Nie pozwól mi odejść

Cykl: Rosemary Beach (tom 12)
Wydawnictwo: Pascal
The Best Goodbye
ew_cia

Płatny zabójca i niewinna dziewczyna… Czy mają szansę na miłość? Przez ostatnie dziesięć lat życia River Captain Kipling pracował dla tajemniczego szefa mafii. Ma jednak dość! Postanawia otworzyć niewielki bar. Przeszkodą w spełnianiu marzeń są nawracające koszmary z dzieciństwa. Dlaczego na widok Rose znowu śni o swojej pierwszej miłości, Addy? Śmierć zabrała ją przecież na zawsze… Najlepszym przyjacielem Rose z dzieciństwa był River. Tęskniła za nim przez ostatnich dziewięć lat, ale pełnego ciepła, dobrego chłopca, gotowego obronić ją przed całym złem świata już nie ma. Jego miejsce zajął nieczuły Captain. Rose ma wątpliwości, czy w jej życiu, ale przede wszystkim w życiu jej córki, jest miejsce dla takiego człowieka…. Co kryje przeszłość Rose i Captaina? Czy czeka ich wspólna przyszłość?

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal

źródło okładki: Wydawnictwo Pascal

Kasiek | 2017-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 lutego 2017

Kolejna część świetnej serii Abbi Glines „Rosemary Beach”. Czytając ją zastanawiałam się jak to możliwe, że dwunasta część, a wciąga jak pierwsza czy druga. Nie wiem w czym tkwi sukces autorki. A może to mój sentyment do jej książek? Nie zmienia to faktu, że tę pozycję przeczytałam z zapartym tchem. Wciągnęła mnie od pierwszej strony, a zainteresowanie fabułą nie zmalało do ostatniej.
Tym razem autorka pokusiła się o kontrowersyjnego bohatera. Nie jest to nieskazitelna postać, godna naśladowania, niemniej jednak w pewnym stopniu można zrozumieć motywy jego postępowania. Życie nie było łatwe ani dla niego ani dla Addy. Po latach mają w końcu szansę stworzyć szczęśliwą rodzinę, jednak czy będzie to możliwe zważając na przeszłość?
Autorka jak zwykle nawiązuje do bohaterów poprzednich części cyklu. Tym razem mamy okazję przypomnieć sobie między innymi Blaire i Rusha, główne postacie z pierwszej części. Mimo kilkunastu przeczytanych pozycji tej serii doskonale pamiętam wszystkich...

Rose | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Nasty tom serii Rosemary Beach ponownie rozłożył mnie na łopatki. Na pewno lepszy od poprzedniego!
Mieliśmy okazję poznać już Captaina, przyrodniego brata Blaire, tego mrocznego i tajemniczego przystojniaka. Ale to, jaki ukazuje nam się w tej części, jest po prostu niesamowite. W końcu poznajemy jego przeszłość, powód jego obecnego zachowania, jego wycofania i chłodu. I historia ta prawdziwie łapie za serce.
Nową postacią jest Rose, samotna matka, pracująca w restauracji Captaina. To wszystko, co zdarzy się między nimi jest jak nieustannie naelektryzowany pręt... czasem powodujący niepokój, czasem niecierpliwość, może rozdrażnienie, niezrozumienie... Ale kiedy w końcu wszystko się wyjaśnia, jesteśmy wstrząśnięci.
Emocjonalnie bardzo poruszająca i prawdziwa w ukazaniu uczuć postaci część, którą szczerze polecam. Abbi Glines jak zawsze świetnie się spisała!

dkwiatkowska26 | 2017-01-14

Jak się można było spodziewać już w dni premiery poleciałam kupić tę książkę, bo wszystkie części tej serii normalnie pochłaniam :o
No ale do rzeczy.

Bardzo udana część !

Mamy tu Captaina, który jest mroczny, jest postrzegany jako twardziej, no i jest płatnym zabójcą. Przede wszystkim jest jednak skrzywdzonym chłopcem w ciele mężczyzny.

No i z drugiej strony mamy Rose/Abby, która swoje w życiu wycierpiała, jej życie składało się głównie z bólu, ale mimo tego żyje, jest silna i odważna, a wszystko to dla jej córeczki, ale można powiedzieć śmiało, że również dla jej młodzieńczej miłości.

