Kochanek doskonały

Okładka książki Kochanek doskonały Stephanie Laurens
Okładka książki Kochanek doskonały
Stephanie Laurens Wydawnictwo: BIS Cykl: Cynsterowie (tom 10) literatura obyczajowa, romans
Cynsterowie (tom 10)
The Perfect Lover
BIS
2004-12-01
2004-12-01
Dorota Strukowska
romans literatura kobieca miłość

Simon Cynster i Portia- siostra Luca (jego szwagra)
oraz morderstwo

Simon Cynster i Portia- siostra Luca (jego szwagra)
oraz morderstwo

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubię książki o Cynsterach, jednak 10 część jakoś najmniej z nich wszystkich mi się podobała....

W tej części poznajemy po raz pierwszy Inspektora Stokes'a ...
Uważam że cykl Cynstersów powinien zakończyć się na tej książce. Niestety "Klub Cynstersów" tym razem już nie był obecny w tej opowieści a szkoda- bo cała magia tego potężnego rodu jest w ich sile i zjednoczeniu. Jednakże, autorka przedstawia nam sławną Lady O.,która niezaprzeczalnie w tej oto książce robi duże wrażenie - spostrzegawczość i jej wyśmienite rady...

W tej części poznajemy po raz pierwszy Inspektora Stokes'a ...

Simon wiedzie idealne życie - ogromny majątek, powodzeniu u kobiet... Pewnego dnia odkrywa jednak, że brak mu prawdziwej miłości prowadzącej do szczęśliwego małżeństwa. Przypadkowy pocałunek z koleżanką z dzieciństwa zmienia bieg jego zycia. Na drodze do ich wspólnego szczęscia staje jednak wstrząsające morderstwo

A mi się podobała ta książka! Może nie była szalenie intrygująca, ale jest to krótkie dzieło, nie rozwlekające się. No i z całkiem przyzwoitym morderstwem w przebiegu akcji. Ponadto w tej części historii o Cynsterach bohaterowie nie przejawiali irracjonalnego i sztywnego trzymania się wydumanych teorii, co zdarzało się w innych częściach cyklu.
Niezwykle niezależna i znana z ciętego języka intelektualistka, panna Portia chce odkryć z iście naukowym zainteresowaniem na czym polega istota stosunków damsko-męskich. Ma jej to pomóc w podjęciu pragmatycznej decyzji o własnym zamążpójściu. Jej badania przebiegają podczas kilkudniowego przyjęcia w wiejskim majątku u znajomych arystokratów, gdzie ma możliwość przyjrzeć się kandydatom na męża i realcjom między panami a paniami. Typowy romans historyczny.

Niezwykle niezależna i znana...

Mimo całej sympatii dla pani Stephanie i jej niezaprzeczalnego talentu twórczego, tą część o "Cynsterach z przyległościami" muszę zaliczyć może nie tyle do słabszych, co do nudniejszych. Tu doprawdy niewiele się działo. Większość treści skupiała się w głównej mierze na spacerach ( przy takiej ich ilości można bohaterom tylko pogratulować kondycji ) oraz na przemyśleniach na temat wszystkich słów i emocji jakie tylko pojawiły się między dwójką głównych bohaterów. Przez ową rozwlekłość, lektura szła niestety dość mozolnie i w sumie ucieszyłam się kiedy ostatecznie dobrnęłam do słowa koniec. Brak interesującej intrygi, brak emocjonalnego ognia, ogień czysto fizyczny- też jakiś taki beznamiętny raczej... Nie przemówiło to wszystko do mnie. Czytywałam o wiele lepsze romanse i to zarówno pani Stephanie jak i innych autorek.
Co do polecenia - to chyba jestem raczej na nie. Nawet fanki gatunku mogą się po tej lekturze poczuć ciut znudzone i znużone.

O Mako święta, ale to było nudziarstwo. Czytałam i czytałam i nie mogłam skończyć. Książka o niczym. Ciągle spacerowali i rozmyślali. Morderstwo było rodem z Agathy Christie tylko jakby słabsza wersja. Wiało nudą przez 75% książki. Nie podobała mi się.
Jest to druga moja książka o rodzie Cynsterów i pierwsza z nich "Oświadczyny Demona" była rewelacyjna.

Myślę, że tą książkę kupię swojemu partnerowi pod choinkę. Mężczyzna powinien przeczytać takie coś, bo kobiety lubią być adorowane czy docenianie, chcą, żeby się o nie troszczyć, lubią też decydować w związku, czasem być dominowane przez mężczyznę.
Jednym słowem dobra książka do pomarzenia sobie.

Jednym słowem dobra książka do pomarzenia sobie.

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

Rodzina Cynsterów: Portii i Simon
Ta część nie bardzo mnie zachwyciła. Jest po prostu zbyt nudna. Akcja przyśpiesza gdzieś po 2/3 książki.

Rodzina Cynsterów: Portii i Simon

• Romans historyczny
  • Laurens Stephanie
  • Romans
  • Romans Historyczny
  • Cynsterowie

Dodaj cytat z książki Kochanek doskonały