odciąć się od wierzyciela ojca przy Wesie, swoim pierwszym kliencie i facecie, który na dobre zakorzenił się w jej sercu jak i całym ciele. Jej zachowanie w zależności od sytuacji jest albo wciągające, albo nieco frustrujące. No ale gdyby była idealna to nie powstałby drugi tom ;). Tym razem na jej drodze stają po kolei: fantastyczny baseballista Boston Red Sox - Mason, następnie nieziemsko seksowny samoańczyk o imieniu Tai ( achh...Hawaje, surfing, plaże...♥️), A na koniec staje u boku niewyobrażalnego bogacza Warrena Shipleya w Waszyngtonie. Trzy kompletnie różne krajobrazy w tle, trzech całkiem różnych mężczyzn. Niezmienne w tej historii zostają tylko myśli o Wesie, pierwszym kliencie i zacięcie Mii by za wszelką cenę czym prędzej spłacić dług ojca wobec wierzyciela. Jestem strasznie ciekawa jak to wszystko potoczy się dalej :).

esin | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Podróży Mii ciąg dalszy. Tym razem jednak nie będzie tak pięknie i różowo jak w przypadku poprzedniej części. Po zdobyciu nowych przyjaciół w Bostonie i rajskim miesiącu w towarzystwie Tai'a czeka ją kilka niemiłych chwil. W trudnych momentach przyjdą jej z pomocą nowo poznani ludzie, którzy stali się dla niej rodziną. Jest to bardzo ważny moment w tej książce. To, iż Mia stwierdza, że drugą rodzinę możemy w pewien sposób sami sobie wybrać. Ludzi nie muszą łączyć więzy krwi, czy przysięgi małżeńskie by stali się bardzo ważną częścią naszego życia.
Tym razem poznajemy główną bohaterkę z trochę bardziej ludzkiej strony. Nie jest już, przynajmniej w moim odczuciu pokazana jako lekko egoistyczna i próżna jak w pierwszym tomie. W kwietniu, maju i czerwcu Mia jest dziewczyną, którą można polubić ;) .

ZaczytanaMajka | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Drugi tom niczym się nie różni od poprzedniej części, której recenzję możecie przeczytać tutaj. W drugim tomie Mia dostaje nowe zlecenia w Bostonie, Oahu i Waszyngtonie. Kolejne trzy miesiące podczas których dziewczyna musi zarobić na spłatę długu jej ojca.

Ojciec Mii pożyczył milion dolarów, a ona nie mając wyboru postanowiła, że spłaci wierzycieli. Podczas gdy ojciec dziewczyny leży w szpitalu w śpiączce, ona zwiedza kolejne miasta. Była już w Malibu z przystojnym reżyserem, w Seattle była muzą malarza, a w Chicago stała się narzeczoną włoskiego amanta i spadkobiercy. Kolejne miesiące: kwiecień, maj i czerwiec to nowi mężczyźni i nowe wyzwania. W drugim tomie „Dziewczyny na miesiąc...” w kwietniu Mia pomaga znanemu i utalentowanemu Masonowi Murphy'emu ustatkować się i ocieplić jego wizerunek medialny. Razem z utalentowanym sportowcem starają się pozyskać nowych reklamodawców i przekonać do...

werka777 | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

CZY MOŻNA MIEĆ ICH DOŚĆ?
Kolejny raz autorka funduje czytelnikowi historię, przy której nie trzeba obawiać się przestojów akcji. Tak samo jak i pierwsza część, druga została wyposażona w przystojnych mężczyzn będących przedstawicielami różnych środowisk. Jak dla mnie za dużo w serii tych boskich ciał, przez co robi się trochę za mało wiarygodnie. Niemniej jednak trzecia z historii, ta ze starszym panem w roli głównej, przełamuje utarty wzorzec umięśnionego ideału oraz co więcej, miesza bohaterce szyki udowadniając, że nie zawsze może być tak miło.

PODZIW I NIENAWIŚĆ? DA SIĘ? DA.
Mia Saunders, mój koszmar. Czy można jednocześnie nie znosić bohaterki dziękując jej za odwagę i niebanalną osobowość? Można. Jak dla mnie bardzo niestabilna emocjonalnie, zazdrosna o „niby” partnera, a jednocześnie robiąca się mokra na widok każdego napotkanego samca alfa, któremu z chęcią wskakuje do łóżka akcentując przy tym to, że nie jest dziwką. Na pewno? Naprawdę nie chciałabym mieć z nią do...

Druga część cyklu Calendar Girl to zlecenia Mii w kolejno Bostonie, Oahu i Waszyngtonie, gdzie kontynuuje rolę dziewczyny do towarzystwa. I tym razem każde ze zleceń jest inne, każdy zleceniodawca oczekuje od niej zupełnie czegoś innego.
Ponownie poznajemy trzy różne historie comiesięcznych zleceń głównej bohaterki, które przybliżają ją do spłacenia długu ojca, ale i wiele wnoszą do jej życia…

Z jednej strony bardzo się cieszyłam w chwili, w której mogłam sięgnąć po ten tom, z drugiej trochę było mi szkoda, że znowu lektura okaże się bardzo szybka i równie szybko będę musiała rozstać się z główną bohaterką i jej życie. Lektura ponownie okazała się przyjemną i szybką (ach te wieczory ;) ).

