Dusza

Okładka książki Dusza Audrey Carlan
Okładka książki Dusza
Audrey Carlan Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Trylogia namiętności (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Trylogia namiętności (tom 3)
Soul
Edipresse
2018-07-04
2018-07-04
Anna Szafran
władza pieniądze seks romans namiętność przeszłość cierpienie miłość opieka ochrona stalker porwanie strach

Okładka książki Love Under Quarantine Audrey Carlan, Kylie Scott
Love Under Qua... Audrey Carlan, Kyli...

W tym tomie dzieje się najwięcej.
Świetna lektura

W tym tomie dzieje się najwięcej.
Świetna lektura

Dużo akcji, czytelnik utożsamia się z bohaterami. Mówiąc kolokwialnie, trochę zepsuta końcówka, ponieważ osobiście uważam, że autorka nie miała pomysłu na zakończenie i plotła 3 po 3.
Szkoda życia niektórych bohaterów, mega skupienie na związku głównej bohaterki z jej partnerem (jakby 2 poprzednie części nie wystarczyły...)
Mimo, że cała seria prezentuje się dość przeciętnie (dobry pomysł na fabułę, acz trochę przesadzone zachowania, stalker nie musiał być AŻ TAK psychiczny),bo głównie skupiała się na seksie, choć miała potencjał a niezły thriller, to po przeczytaniu epilogu czułam jakby pozbawiono mnie kończyny. Jakoś zżyłam się z bohaterami przez te kilka dni czytania tomów... Teraz pora na historię Kat!

Mimo, że cała seria prezentuje się dość...

Ostatnia część fajnej przygody jaką przeżyłam ze wszystkimi częściami. Mamy rozwiązanie zagadki, śledztwa, sprawy stalkera oraz wiemy jak się potoczyły dalsze losy bohaterów. Bardzo dobrze się bawiłam i polecam, bo książki można wciągnąć w jeden wieczór :)

Wątek kryminalny się rozwiązał. Nie obyło się bez ofiar niestety. Podobało mi się zakończenie historii Gillian. Teraz czas na historie jej duchowych sióstr.

Ciało, Umysł, Dusza
To trylogia opowiadająca losy Gillian i Chase’a. Od pierwszej chwili jej zapragnął, chciał uczynić ją swoją, ale ona nie chciała być Jego kolejną zdobyczą.
Jednak jak długo można się opierać takiemu mężczyźnie jakim jest zaborczy miliarder? Gigi, choć ma bardzo złe doświadczenia z dominującymi partnerami, dość szybko ulega swojemu szefowi, w którego ramionach odnajduje szczęście.
Jednak nie jest im dany spokój. Przy mężczyźnie krąży Jego była narzeczona a dziewczynie zagraża groźny wielbiciel, który nie cofnie się przed niczym, nawet zabiciem najbliższych jej osób. Jednak oni mają siebie i grono najbliższych osób, które wspiera ich w trudnych chwilach. Jednak działania stalkera spowodują, że poleje się wiele łez i krwi a dla niektórych będą ciężkie i bolące w skutkach...

Ta trylogia to nie tylko erotyk. To też obraz niesamowitej przyjaźni i oddania ale też głębokiej miłości, walczącej z przeciwnościami losu.
Chociaż główny bohater w drugiej i trzeciej części nieco złagodniał a główna bohaterka zrobiła się "rozmemłana" to i tak uważam historię za wciągającą i wartą przeczytania.

Ciało, Umysł, Dusza

Mimo iż nie czytałam poprzednich części tak książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Wciąga od samego początku, autorka bardzo dobrze dopracowała fabułę, a połączenie romansu z thrillerem zdobyło moją sympatię. Niektórzy mogą być zgorszeni i zdegustowani opisami scen seksu ale mi to wcale nie przeszkadzało i nadało powieści pikanterii. Postać stalkera bardzo dobrze dopracowana, jego mroczne monologi przyprawiają człowieka o dreszcze. Książka zawiera w sobie wiele emocji, krew, ból, namiętność i miłość, przeplatają się one w powieści cały czas. Akcja ani na chwilę nie zwalnia, wciąga czytelnika i nie można się oderwać do samego końca. Fabuła nie opiera się jedynie na wątku miłosnym, ale pokazuje co to znaczy prawdziwa przyjaźń, poznajemy również jak wygląda życie osoby prześladowanej, oraz myśli i uczucia osoby prześladującej. Autorka poprzez wyznania stalkera przekazuje nam co nim kieruje, jak został skrzywdzony i jak jego pragnienie posiadania osoby, której pragnie zaślepia go, w jego przekonaniu musi pozbyć się wszystkich osób, które uniemożliwiają mu bycie z ukochaną. Autorka ma bardzo ciekawy styl literacki, potrafi w bardzo zachęcający sposób przedstawić i ująć w słowa to co bohater skrywa głęboko w swym sercu i duszy, i dodać do tego jeszcze swój niepowtarzalny styl. Duży plus za zrównoważone z opisami dialogi, wszystko w najdrobniejszym szczególe dobrze dopracowane, niczego nie jest ani za mało ani za dużo. Bardzo ciekawa i wciągająca fabułą i prosty styl pisarki sprawiają, że książkę czyta się lekko i przyjemnie. “Dusza” to bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu historia nie tylko miłosna, która wywołuje w czytelniku nie tylko szybsze bicie serca oraz dreszcz emocji i grozy, ale również zmysłową rozkosz duszy. Niejedna kobieta pragnie poznać mężczyznę idealnego tak jak nasza bohaterka i zaznać pięknej miłości pełnej wyrzeczeń. Autorka przedstawia nam miłość nie tylko partnerską ale również siostrzaną. Koniecznie muszę nadrobić zaległości i przeczytać poprzednie części.

