Anatomia i biomechanika ustawienia i zgięcia

Tłumaczenie: Dagmara Matuszak
Wydawnictwo: Świadome Jeździectwo
sport
Monika

Dr Gerd Heuschmann zestawił, zbadał i wypróbował informacje z wielu dawnych publikacji i własnych badań, łącząc je z wiedzą na temat anatomii i biomechaniki ruchu konia. Wyniki tej pracy po raz pierwszy ukazują się drukiem – w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdego jeźdźca. Liczne cytaty z historycznych dzieł, zdjęcia oraz szczegółowe diagramy anatomiczne uzupełniają książkę, której nie...

łącząc je z wiedzą na temat anatomii i biomechaniki ruchu konia. Wyniki tej pracy po raz pierwszy ukazują się drukiem – w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdego jeźdźca. Liczne cytaty z historycznych dzieł, zdjęcia oraz szczegółowe diagramy anatomiczne uzupełniają książkę, której nie powinno zabraknąć w żadnej jeździeckiej bibliotece.

Po raz pierwszy ustawienie i zgięcie zostały objaśnione pod kątem anatomii konia.
Autor pokazuje, dlaczego nie da się uzyskać prawdziwego zebrania bez poprawnego ustawienia i zgięcia. Odwołuje się
do dzieł dawnych mistrzów klasycznej sztuki jeździeckiej w kontekście współczesnej wiedzy o biomechanice ruchu konia
i jeźdźca. Opisuje szczegółowo przebieg szkolenia konia w praktyce, począwszy od uzyskania równowagi w płaszczyźnie
poziomej, poprzez pracę w zgięciu, aż po zebranie.
Niektóre poruszane w książce problemy to:
• Równowaga w płaszczyźnie poziomej jako podstawa dalszego szkolenia
• Zgięcie i rotacja tułowia (kłody)
• Ustawienie i zgięcie w praktyce
• Zgięcie na jednym śladzie
• Ustawienie do kłusa i do galopu
• Chody boczne
• Skutki źle pojmowanego szkolenia i ich wpływ na ustawienie i zgięcie

źródło opisu: www.swiadomejezdziectwo.pl

źródło okładki: www.swiadomejezdziectwo.pl