Los

Okładka książki Los Audrey Carlan
Okładka książki Los
Audrey Carlan Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Trylogia namiętności (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Trylogia namiętności (tom 5)
Fate
Edipresse
2019-01-30
2019-01-30
Anna Szafran
seks erotyka romans namiętność przeszłość wspomnienia cierpienie miłość przeznaczenie blizny związek tęsknota

Okładka książki Love Under Quarantine Audrey Carlan, Kylie Scott
Love Under Qua... Audrey Carlan, Kyli...

Zdecydowanie ta część jest lepsza, z dwóch książek wydanych o losach duchowych sióstr Gillian. W jeden wieczór ją przeczytałam, były elementy zaskakujące, zabawne, dramatyczne i niestety też do przewidzenia, ale to nie stanowiło żadnego problemu. Polecam książkę jak i całą serię Trylogii Namiętności. Każda z książek jest możliwa do pochłonięcia w jeden wieczór, czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Bardzo spodobała mi się postać Kat, zainteresowała mnie jej historia. Od początku czułam pismo nosem, co lub kto będzie stać na drodze do szczęścia Kat i Carsona, ale mimo to, dobrze mi się czytało historię.
Trochę dziwny był fakt, że odpychała go przez długi okres czasu, a wystarczyło jedno spotkanie i coś się odmieniło. Jakie procesy myślowe tu zadziałały?
Cóż, końcówka książki miała dużo zwrotów akcji, czego się spodziewałam.
Po skończeniu czytania poczułam pustkę, więc to znak, że historia była dobra.

Cóż, końcówka...

Nie wiem czemu tutaj na lubimyczytac.pl ta część nie jest przypięta do pozostałych historii z serii czyli Ciało, Umysł, Dusza, Życie. Niby historia jest tzw "stand alone" i nie trzeba znać poprzednich, ale moim zdaniem warto jednak najpierw sięgnąć po tamte pozycje, a na koniec po tą.
Dlaczego?
Ponieważ w moim odczuciu jest to najsłabsza część z nich wszystkich i jeśli najpierw ją przeczytacie to zrazicie się do pozostałych.

Czytając tą część nie mogłam zrozumieć dlaczego autorka pokusiła się o jej napisanie. Nie ma w niej nic oryginalnego. Znowu mamy do czynienia z kimś szalonym (serio?) kto zagraża naszym bohaterom.

Książka jest bardzo krótka przez co nie mamy kiedy za bardzo zagłębić się w ich relacje (szczególnie jeśli nie czytaliśmy poprzednich części). Nasi bohaterowie trochę za szybko zeszli się biorąc pod uwagę ich historię. Nie było żadnych niepewności, żadnych rozmów, po prostu puf bzyknęli się i są razem. Kat jak na osobę, która przez 3 lata była pewna swego w jednym momencie zmienia zdanie. Zabrakło jednak trochę rozterek.

Czekałam na ten tom długo i przed sięgnięciem po niego ponownie przeczytałam cała serię i wiedząc przez co oni przeszli myślałam że w tym tomie przeczytam walkę o ich związek, walkę Carsona i Kat, to jak ją będzie przekonywał, uwodził aby dała mu na nowo szanse. Ale niestety nic takiego nie dostałam. Jedynie zmagania z kolejną szaloną osobą, która ma urojenia i nie odróżnia fikcji od życia.
Jak tylko przeczytałam że Carson ma dziecko z jakąś laską, którą puknął 2 lata temu to chciałam rzucić książką o ścianę, bo bardzo nie lubię takich wątków, ale przebrnęłam mając nadzieje na to co napisałam wcześniej. Niestety ponieważ autorce brakowało oryginalności, zrobiła z matki dziecka wariatkę, która uważa że Carson jest praktycznie jej mężem i Kat rozbija jej rodzinę. I chociaż widać zalążki jej zachowania prawie od samego początku to tak naprawdę szaleństwo dzieje się prawie na sam koniec.

Może ta książka nie będzie taka zła jeśli podejdzie się do niej bez oczekiwań jak losy Kat i Carsona zostaną w niej opisane. Ja będąc z tą parą od 5 tomów jestem po prostu rozczarowana. Za mało było Kat i Carsona, za dużo Carsona, Misty, Cory i wszystkiego wokół.

Dlaczego?
Ponieważ w moim odczuciu jest to najsłabsza część z nich wszystkich i jeśli...

