Księżniczka

Tłumaczenie: Hanna Wójt
Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 2)
Wydawnictwo: Harlequin
Luring a Lady
mida189

Sydney pragnie udowodnić rodzinie i bliskim, że stać ją na dużo więcej niż bezczynne korzystanie z rodzinnej fortuny, którą w testamencie zapisał jej dziadek. Wszyscy uważają te pragnienia za mrzonki, łącznie z matką. Jedynie Michaił Stanislaski wierzy w swą księżniczkę. Jakie znaczenie może mieć jednak dla niej zdanie biednego ukraińskiego emigranta, który rzeźbi drewniane figurki, a na życie zarabia pracami stolarskimi?

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2002

źródło okładki: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrYHY2fub...»

Mey-Mey | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Książkę dostałam na Prima Aprilis i w sumie tylko do tego ona się nadaje - do zrobienia żartu koleżance.

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością Nory Roberts i mimo że nie spodziewałam się po tej książce czegoś więcej, to jednak dostałam kolejny nudny i kiepsko napisany harlequin. W życiu przeczytałam mnóstwo harlequinów (na szczęście było to dawno) i nie widzę w tej książce ani w jej autorce niczego, co podnosiłoby rangę Nory Roberts do światowej sławy autorki książek dla kobiet, bo - w moim mniemaniu - jej styl i pomysły nie różnią się niczym od reszty tego literackiego towarzystwa.

Katarzyna Busłowska | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Przez cały czas trzymałam kciuki za Sydney. Tak wiele wysiłku wkładała w prowadzenie firmy dziadka. Każdego dnia przekraczała własne granice. Wychowana została tak, by prowadzić próżniacze życie na świeczniku wyższych sfer. Zarządzanie nieruchomościami dawało jej satysfakcję i cel. Brak doświadczenia nadrabiała ciężką pracą i chęciami, a brak pewności siebie - pogłębianiem wiedzy. Na chciwości i wyrachowaniu nie da się zbudować kariery zawodowej i Lloyd boleśnie się o tym przekonał. Może jestem naiwną idealistką, ale wciąż wierzę w to, że uczciwość to podstawa i prędzej czy później zaowocuje.

Uważam, że Sydney nieco przesadziła twierdząc, że Michaił jest cudowny. Przede wszystkim jest uparciuchem. Nie przywiązuje uwagi do dóbr materialnych i to jedna z jego największych zalet, ale czasem trudno dojść z nim do porozumienia.

marcia | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Tym razem spotykamy się z historią miłosną Michaiła Stanislaskiego. Ten bezpośredni, szczery, troszkę porywczy facet, ma też drugą na stronę, bardziej wrażliwą stronę, podatną na zranienia.
W każdym razie poznaje Sydney, która jest prezesem wielkiej firmy, firmy, która przynosi wielu milionowe zyski. Sydney pomimo tego, że urodziła się w bogatej rodzinie nie jest snobką. Bardzo zależy jej na innych ludziach, także tych z poza jej środowiska.

Z początku nie chciała przyjąć do wiadomości, że Michaił ją kocha i jego cudowna rodzinna także. Broniła się przed tym uczuciem, ponieważ po poprzednim małżeństwie, myślała, że znowu wszystko zepsuje i zrani tym wiele osób.

Jak to zawsze jest w książkach Nory, tak i w "Księżniczka" jest happy end. Przyjemnie spędziłam czas z tą książką :)

virgo123 | 2018-10-10
Przeczytana: 10 października 2018

Bardzo fajna, ciekawa i lekka książka. Szybko się czytało ;)

dona | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts

Książka opowiada historię rodziny Stanislawski. To super książka o więzi rodzinnej, wsparciu i wzajemnej pomocy w trudnych chwilach. Polecam!

