Adept magii

Tłumaczenie: Mariusz Terlak
Cykl: Saga o Midkemii i Kelewanie (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Magician: Apprentice
mag, wojna, fantasy
Elodie

Pierwsza część "Opowieści o wojnie światów" Raymonda E. Feist'a. Poznajemy w niej losy dwóch chłopców Puga oraz Tomasa mieszkających w znajdującym się na rubieżach Królestwa Wysp mieście Crydee. Już niebawem trafią oni w wir wydarzeń nadchodzącej inwazji ze strony obcej cywilizacji, pragnącej podbić ziemie Midkemii. Bieg wydarzeń sprawia, iż nierozłączni dotąd przyjaciele będą zmuszeni samodzielnie zmierzyć się nie tylko z potężnym najeźdźcą, lecz także z własnymi słabościami. Opis bitew w pierwszej części sagi jest bardzo zbliżony do tych, zawartych w drugiej części "Władcy Pierścieni: Dwie Wieże" Tolkien'a, zatem możemy się tam spodziewać wartkiej akcji oraz pełnej zaskakujących zmian i dramatyzmu opowieści o wojnie obu cywilizacji.

Katarzyna Bartnicka | 2016-02-04
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 04 lutego 2016

Przeczytałam tę książkę z dużą przyjemnością, chociaż nie ma co ukrywać jest to pozycja przeznaczona do zdecydowanie młodszego czytelnika. I chociaż nie jestem docelowym targetem tej literatury, to Adept Magii jest tym czym powinien być. Mamy tu bowiem młodego chłopca, o którym bardzo szybko dowiadujemy się, ze ma w sobie jakąś moc, autor jednak nie przesadza z tymi cudownym właściwościami i swojego bohatera i zarazem czytelnika stopniowo przygotowuje do wielkich osiągnięć, które wierzę, że nadejdą w kolejnych częściach. Podobało mi się, ze autor zadbał tez o tak zwany szkic psychologiczny, może niekoniecznie jednostki, ale nastolatków w ogóle. To znaczy młodzi chłopcy zachowują się irracjonalnie, to znaczy świntuszą w stresujących sytuacjach, a księżniczki, jak to księżniczki strzelają focha, że aż miło. Chwilami wydawał mi się przesłodzona, ale uznałam, ze książka do młodego czytelnika tak właśnie powinna być skonstruowana, jeśli jej celem jest zaszczepienie takich wartości jak...

Edith | 2012-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

„Adept magii” to pierwsza część „Opowieści o wojnie światów” Raymonda E. Feista. Przedstawia historię sieroty Puga i jego przyjaciela Tomasa. Według zasad panujących w Midkemii chłopcy wykonywali różne prace aż do dnia wyboru, kiedy to mistrzowie przyjmowali ich na terminatorów. Tak, więc Tomas został wybrany przez Mistrza miecza a Pug w dość ciekawych okolicznościach został uczniem Mistrza magii. Za chwile znajdą się w samym środku dziwnych i przerażających wydarzeń z najazdem obcej cywilizacji na czele.

Jestem w głębokim szoku, że dopiero teraz trafiłam na tę powieść! Na początku strasznie przypominała mi „Ruiny Gorlanu” Flanagana. Na „Zwiadowców” trafiłam wcześniej, ale to powieść Feista ukazała się, jako pierwsza. Podobny jest jednak tylko początek, pozostałe wydarzenia różnią się diametralnie.

Urzekła mnie mnogość wątków i połączenie rozgrywek politycznych z magią czającą się na każdym kroku. Również sposób narracji jest bardzo ciekawy, autor skacze o kilka lat do przodu....

WampirkaJustynka | 2012-04-08
Przeczytana: 08 czerwca 2005

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W Crydee, posterunku położonym na rubieżach spokojnego Królestwa wysp, osierocony chłopiec Pug zaczyna terminować u mistrza magii. Od tej chwili na zawsze zmienia się przeznaczenie dwóch światów. Nagle, wraz z najazdem tajemniczych obcych zalewających ziemie Królestwa, pokój, którym cieszyli się jego mieszkańcy, wali się w gruzy. Wir wydarzeń sprawia, że Pug znajduje się w samym sercu konfliktu.

sadi | 2010-09-27
Przeczytana: 2007 rok

Prawdę mówiąc nie zachwyciła mnie. Jak dla mnie brakuje w niej tej "iskry", która sprawia, że człowiek nie może się doczekać, żeby się dowiedzieć "co było dalej". Czytając miałem wrażenie, że sam napisałbym lepszą książkę... Może dalej cykl się rozkręca, ale ja już tego nie sprawdzałem.

Karolina | 2012-12-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

jak dla mnie majstersztyk fantastyki rozrywkowej- wielowątkowość, wartka akcja, ciekawa fabuła i przystępny język pisarza- bez zbędnych wulgaryzmów itp.

na mnie zrobiła wrażenie, książkę miałam pożyczoną od znajomej- jak i pozostałe z sagi- szkoda że nie można nigdzie dostać, no chyba że na allegro i to też rzadko... :(

qrakk | 2015-02-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jedna z pierwszych książek fantasy jaką przeczytałem. Sprawiła, że zakochałem się w świecie Midkemii. To było tak dawno temu, a wciąż wracam do tej książki i całej serii, sam nie wiem który to już raz ;) Polecam wielbicielom epickiej fantastyki!

stober | 2011-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Pierwsza część Sagi. Nie najlepsza, ale jak dla mnie wystarczająco dobra, by sięgną po kolejne. I zapewniam, że kolejne są lepsze, na czele z "Mistrzem Magii", który przecież w oryginalnym wydaniu stanowił jedność z "Adeptem".

Totek9996 | 2015-01-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

ŚWIETNE!!! Najlepsza książka jaką czytałem. Niebanalna fabuła, zwroty akcji i przyjemny, nie wulgarny język pisarza. Bardzo polecam.

Babuk1888 | 2015-12-31

Była to bardzo fajna książka... do momentu opuszczenia Crydee. Potem tylko narady i narady, czyli NUDA... nuda, nuda, nuda

Jacek | 2015-11-12
Przeczytana: 2010 rok

Kwintesencja fantasy. Po prostu. Ten cykl to najlepsze co czytałem. W tym świecie taki Potter zginąłby zanim jeszcze na dobre zaczęłaby się walka. Właściwie to nie czytałem jeszcze książki Feista, która byłaby słaba. Miód.