Jak przystało na erotyk i tutaj nie brak „tych” scen, niemniej ta część jest ciut mniej nimi naładowana. Niemniej, gdy już się pojawiają, są odrobinkę bardziej hardcorowe niż w tomie poprzednim. Nie brak tutaj wulgaryzmów, ale jest ich taka ilość, że tekst więcej zyskuje, niż traci, bo dodają...

KobieceRecenzje365 | 2017-06-27

Dziś zapraszam Was na recenzję drugiego tomu cyklu Calendar Girl, czyli „Dziewczyna na miesiąc. Kwiecień – maj – czerwiec”.

Jak już wiecie Mia, by spłacić dług ojca, zatrudniła się u swojej ciotki jako luksusowa dziewczyna do towarzystwa. Każdy miesiąc spędza z innym mężczyzną i ratami spłaca dług. Była już w Malibu, gdzie spędziła miesiąc z przystojnym i seksownym reżyserem, odwiedziła Seattle, by stać się muzą znanego malarza, a w Chicago udawała narzeczoną włoskiego restauratora. Czy kolejne miesiące znów będą ekscytujące i zaskakujące? Na pewno! Kwiecień spędzi z Masonem najlepszym miotaczem drużyny Boston Red Sox. Sportowiec musi się ustatkować, a Mia ma wpłynąć na zmianę jego wizerunku. Maj to Hawaje i projektant mody Angelo D'Amico, który chce pokazać światu, że kobiece piękno nie zależy od rozmiaru. Za to lipiec dziewczyna spędzi z dużo starszym od siebie Warrenem Shipleyem, który jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Ekscytująco? Jak najbardziej.

Jestem...

Grazia_czytaninka_ | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Nasza bohaterka Mia ma 24 lata i jest buntowniczką. Przez rok ma zamiar być dziewczyną do towarzystwa i w ten sposób zarabiać, by móc spłacić dług zaciągnięty u ojca alkoholika, który obecnie leży w szpitalu w śpiączce. Postanawia również nie zakochać się w żadnym ze swoich klientów, tylko czy jej się to uda? Czy przebywanie przez miesiąc z kimś, kto z dnia na dzień staje nam się coraz bliższy jest bezpieczne?

Autorka tym razem zabiera nas w trzy różne miejsca, w których bohaterka będzie miała całkiem różne role do odegrania. Z jednym będzie udawać dziewczynę, z kolejnym będzie modelką w kampanii strojów kąpielowych, a z trzecim zmierzy się z polityką.

Audrey Carlan ma lekki i plastyczny język, dzięki czemu czytanie jej książki było czystą przyjemnością. Przenosi czytelnika do świata, w którym zarówno nasza bohaterka odkrywa charaktery i zachowania różnych mężczyzn, ale poniekąd okrywa też samą siebie. Jak przystało na erotyk nie brak tutaj scen erotycznych i wulgaryzmów, które...

ainaka | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Miłe lekkie, przyjemne.
Główna bohaterka w fajny sposób pokazuje jak wycisnąć coś dobrego z każdego bohatera.
Trochę erotyki.

janielka | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Mia nadal pracuje jako dziewczyna do towarzystwa, niestety dług ojca trzeba spłacić co do dolara.

Dla przypomnienia dodam tylko, ze Mia to bardzo luksusowa dama do towarzystwa, która bogaci panowie wynajmują na miesiąc, nie jest to charakter pracy o jakim można pomyśleć. Mia nie jest prostytutką, ma to nawet zagwarantowane w umowie, że jeśli ona sama nie ma ochoty nie musi sypiać z „pracodawcami”. Jest ona bardzo piękną dziewczyną z olbrzymim temperamentem, dlatego zdarza się, że uprawia seks z panami, u których pracuje, ale tylko wtedy kiedy to ona tego chce.
Jest inteligentna i otwarta, czasami nawet za bardzo, mówi prosto z mostu, a czasami jest bardzo subtelna i nieśmiała.
Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. Pewnie dlatego jej ciotka, która prowadzi agencję, ma wielu chętnych, żeby Mia do nich trafiła.

No to zaczynamy.
Kwiecień – to miesiąc znanego z Boston Red Sox sportowca Masona"Make'a"Murphy'ego. Jest ona arogancki i bardzo pewny siebie, irytuje swoim zachowaniem i...

Patrycja Łazowska | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Mia to kobieta do towarzystwa, młoda, piękna a ponadto mądra i bardzo wpływowa. Wielu mężczyzn mimo swej wysokiej pozycji i świadomości posiadania władzy to własnie z nią chce spędzić dwadzieścia cztery dni. Każdy z nich jest wstanie zapłacić duże pieniądze by to właśnie Mia poświęciła im swój czas i to wcale nie w celach seksualnych. Kobieta ma jednak w tym swój cel, pragnie spłacić długi jakie zostały jej po ojcu uzależnionego od hazardu. Mia to kobieta niebanalna posiadająca wyrafinowany język, który czasem okazuję się być ciętym. Z każdego spotkania wynosi wiele refleksji i przemyśleń, co stwarza ją kobietę silną i niezależną.

W pierwszej części Mia nie znalazła u mnie zrozumienia, a tym bardziej sympatii. Wydaje się być chłodna i prostacka, jednak w drugiej części przechodzi widoczne od samego początku pozytywne zmiany. Postanawia otworzyć swoje serce i pomóc mężczyźnie, z którym spędza miesiąc gdyż jego matka zmarła w wyniku zbyt późnej diagnozy raka. Jest to swego rodzaju...