Nimitz

Biografia Chestera Williama Nimitza (1885-1966) - naczelnego dowódcy Obszaru Pacyfiku podczas II wojny światowej, jednego z najwybitniejszych amerykańskich dowódców morskich XX wieku - została napisana dzięki sugestii żony admirała. Ona też udostępniła autorowi wiele dokumentów z rodzinnego archiwum, które okazały się nieocenionym źródłem faktograficznym. Książka przedstawia Nimitza, jako człowieka o niepospolitych zdolnościach, wytrwałości, odwadze i twardym charakterze, doskonałego wodza i taktyka.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: strona wydawcy

kitakami | 2017-05-16