Ale czy po tylu latach możliwa jest między nimi jakakolwiek relacja ? Miłość ? Dzięki Bogu za przypadki i ich konsekwencje ! :)

Captain podbił moje serce swoim uwielbieniem do tej Małej dziewczynki, no kompletnie przepadłam .. ale czego tu nie uwielbiać, Mała jest cudowna :)

Sherry | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

WSPOMNIENIA NIE UMIERAJĄ

Captain próbuje rozpocząć nowe życie. Nowe życie pozbawione grzechów przeszłości, nowe życie, w którym będzie mniej goniących go demonów i koszmarów, a więcej... normalności. Rosemary Beach i mieszkająca w mieście siostra chłopaka, mają mu pomóc to osiągnąć. To czego nie przypuszcza, to że obecność pewnej pięknej, niziutkiej, rudowłosej dziewczyny, ponownie wzbudzi w nim wspomnienia przeszłości. Dlaczego słodkie i okrutne myśli wracają, gdy Cap przebywa w jej towarzystwie? Dlaczego jego wymarłe emocje i uczucia, które myślał, że pogrzebał za sobą dawno temu, ponownie dają mu się we znaki, gdy ten słyszy jej śmiech? Jakie tajemnice skrywa Rose? Jaki będą mieć wpływ na ich przyszłość?

"Nie pozwól mi odejść" to kolejny aczkolwiek przedostatni już tom serii Rosemary Beach - chyba ulubionego dziecka Abbi Glines, które wyszło spod jej pióra. Książek, z których z całą pewnością może być dumna. Książek, które przez ostatnie lata, dostarczały mi całych litrów...

Mariposa | 2017-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Nie można zmienić przeszłości,
ale można uratować przyszłość

Bardzo wiele może się wydarzyć przez dziesięć lat rozłąki. Taki dystans całkowicie zmienia ludzi i sprawia, że stają się kimś zupełnie innym. Właśnie po dziesięciu latach Rose wreszcie ma możliwość spełnić największe marzenie swojej dziewięcioletniej córki, która najbardziej na świecie pragnie poznać swojego ojca. Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, kobieta chce sprawdzić czy River, którego pokochała jako nastolatka jest nadal tym samym czułym i kochającym człowiekiem. Wkracza w jego życie pod zmienionym imieniem i z innym wyglądem, choć czuje, że szybko zostanie zdemaskowana. Nic takiego się jednak nie dzieje, a człowiek, którego poznaje na nowo nie jest już jej Riverem. Teraz to okrutny, pozbawiony uczuć Captain, który nie tylko jej nie rozpoznaje ale zdaje się nienawidzić. Co stało się z cudownym chłopcem, którego znała w młodości? Czy w Captainie jest jeszcze jakaś cząstka Rivera, która będzie w stanie pokochać...

beaja-1988 | 2017-01-29

Nie od dziś wiadomo, że seria Rosemary Beach jest najbardziej czytanymi książkami. Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki nie mogłam się doczekać, aby mieć ją już swoich rękach i zacząć czytać. Nadszedł ten długo oczekiwany moment, ale czy książka spełniła moje oczekiwania? Nie zdradzę już teraz musicie poczekać do końca.

Mija dziesięć długich lat wypełnione smutkiem, żalem, poczuciem winy i nocnymi koszmarami. Przez te lata próbował zagłuszyć sumienie pracując, jako płatny zabójca z zasadami. Trudno to sobie wyobrazić, ale uwierzcie, że tak. Każdego dnia myślał o swojej Addy nastolatce, którą pokochał i oddał jej swoje serce i duszę. Pewnego dnia postanawia odejść z agencji i pracować w branży gastronomicznej. Od kilku tygodni Capitan przygotowywuje restaurację na otwarcie. Przyjmuję do pracy kucharzy i kelnerki a w tym tajemniczą Rose. Już pierwszego dnia przypomina Capitanowi pewną osobę tę, którą kochał i tęsknił a którą stracił i już nie...