Na półkach: , , , , , ,

Ostatnia część kończąca przygodę z głównymi bohaterami. Wapaniale się bawiłam czytając polecam

Książka jest świetnie napisana: lekka łatwa i przyjemna. Daje pełen relaks podczas czytania

Ostatnia już część trylogii o związku Gillian i Chase'a. W tym tomie autorka poza rozdziałami pisanymi okiem Gillian i Daniela dodała też pov Chase'a.
W zasadzie cały poświęcony jest temu jak bardzo wszyscy boją się Daniela, tego co zrobi i słusznie, bo jak czytamy jego rozdziały to aż się włosy na głowie podnoszą. Jego myśli są przerażające

Muszę przyznać, że w tym tomie uzależnienie naszych bohaterów od siebie nawzajem stało się już męczące. Nawet dla mnie, która głównie sięga po te książki dla pasji, ognia i dobrze opisanego seksu, to że każda rozmowa Chasea i Gillian kończyła się bzykaniem było już przesadą. Jak scena gdzie dziewczyny mają babski wieczór, Chase jest niedaleko, żeby mieć oko na Gillian i gdy ta go widzi wybiega do niego na korytarz, lekko już pijana, zaczynają się całować i tak ich ponosi że pieprzą się tam na korytarzu, przy drzwiach za którymi są pozostałe dziewczyny. No fajnie, opis jest podniecający, pieprzenie się przy ścianie mnie zawsze kręciło, ale cmon!!! trochę przegięcie.

Nie mniej cała trylogia mi się podobała i chętnie przeczytałam ją teraz ponownie.

Muszę przyznać, że w tym tomie...

Dla Gillian miał to być najpiękniejszy dzień życia, miała swoje duchowe siostry i najlepszego i najukochańszego mężczyznę przy sobie. Jednak kobieta nie ma szans na pełne szczęście, ponieważ stalker nie odpuszcza i wszystko niszczy. Pojawia się tuż przed ślubem i porywa ją. Wszystko się komplikuje, każdy ma swoje demony, a czas nie jest ich sprzymierzeńcem. Każdy boi się o swoje życie, ponieważ nie wiadomo co ten facet jeszcze wymyśli. Walka z szaleńcem, o życie najbliższych i miłość. Kto wygra, kto zginie, a kto najwięcej zapłaci?

Po skończeniu drugiego tomu od razu musiałam sięgnąć po kontynuację. Zakończenie było druzgocące! A początek kolejnego tomu był jeszcze mocniejszy. Gillian musi poradzić sobie z szaleńcem, choć nie jest to proste, a zdrowie nie dopisuje. Wydaje się, że ten człowiek zawsze wyprzedza wszystkich o krok. Trudno przewidzieć jaki będzie jego następny krok. Jest nieustępliwy i po trupach dąży do celu. Jako że jest to ostatni tom trylogii nie mogę zbyt wiele o tej powieści powiedzieć, ponieważ mogę zbyt wiele zdradzić, A tego zdecydowanie nie chce.

Książka łapie za serducho, co chwila coś się dzieje, a wydarzenia powodują szok i przyspieszone bicie serca. Co chwila miałam urywany oddech, bo nie wierzyłam, że coś takiego mogło się wydarzyć. Autorka nie bała ranić bohaterów i niektórych uśmiercać. To dla mnie było naprawdę świetne, choć załamywało i wywoływało łzy. Ta część to idealne zakończenie tej historii, pełna akcji, strachu, przemocy i miłości.

Bohaterowie przechodzą wielkie zmiany ze względu na wydarzenia. Gillian czuje się temu wszystkiemu winna. Pogrąża się w poczuciu winy i nie potrafi normalnie funkcjonować, boi się, że najbliższym może stać się krzywda, woli poświęcić siebie niż by ukochanym osobom stała się krzywda. Chase to już w ogóle stał się zaborczy i traktuje kobietę jak laleczkę, którą najlepiej zamknąć w porcelanowej kulce. Duchowe siostry Gillian też musiały wiele przejść. Każda ma swoje demony, a stalker każdą ma na oku i chce skrzywdzić. Ich wewnętrzna i zewnętrzna siła są godne podziwu. Nie poddawały się i z całych wspierały swoją siostrę.

Książkę jak poprzednie czyta się naprawdę szybko i z wielkimi emocjami. To powieść, która poruszy niejedną osobę. Autorka umie trzymać napięcie i zadać mocny cios dla serca. Dlatego tą książkę szybko się czyta, bo trudno się oderwać i musimy wiedzieć co się dalej wydarzy i jak to się skończy.

Podsumowując cała ta seria jest zdecydowanie warta Waszej uwagi. Może pierwszy tom niczym się nie wyróżnia i powiela najprostsze schematy. Jednak im dalej tym lepiej. To historia, która pokazuje jak ważna w naszym życiu jest miłość, jak poradzić sobie ze strachem, przemocą i bólem. Niejednokrotnie miałam łzy w oczach i było mi przykro z powodu tego, co spotkało bohaterów. Dlatego jeżeli szukacie serii, które poruszy Wasze wrażliwe struny, to spróbujcie z tą serią, nie zawiedziecie się :)

• Romanse

Dodaj cytat z książki Dusza