Sprawa Saint-Fiacre

Cykl: Komisarz Maigret (tom 13)
Wydawnictwo: Universitas
L'Affaire Saint-Fiacre
8324207449
Maigret

Anonimowy list wzywa komisarza Maigret do rodzinnego miasteczka, gdzie lada chwila ma zostać popełnione morderstwo... I rzeczywiście, Księżna de Saint-Fiacre, dawna znajoma detektywa, umiera podczas mszy...& & &&„,Nigdy jeszcze, podczas całej swojej kariery, Maigret nie czuł się tak okropnie. Po raz pierwszy miał wrażenie, że sytuacja go przerasta. Już myślał, że rozumie, ale chwilę później jakieś zdanie Saint-Fiacrea wszystko podważało! Czy nerwy hrabiego były napięte?

jabajbaj | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Akurat ten tytuł jest mocno średni, jeśli chodzi o tego autora. Sama zagadka kryminalna schodzi jakby na bok, a my zostajemy zmuszeni do śledzenia sentymentalnych wspomnień z dzieciństwa Maigreta.
Na szczęście zakończenie już wraca na właściwe tory, więc nie jest to tak do końca stracony czas :)

Kostkapani | 2016-10-16
Przeczytana: 14 października 2016

Uwielbiam Simenona, który na kilkudziesięciu stronach swoich poweści potrafi zajrzeć w głąb człowieka i dojrzeć tam sedno, prawdę o nim, ale niestety ta powieść z 1932 r. nie jest jego największym osiągnięciem. Cóż, może się zdarzyć, gdy pisze sie jedno dzieło na miesiąc :)

Ka_tarzyna | 2016-02-11
Na półkach: A MAM, Kryminały, Przeczytane

stylowa, świetna konfrontacja z dzieciństwem

Klakier | 2011-07-15
Przeczytana: 16 lipca 2011