inne
Jimu

Dwa, a nawet trzy w jednym – Pilipiuk, Łaski i Jakub Wędrowycz Gniewny warchoł w gumofilcach, kufajce i czapce uszance. Terminator napędzany samogonem. Samozwańczy egzorcysta, łowca wampirów, kłusownik i bimbrownik – Jakub Wędrowycz powraca! Niszczy wszelką gadzinę, która stanie mu na drodze, ale czy poradzi sobie z zabójcą? Jedyny taki komiks wraz z bonusem w postaci opowiadania Andrzeja Pilipiuka.

źródło opisu: Fabryka Słów

źródło okładki: Fabryka Słów

ilo99 | 2018-05-17
Na półkach: Przeczytane, Szkoda czasu
Przeczytana: 17 maja 2018

Nie, nie i jeszcze raz nie. Niektóre teksty się na komiksy po prostu nie nadają. I to pomimo rozchełstanej kreski jaką zaprezentował nam rysownik. Świetnie pasującej do stylu Jakuba Wędrowycza. Lecz opowiadania o tym sławetnym egzorcyście to przede wszystkim opis. Mrugający do czytelnika okiem, szydzący ze swojego bohatera, tętniący życiem. I tego zabrakło mi w opowieści w obrazkach. Na dobrą sprawę można sobie darować. Przyjemność wyjątkowo mizerna.

JaBa | 2018-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Króciutkie opowiadanie o Wędrowyczu - tym razem Jakub ma nie lada problem z tytułowym zabójcą.
Książeczka zaczyna się od komiksowego przedstawienia opowiadania, potem możemy przeczytać to, co Wielki Grafoman napisał i porównać z tym, jak zinterpretował to rysownik, by przejść do jeszcze krótszego komiksu bonusowego.
Nie powiem, ta zupełnie inna forma opisująca przygody egzorcysty była niezła, szkoda że opowiadanie to, no właśnie, tylko opowiadanie, bo dla fanów Jakuba i Semena to bardzo niewiele i pozostaje niedosyt. Niemniej ów twór polecam.

Pepecjusz | 2018-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2018

Kupiłem to głownie przez słabe oceny które mnie zaciekawiły. Po za tym chyba z dwadzieścia lat nie czytałem żadnego komiksu. I ja nie żałuję tych dwóch dych jakie musiałem zainwestować w to dzieło. Choć Pan Wędrowycz z pewnością lepiej spożytkowałby ten kapitał:P Muszę jednak zaznaczyć, że moje pozytywne odczucia były związane bardziej z obrazkami które pasowały do klimatu cyklu i były dla mnie pewnym smaczkiem

Endriux | 2014-10-01
Przeczytana: 01 października 2014

Drugi komiks o Jakubie Wędrowyczu prezentuje się średnio. O ile pierwszy komiks "Dobić dziada" był odbierany jako ciekawostka wydawnicza, to "Zabójca" jest odcinaniem kuponów. Po pierwsze czarno biały (choć poniekąd stylizowany na Sin City), po drugie na gorszym papierze i w miękkiej oprawie. Jako bonus dodano tytułowe opowiadanie. Wolałbym jakieś ciekawostki zza kulis. Jakby nie był trochę się zawiodłem i czuje niedosyt.

Jabuilo | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Po prostu Wędrowycz ... :)))))))

Gregor | 2014-10-04
Przeczytana: 02 października 2014

Nie trzy, nie dwa, a właściwie to nawet nie jedno w jednym... Zgadzam się z przedmówcą z tym, że ja się nie zawiodłem. Spodziewałem się czegoś takiego. Słabe, bardzo słabe. Odgrzewane. Nie podoba mi się. Nie polecam.

Jańcio | 2014-12-05

No dupy nie urwało ale uśmiać to się uśmiałem.
Panowie trochę loty zaniżyli w stosunku do pierwszego komiksu.
Tylko dla fanów Jakuba w każdej postaci i wymiarze (czyli dla mnie ;P)

Czytelnick | 2015-02-19

Dziś mam dla was pierwszą recenzje komiksu. Jest to dla mnie nowość, więc prosze wybaczcie mi moje przyszłe błędy. "Zabójca" jest również dla mnie jednym z pierwszych komiksów pod względem czytelniczym. Sama po książki graficzne w księgarni sięgam bardzo rzadko ze względu na ceny, a w bibliotece egzemplarzy tej dziedziny sztuki jest znikoma ilość. Jednak ostatnio udało mi się znaleźć "Zabójce", polskiego autora- Andrzej Plilipiuka i rysownika Andrzeja Łaski.

Historia jest niezwykle dynamiczna i potrafi zaciekawić czytelnika. Jest ona oparta na pierwszych stronach książki "Kroniki Jakuba Wędrowycza". Kolory są ograniczone do czerni, bieli, czerwieni. Poszczególne klatki są duże, przez co autor komiksu musiał napracować się nad tym by w każdej z niej umieścić jak najwięcej informacji.

Niezwykle podoba mi się postać głównego bohatera Wędrowycza. Wygląda tak jak sobie wyobrażałam pod czas lektury powieści. Ma na nogach duże kalosze, niechlujne ubranie, coś w stylu kapelusza/czapki...

kamazinho88 | 2017-03-31

Historia całkiem ciekawa, ale rysunki moim zdaniem na niskim poziomie. Dużo lepsza kreska była w komiksie "Krasnoludy".

Mereseger | 2017-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 września 2017

Porażka. Gdybym nie znała twórczości Pilipiuka to nie wiedziałabym o co chodzi w komiksach. Słabiutko.