Muzyka klasyczna dla bystrzaków. Wydanie II

Classical Music For Dummies, 2nd Edition
muzyka, muzyka klasyczna
muzyka
Paweł

Znajomość muzyki klasycznej i zamiłowanie do jej słuchania oznacza, że jest się osobą dojrzałą i wyrobioną kulturalnie. Może świadczyć o klasie i wysokiej inteligencji, a przy tym o wrażliwości. Przecież wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje! Tymczasem wielu z nas, choć niechętnie się do tego przyznaje, zwyczajnie nie rozumie muzyki klasycznej i specjalnie za nią nie przepada. A szkoda, bo świat muzyki klasycznej jest piękny, tajemniczy, rozbudzający emocje - i bardzo, ale to bardzo wciągający!
Trzymasz w dłoni książkę napisaną przez wybitnych muzyków o wielkiej pasji. Dzięki tej pozycji łatwo i w zabawny sposób zyskasz wiedzę na temat teorii muzyki, kompozycji, orkiestracji oraz głównych kierunków w muzyce. Dowiesz się, na czym polegał geniusz Bacha i dlaczego Beethoven zmienił świat muzyki w przedziwny sposób. Łatwiej wybierzesz spośród ogromu muzyki klasycznej te utwory, które przyniosą Ci najwięcej radości. Ale przede wszystkim odkryjesz przedziwny ogród emocji, wzruszeń i uniesień, które może przynieść muzyka pełna czaru, piękna, mocy i subtelności - muzyka klasyczna.
o Wielka orkiestra - poznaj instrumenty wchodzące w skład orkiestry
o Teoria muzyki - odkryj elementy składowe muzyki
o Przygotowanie koncertu - instrukcja krok po kroku
o Pojęcia kluczowe - tonacje, interwały, barwa, skala itp., itd.
o Materiał muzyczny na CD - posłuchaj muzyki mistrzów w prawdziwie mistrzowskim wykonaniu, która świetnie ilustruje omówione w książce zagadnienia.

Zasłuchaj się w muzyce klasycznej, poznaj ją - i pokochaj!
Dowiedz się:
o jak odróżniać sonatę od symfonii,
o jak słuchać muzyki granej na różnych instrumentach,
o co to jest wahadło muzyki klasycznej,
o jak wygląda praca zawodowego muzyka,
o jak tworzyć kolekcje muzyki klasycznej,
o jak wprowadzić do swojego życia więcej muzyki — klasycznej przede wszystkim!
W tej książce znajdziesz:
o inteligentną, zabawną i poruszającą historię muzyki klasycznej,
o wskazówki, jak słuchać, aby najpełniej odebrać piękno muzyki,
o opis skomplikowanych relacji między dyrygentem a orkiestrą i wyjaśnienie, jak wygląda muzyka poważna „od kuchni”,
o przydatny koncertowy przewodnik z cennymi poradami,
o wskazówki, dzięki którym nauczysz się rozpoznawać poszczególne style i szkoły muzyczne.
Poza książką znajdziesz wyczerpujący, świetnie przygotowany materiał muzyczny, który:
o ułatwi Ci zrozumienie treści zawartych w książce,
o pozwoli Ci posłuchać muzyki mistrzów w prawdziwie mistrzowskim wykonaniu!

źródło opisu: ebookpoint.pl

źródło okładki: ebookpoint.pl