rozwińzwiń

Verne

Okładka książki Verne Andrzej Pilipiuk
Okładka książki Verne
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oblicza Wędrowycza (tom 8.1) fantasy, science fiction
23 str. 23 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Oblicza Wędrowycza (tom 8.1)
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2016-10-21
Data 1. wyd. pol.:
2016-10-21
Liczba stron:
23
Czas czytania
23 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375742268
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Tempus Fugit, t.2 Sebastian Imielski, Tomasz Kaczmarek, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Katarzyna Kruszewska, Eva Mroczek, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk
Ocena 6,4
Tempus Fugit, t.2 Sebastian Imielski,...
Okładka książki Demony Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Maciej Jurewicz, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Paweł Siedlar, Eva Snihur, Rafał A. Ziemkiewicz
Ocena 6,2
Demony Eugeniusz Dębski, J...
Okładka książki Zabójca Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk
Ocena 5,9
Zabójca Andrzej Łaski, Andr...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
42 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
866
682

Na półkach:

Podwodny bimber

Jakub Wędrowycz bohater wielu opowiastek, który doczekał się całego cyklu składającego się na chwilę obecną z 10 tomów, umościł się wygodnie na fotelu nietuzinkowego bohatera polskiej fantastyki. Przerażający wiekowy ochlaptus, bimbrownik, egzorcysta-amator, porażający otoczeniem wyglądem, zapachem i kulturą osobistą, a raczej jej brakiem. Z racji posiadania niezwykłych nadnaturalnych zdolności od czasu do czasu odczynia uroki, rzuca klątwy, walczy z różnego rodzaju potworami itd. Ironiczne, okraszone absurdalnymi sytuacjami historie napisane prostym i lekkim stylem przede wszystkim mają rozbawić czytelnika. Choć co oczywiste, taki rodzaj humoru nie wszystkim przypadnie do gustu. W postaci Wędrowycza niczym w soczewce skupiają się wszystkie polskie przywary, wady ale także zalety, co może stanowić refleksję nad stanem społeczeństwa, choć z przymrużeniem oka.

Początkowo opowiadanie „Verne” pełniło rolę dźwigni handlowej. Otóż przy zakupie ósmego tomu przygód Wędrowycza, czyli „Konana Destylatora” w sieci sklepów Empik jako zachętę i promocję czytelnik otrzymywał nigdzie wcześniej nie dostępne powyższe opowiadanie. W ostateczności zostało umieszczone w zbiorze „Karpie bijem” pod zmienionym tytułem „Najlepszy samogon świata”. Historyczno-literacka zabawa Pilipiuka, rozwijającego wątek polski w twórczości Juliusza Verne’a. Niespodziewanie w rodzimej wsi Jakuba Wędrowycza Wojsławice pojawił się konkurencyjny samogon przewyższający ten produkowany przez naszego bimbrownika. Wędrowycz nie tolerujący konkurencji na własnym rynku wraz ze swym przyjacielem Semenem Korczaszko rozpoczyna dochodzenie, które niespodziewanie zaprowadzi go do dawno zaginionego Nautilusa, legendarnego statku kapitana Nemo, a to dopiero początek przygody.

W krótkim opowiadaniu „Verne” a właściwie „Najlepszy samogon świata” autor skupia wszystko to z czego znany jest Wędrowycz. W ten sposób otrzymujemy ironiczny humor, absurdalne sytuacje, produkcje wiadomego trunku, podejście Wędrowycza do współczesnego świata, w tym wypadku gospodarki wolnorynkowej. Nie zabrakło w nim odwiecznej wojny z przedstawicielem wrogiego rodu Bardaków oraz nawiązania do światowej literatury, lecz przerobionej na modłę polską. Andrzej Pilipiuk z przymrużeniem oka piętnuje zachowanie typowego „Janusza biznesu”, który zrobi wszystko aby zdyskredytować konkurencję na własnym terytorium. Jednym słowem typowe opowiadanie ze świata Wędrowycza, lecz zakończenie napisane bez polotu, ani nie szokuje, ani nie jest absurdalne, ani nie ma twistu fabularnego, tak zachowawczo napisane. Podsumowując, jako pojedyncze może być, natomiast w porównaniu do innych opowiadań ze zbioru „Karpie bijem” wypada dobrze.

Podwodny bimber

Jakub Wędrowycz bohater wielu opowiastek, który doczekał się całego cyklu składającego się na chwilę obecną z 10 tomów, umościł się wygodnie na fotelu nietuzinkowego bohatera polskiej fantastyki. Przerażający wiekowy ochlaptus, bimbrownik, egzorcysta-amator, porażający otoczeniem wyglądem, zapachem i kulturą osobistą, a raczej jej brakiem. Z racji...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Dla zainteresowanych - opowiadanie "Verne" weszło do zbioru "Karpie bijem" pod tytułem "Najlepszy samogon świata" 🙂. Info od Fabryki Słów.

Dla zainteresowanych - opowiadanie "Verne" weszło do zbioru "Karpie bijem" pod tytułem "Najlepszy samogon świata" 🙂. Info od Fabryki Słów.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    551
  • Przeczytane
    111
  • Chcę w prezencie
    21
  • Posiadam
    9
  • Fantastyka
    6
  • Ulubione
    6
  • E-book
    3
  • Pilipiuk
    3
  • Chcę kupić
    3
  • Fantasy
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Verne


Podobne książki

Przeczytaj także