Kochanek doskonały

Tłumaczenie: Dorota Strukowska
Cykl: Cynsterowie (tom 10)
Wydawnictwo: BIS
The Perfect Lover

Simon Cynster wiedzie idealne życie - posiada ogromny majątek, ma powodzenie u kobiet. A jednak wie, że czegoś w jego życiu brak - prawdziwej miłości prowadzącej do szczęśliwego małżeństwa. Podczas wizyty w majątku Glossup Hall rozpoczyna poszukiwania kandydatki na żonę. Ku swemu zdumieniu stwierdza, że damą, która natychmiast przyciąga jego uwagę, okazuje się piękna, a zarazem uparta i niezależna Portia Ashford, którą zna niemal od dziecka. Nieoczekiwanie, pocałunek tych dwojga w jednej chwili zmienia zasady ich dotychczasowej znajomości. Jednak w Glossup Hall nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Zostaje tam popełnione wstrząsające morderstwo, które znacząco wpływa na losy Portii i Simona, oraz kilkorga goszczących tam osób...

źródło opisu: Wydawnictwo Bis, 2004

kaktusowaona71 | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Mimo całej sympatii dla pani Stephanie i jej niezaprzeczalnego talentu twórczego, tą część o "Cynsterach z przyległościami" muszę zaliczyć może nie tyle do słabszych, co do nudniejszych. Tu doprawdy niewiele się działo. Większość treści skupiała się w głównej mierze na spacerach ( przy takiej ich ilości można bohaterom tylko pogratulować kondycji ) oraz na przemyśleniach na temat wszystkich słów i emocji jakie tylko pojawiły się między dwójką głównych bohaterów. Przez ową rozwlekłość, lektura szła niestety dość mozolnie i w sumie ucieszyłam się kiedy ostatecznie dobrnęłam do słowa koniec. Brak interesującej intrygi, brak emocjonalnego ognia, ogień czysto fizyczny- też jakiś taki beznamiętny raczej... Nie przemówiło to wszystko do mnie. Czytywałam o wiele lepsze romanse i to zarówno pani Stephanie jak i innych autorek.
Co do polecenia - to chyba jestem raczej na nie. Nawet fanki gatunku mogą się po tej lekturze poczuć ciut znudzone i znużone.

MysiaG | 2017-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2017

A mi się podobała ta książka! Może nie była szalenie intrygująca, ale jest to krótkie dzieło, nie rozwlekające się. No i z całkiem przyzwoitym morderstwem w przebiegu akcji. Ponadto w tej części historii o Cynsterach bohaterowie nie przejawiali irracjonalnego i sztywnego trzymania się wydumanych teorii, co zdarzało się w innych częściach cyklu.
Niezwykle niezależna i znana z ciętego języka intelektualistka, panna Portia chce odkryć z iście naukowym zainteresowaniem na czym polega istota stosunków damsko-męskich. Ma jej to pomóc w podjęciu pragmatycznej decyzji o własnym zamążpójściu. Jej badania przebiegają podczas kilkudniowego przyjęcia w wiejskim majątku u znajomych arystokratów, gdzie ma możliwość przyjrzeć się kandydatom na męża i realcjom między panami a paniami. Typowy romans historyczny.

Magdalena | 2012-03-04

Myślę, że tą książkę kupię swojemu partnerowi pod choinkę. Mężczyzna powinien przeczytać takie coś, bo kobiety lubią być adorowane czy docenianie, chcą, żeby się o nie troszczyć, lubią też decydować w związku, czasem być dominowane przez mężczyznę.
Jednym słowem dobra książka do pomarzenia sobie.

Wilczyca | 2011-02-20

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

Magdalena | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

O Mako święta, ale to było nudziarstwo. Czytałam i czytałam i nie mogłam skończyć. Książka o niczym. Ciągle spacerowali i rozmyślali. Morderstwo było rodem z Agathy Christie tylko jakby słabsza wersja. Wiało nudą przez 75% książki. Nie podobała mi się.
Jest to druga moja książka o rodzie Cynsterów i pierwsza z nich "Oświadczyny Demona" była rewelacyjna.

Kasia W-ka | 2010-12-26
Na półkach: Przeczytane, Cynster's(+), Cz.15
Przeczytana: 04 maja 2013

Rodzina Cynsterów: Portii i Simon
Ta część nie bardzo mnie zachwyciła. Jest po prostu zbyt nudna. Akcja przyśpiesza gdzieś po 2/3 książki.

Marianna | 2017-06-25
Przeczytana: 12 lipca 2011