Kasiar | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2017

Rewelacyjna. O tak.
Chociaż mam wrażenie, że Abbi mogłaby więcej wyciągnąć z tej części. Troszkę mi zabrakło jeszcze jednego rozdziału w zakończeniu - tak trochę za szybko urwany ten tekst.

Książka na jeden wieczór, ale taka jest właśnie Abbi - pisze krótkie książki, ale za to naprawdę wciągające.

Tym razem zaserwowała nam też bardzo ciekawy wątek, gdzie widzimy płatnego zabójce. Książka na moje oko, to tez trochę takie przygotowanie pod część kolejną, o Nan.

I jeszcze raz muszę powtórzyć, troszkę mi tam zabrakło czegoś, ale i tak książka zasługuje na 8 gwiazdek. Z pewnością nie jest nudna.

Zapewne w kolejnej części bohaterowie się przewiną i dowiemy się czegoś więcej o ich przyszłości.

Aleksandra | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

"Przyciągnął mnie do siebie i zbliżył usta do mojego ucha.
-Dla mnie jesteś powodem wszystkiego.(...)
-Już nie pamiętam,jakie było moje życie,zanim cię poznałam-powiedziałam szczerze-I nie chcę pamiętać.
Uśmiechnął się.
-Ja pamiętam,jakie było moje,zanim się pojawiłaś i już nigdy nie chcę żyć bez ciebie."

River Kipling alias Captain otwiera w Rosemary Beach restaurację,którą zamierza prowadzić,by uciec od swojej mrocznej przeszłości i pracy jako płatny zabójca na zlecenie mafijnego szefa z Chicago,ojca Reese.Przed laty River pokochał z wzajemnością Addy,dziewczynę dla której rodzice chłopaka byli rodziną zastępczą.Jednakże ojciec chłopaka romansował z sekretarką,a matka była pijaczką,furiatką i złośnicą wyładowującą swoją wściekłość poprzez bicie na synu i Addy.Gdy wskutek nieporozumienia dziewczyna zniknęła z życia Rivera,chłopak uciekł i po długim czasie spędzonym na ulicy znalazł wsparcie i przyszłość w osobie Benedetta DeCarla-mafijnego bossa.Przekonany o śmierci ukochanej...

malaMi | 2017-01-24
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Po dziesięciu latach rozłąki Rose wreszcie odnajduje jedynego mężczyznę, którego kiedykolwiek kochała i tym samym ma szansę spełnić największe marzenie swojej dziewięcioletniej córeczki - marzenie o poznaniu ojca. Zanim jednak zdecyduje się na tak duży krok postanawia sprawdzić czy dorosła wersja Rivera to wciąż ta sama osoba, którą pokochała w dzieciństwie. Pod zmienionym nazwiskiem zatrudnia się u niego w restauracji i stara się na nowo poznać człowieka, o którym kiedyś wiedziała wszystko. Każdego dnia Rose z rozgoryczeniem odkrywa, że miejsce opiekuńczego Rivera zajął nieczuły i opryskliwy Captain, który na domiar złego jest wobec niej wyjątkowo niemiły. Czy uda im się ożywić dawno pogrzebane wspomnienia i zapewnić małej Franny miłość dwojga rodziców, której sami nigdy nie zaznali?

Nie pozwól mi odejść opowiada przede wszystkim o sile miłości, która jest w stanie wiele przetrwać, ale poza romansem autorka oddała głos samotnej matce. Rose, która sama nigdy nie zaznała...

muerespormi | 2016-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Najdziwniejsza z całej serii, ale przez to równie ciekawa. W porównaniu do pozostałych części, w tej było wyjątkowo mało Rosemary Beach. Mam na myśli pozostałych mieszkańców. Pojawiła się Blair i to właściwie tyle. Nie liczę krótkiej wzmianki o Rushu, Reese i Mase'ie. Za mało. Liczyłam też na więcej Majora, ale widzę, że jego wątek krzyżuje się z Nan i pewnie dopiero tam uzyskam odpowiedzi. Trochę szkoda, bo chętnie poznałabym Majora bliżej już teraz. Nie wnikam w przeszłość Rivera, bo sama nie wiem jak się do niej odnieść, ale przeszłość jego i Addy zarysowana została dość pomysłowo. Może nawet była ciekawsza niż teraźniejszość.