W życiu Kathleen dużo się dzieje. Czytelnik znajdzie tu wielkie uczucie do Carsona, nierozerwalną przyjaźń (BESOS-siostry duchowe),wątek kryminalny, wysmakowane sceny erotyczne. Ciekawym elementem akcji jest postać Misty. Całość czyta się przyjemnie i miło, nie sposób nie polubić głównych bohaterek.
Niewątpliwym plusem jest to, że każda część opowiada historię innej przyjaciółki. Nie trzeba czytać po kolei, żeby z łatwością zrozumieć fabułę.

Niewątpliwym plusem jest to, że każda część opowiada historię innej...

Tę część serii przeczytałam jako ostatnią. Długo na nią czekałam i niestety bardzo się zawiodłam.
Główna bohaterka jest pustą, próżną laleczką, która wszystko uzależnia od wyglądu. Kiedys była idealnie piękna, ale po pożarze część jej ciała jest w bliznach. I to sprawia że odsuwa od siebie wszystkich, a w szczególności tego jedynego, swoją wielką miłość, tylko dlatego że nie jest juz taka idealnie gładka. Nic mnie tak nie zniechęca jak próżność i bezdenna głupota. Naprawdę dziwi mnie ten facet, który kilka lat sie do niej łasi i się nie poddaje. A może ja nie rozumiem prawdziwej miłości i dlatego nie wierzę w niego i jego czekanie na nią? I może dlatego nie rozumiem jej, bo sama nie wyglądam jak super modelka, więc trudno mi uwierzyć w takie totalne załamanie przez kilka blizn?
Generalnie książka mnie zmęczyła i chyba dobrze że (nomen omen) los sprawił iż LOS przeczytałam jako ostatnią, bo nie sięgnęłabym po inne pozycje z tej serii, a byłaby to szkoda bo tamte są o niebo lepsze :)

Ciekawa część serii opowiadająca perypetie Kathleen Bennet jednej z przyjaciółek Gillian oraz Carsona Davisa, kuzyna Chase'a, jej ukochanego, którego odepchnęła od siebie po fatalnym w skutkach pożarze. Kiedy Carson w końcu poddaje się i oddala się od Kat, dziewczyna uświadamia sobie że chyba jednak popełniła błąd... Pomysł z twistem był interesujący. Szkoda mi, że to ostatnia część perypetii duchowych sióstr, była to przyjemna lektura.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze.
Główna bohaterka "Losu"- Kathleen, to utalentowana projektantka mody.
Poznajemy ją, kiedy jest sfrustrowana, niemogąca pogodzić się z losem, który ją spotkał.
A mianowicie, w pożarze traci sprawność prawej ręki, swoje fizyczne piękno, kobiecość, chęć do życia.
Mocno poparzona unika kontaktów z mężczyznami.
Najbardziej jednak tęskni za swoim ukochanym chłopakiem Carsonem.
Zrywa z nim, aby umożliwić mu kontakt z innymi kobietami.
Po trzech latach leczenia stan zdrowia Kathleen, dzięki wsparciu przyjaciół, ulega poprawie.
Odnosi także sukcesy zawodowe.
Pozytywnie patrzy na świat i odnawia relacje z ukochanym.
Czy po latach łączy ich jeszcze uczucie, czy tylko pożądanie fizyczne?
U Carsona także są zmiany, ale raczej nie najlepsze.
Dowiaduje się o istnieniu córki. A matką dziecka okazuje się być panienka "na jedna noc".
Czy po latach łączy ich jeszcze uczucie, czy tylko pożądanie fizyczne?
Na te i inne odpowiedzi na pytania, zapraszam już do lektury książki.
Są momenty...

Książkę czytało mi się bardzo dobrze.
Główna bohaterka "Losu"- Kathleen, to utalentowana projektantka mody.
Mocno poparzona unika kontaktów z mężczyznami.
Najbardziej jednak tęskni za...

Autorka świetnie pisze. Bardzo ciekawa historia.

Autorka świetnie pisze. Bardzo ciekawa historia.

Chyba najsłabsza część, ale wcale nie oznacza że dobrze się przy niej nie bawiłam. Ogólnie cała seria spoko. Polecam

No i mamy piękne zakończenie serii Namiętność, która to kończy się losami Kat. Z wielką przyjemnością czytałam całą serię. Nic mi w niej nie zabrakło, było wszystko co potrzebne. Było ogromne pożądanie i wielka namiętność. Był wątek kryminalny, praktyczne w każdej części. Była rodzina i przyjaźń. No i oczywiście miłość.

• Romanse
  • Przeczytane w 2019