Oświadczyny

Tłumaczenie: Anna Iwińska
Wydawnictwo: BIS
The Offer
powieść, ucieczka, miłość

Sabrina Eversleigh ucieka z domu, gdy jej szwagier i nowy pan domu usiłuje ją zgwałcić. Zginęłaby niechybnie w zadymce śnieżnej, gdyby jej nie odnalazł Phillip Marcerault. Pielęgnuje ją aż do wyzdrowienia, by się dowiedzieć, że ją skompromitował. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest małżeństwo, więc Phillip się oświadcza. Ta propozycja nie spotyka się jednak z wdzięcznością Sabriny...

AuroraBorealis | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015

Sabrina 18latka ucieka przed szwagrem Trevorem, który chciał ją zgwałcić. Philip 26letni wicehrabia, który zgubił drogę do domu znajomych w śnieżycy, znajduje dziewczynę na skraju śmierci. I tak zaczyna się ich „przygoda”, która dla damy w tamtych czasach może źle się skończyć czyli nadszarpniętą reputacją.

Philip wkurzał mnie trochę swoim zachowaniem, ponieważ po ślubie okazał się być dupkiem i źle pojmował instytucję małżeństwa. Nie mamy tu też do czynienia z głupiutką, młodą bohaterką, ale z dziewczyną twardo stąpającą po ziemi, niezależną, honorową, chociaż w jednej kwestii była naiwną, niedoświadczoną kobietką.

Tak jak wspomniały to już niektóre czytelniczki pod koniec zrobiło się dziwnie, naiwnie, zbyt potulnie, z ochami i achami - zakończenie pupy nie urwało. Mam wrażenie, że nie było dopracowane, nie było wielkiego bum, choć od początku coś się działo i powoli nakręcało. To co zwróciło moją uwagę to wątek z kotami wyścigowymi – dla mnie jako kociary świetny. :)
Książka...

Tirindeth | 2013-01-12

Coulter jest podobno wielką gwiazdą wśród pisarek romansów. I przyznam, dałam się nabrać – kiedy sięgnęłam po Oświadczyny, byłam pełna nadziei. Opowieść zaczyna się dobrze – jest intryga, buntownicza bohaterka, która ucieka z domu, ratuje ją tajemniczy nieznajomy etc. Do pewnego momentu może nieco sztampowo, ale historia rozwija się całkiem uroczo. Aż nagle… absurd goni absurd, zaś zachowania bohaterów są lekko mówiąc niedorzeczne. O ile do stylu pisania nie miałam zastrzeżeń, tak cała reszta okazała się totalną klapą. Powiem więcej: słabe to i mdłe, a amant godny pożałowania.

renka | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Prawie każdy romans jest jakoś tam przewidujący, mimo to całkiem fajnie się czytało - lekko, miło i przyjemnie.

Lexksa | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016