Nowa wiosna

Cykl: Koło Czasu
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
New Spring
fantasy, cykl fantasy, Koło Czasu

Prequel "Koła czasu". Od trzech dni wokół zaśnieżonego wspaniałego miasta Tarv Valon toczy się krwawa bitwa. Na zboczach Smoczej Góry, szczytu, który góruje nad miastem, rodzi się niemowlę, które zgodnie z Proroctwami Smoka ma zbawić świat. Chłopca trzeba odnaleźć, zanim siłom Cienia uda się go dopaśc i zabić. Wkrótce przecinają się ścieżki Moiraine Damodred, młodej Przyjętej, która ma...

Prequel "Koła czasu".

Od trzech dni wokół zaśnieżonego wspaniałego miasta Tarv Valon toczy się krwawa bitwa. Na zboczach Smoczej Góry, szczytu, który góruje nad miastem, rodzi się niemowlę, które zgodnie z Proroctwami Smoka ma zbawić świat. Chłopca trzeba odnaleźć, zanim siłom Cienia uda się go dopaśc i zabić. Wkrótce przecinają się ścieżki Moiraine Damodred, młodej Przyjętej, która ma zostać pełną Aes Sedai, oraz Lana Mandragorana, żołnierza walczącego w bitwie. Los zwiąże życie tych dwojga na zawsze, jednak ich droga wypełniona jest rozlicznymi niebezpieczeństwami - zarówno Moraine, z królewskiej dynastii Cairhien, której król właśnie zmarł, jak i Lan, uważany za niekoronowanego władcę jakoby wymarłego już narodu, odkrywają, że ich życiu zagrażają spiski ze strony sił poszukujących dziecka. Tymczasem pieczęcie skuwające Czarnego słabną z Każdym dniem...

źródło opisu: zysk.com.pl

źródło okładki: zysk.com.pl

eR_ | 2016-05-04
Przeczytana: 03 maja 2016

Robert Jordan to jeden z najznakomitszych twórców fantasy, który większość swojego czasu poświęcał na tworzenie niesamowitego świata, znanego pod ogólną nazwą Koło Czasu. Cykl ten składa się z 14 tomów, ale twórca niestety nie zakończył swojego dzieła, z powodu swojej przedwczesnej śmierci. Pozostawione notatki, sugestie, co do dalszych wydarzeń wykorzystał Brandon Sanderson, kończąc za twórcę jego dzieło.

Eony mijają od Pęknięcia Świata, a ludzie ciągle są tacy sami. Żądni władzy i przywilejów. Na zboczach Smoczej Góry rodzi się chłopiec, którego przeznaczeniem jest ocalić świat. Trzeba go odnaleźć i chronić, zanim Siły Cienia znajdą go wcześniej i pozbawią życia. Moiraine Damodred, która ma wkrótce zostać pełnoprawną Aes Sedai, postanawia odszukać i chronić dziecko. Trzeba wam wiedzieć, że siostry z owego zakonu, jak żadne inne panują nad żywiołami, a czas nie odciska na nich swego piętna.
Moiraine, na swojej drodze spotka pewnego tajemniczego mężczyznę, który zostanie związany...

Kuba | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Dla fanów sagi (takich jak ja) pozycja interesująca, ze względu na związek z wydarzeniami z innych tomów, jednak bez tych "porywających wichrów", które urzekają w innych częściach. A jeśli ktoś chce rozpocząć przygodę z Jordanem od tego tomu to odradzam mu taki krok, lepiej czytać w kolejności w jakiej autor pisał.

lukchmielus | 2011-04-05

Prequel lepszy niż wszystkie ostatnie tomy sagi. Niestety.

| 2010-10-16

Dobra książka, ciekawe wprowadzenie do sagi. Bieg historii ciężki do przewidzenia. Styl opowieści ciekawy - nietypowy. Polecam

Moridin | 2016-09-13
Przeczytana: 12 września 2016

Książka super Warto się dowiedzieć jak to wszystko zaczeło

Negorto | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

Po przeczytaniu czuje się zachęcony by to kontynuować :)

Tomasz Krzywik | 2012-07-19
Przeczytana: 2010 rok

Ta książka to największy gniot jaki w życiu widziałem. Fabuła nudna, postaci sztampowe, a styl pisania tego autora to po prostu... No, na pewno umie tworzyć zdania. Tyle tylko mogę dobrego powiedzieć, że bardzo łatwo można przy niej zasnąć :]

Mmario | 2016-11-25
Dawid Ogłaza | 2016-11-13