Natalia | 2015-10-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 01 października 2015

Książki Nory Roberts mają to do siebie, że czyta je się przyjemnie. Nie są wulgarne, są zabawne, bohaterowie są różnorodni.
Sydney Hayward odziedziczyła ogromny spadek po swoim dziadku, jest, to, dla niej ogromne wyzwanie ponieważ nigdy w swoim życiu nie pracowała. Firma na, której czele stanęła stała się mniejszym wyzwaniem niż zawiść ludzka. Jej życie do tej pory stanowiły: ekskluzywne bankiety, podróże, przebywanie wśród elit towarzyskich, ale, to życie jest nudne, brakuje jej w nim czegoś za czym od dawna goni. Ma za sobą jedno nieudane małżeństwo, które pozostawiło po sobie żal. Zwykłe codzienne życie, spontaniczne, w którym nie trzeba przestrzegać zasad i zważać na, to co wypada, a co nie - jest jej zupełnie obce. I do takiego właśnie życia wprowadza ją Michaił Stanislaski, rzeźbiarz, artysta, a przede wszystkim człowiek, który wie czego chce, jest dobrym, ciepłym i kochającym człowiekiem. Sydney niby ma wszystko, a tak na prawdę nie ma nic, bo władza i pieniądze nie dają...

like_speed | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Sydney odziedziczyła po dziadku doskonale prosperującą firmę zajmującą się nieruchomościami. Nikt jednak nie wierzy, że wychowana w luksusie panienka podoła wyzwaniu prowadzenia interesu i utrzymania go na powierzchni. Wszyscy są przekonani, że wychowana jak księżniczka panna szybko się pracą znudzi. Aż któregoś dnia na progu jej gabinetu pojawia się najemna jednego z mieszkań należącej do firmy kamienicy. Pochodzący z Ukrainy stolarz po niewiele bliższym poznaniu obdarowuje kobietę zaufaniem, a wkrótce też miłością.

Magdalena K | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Kolejna książka Nory Roberts, która nikomu nie zrobi większej krzywdy. Fabuła jest bardzo prosta, napisana przystępnym językiem, tak, aby każda kobieta mogła się przy niej zrelaksować. Inaczej bym tego nie nazwała ponieważ zgłębiając się w historię głównych bohaterów, na pewno się nie zmęczysz, przy jej analizowaniu.

Owa tytułowa dziedziczka to Sindey. Kobieta, która, w wyniku testamentu swojego dziadka prowadzi rodzinną firmę. Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, ze do tej pory jej głównym zadaniem były kolacje z matką i obcowanie na bankietach, wydawanych przez ludzi arystokracji. Zawsze nienagannie ubrana, wyrafinowana, dobrze wychowana, opanowana. Istna kobieta z lodu...
Przynajmniej w ten sposób, an pierwszy rzut oka postrzega ją Michael, bądź jak kto woli - Michaił. Artysta - rzeźbiarz, czasem rzeźbi, czasem remontuje - tak siebie określa. Od momentu, gdy wpada do jej firmy w podartych spodniach i brudnym podkoszulku, wywraca wszystko w życiu Sidney, do góry...

agata | 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Romans
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Sydney Hayward odziedziczyła firmę po swoim dziadku. Wszyscy w około sądzą, że nie będzie potrafiła zarządzać przedsiębiorstwem i szybko odda władzę. Jednak dziewczyna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jej pierwszym "petentem" jest Michaił Stanislaski, młodszy brat Nataszy z "Drugiej miłości..". Zgłasza on problemy z jakimi zmagają się mieszkańcy budynku, zarządzanego przez firmę Sydney. Dziewczyna decyduje się zająć tą sprawą, jednak prosi Michaiła o pomoc. Podczas wspólnej pracy rodzi się między nimi uczucie. Jednak, czy osoby pochodzące z dwóch tak odmiennych środowisk, mogą stworzyć udany związek?
Kolejny raz dotyka nas też ciepło rodzinne w domu Stanislaskich. Tym razem klan nieco się powiększył, ale nadal trudno znaleźć równie kochającą się rodzinę. Czy Sydney dołączy do ich grona?

aska903 | 2017-03-13
Przeczytana: 13 marca 2017

Wzruszająca opowieść o tym jak kobieta wychowana na damę chce wziąć życie w swoje ręce a najbliższe osoby jak matka nie potrafią zrozumieć jej pragnień. Dzieli je jednak z pewnym Ukraińcem, któremu wszystko opowiada i dzieli z nim swoje troski, ale również dzięki niemu dostrzega jak można kogoś pokochać choć na pierwszy rzut oka całkiem innego a w głębi duszy takiego samego.