Muzyka mową dźwięków. Dialog Muzyczny

Musik als Klangrede: Wege zu einem neuen Musikverständnis
muzyka, teoria muzyki
muzyka
Agnieczka

Autor przekazuje nam wiedzę o muzyce dawnej i sposobach jej wykonywania. Informuje o roli, jaką w dawnych społeczeństwach pełniła muzyka. Porusza problemy notacji muzycznej, artykulacji, tempa, pisze o dawnych instrumentach, kompozytorach (szczególnie o Monteverdim, Bachu i Mozarcie), informuje o różnicach między stylem wykonywania muzyki w różnych krajach. Odbiorcami książki Nikolausa...

Odbiorcami książki Nikolausa Harnoncourta – a właściwie dwóch, bo w tomie zostały zamieszczone dwie książki - będą zarówno osoby zawodowo uprawiające muzykę (instrumentaliści, śpiewacy, dyrygenci, kierownicy chórów), twórcy i reżyserzy teatralnych i telewizyjnych przedstawień muzycznych, uczniowie i nauczyciele średnich szkół muzycznych, studenci i wykładowcy wyższych szkół muzycznych, jak też osoby amatorsko interesujące się i uprawiające muzykę, zwłaszcza muzykę baroku.

źródło opisu: www.mekomp.pl

źródło okładki: www.mekomp.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!