Książka Roku 2018

#instaserial o miłości

Wydawnictwo: Roger Publishing
Renata

Jeżeli lubicie historie miłosne, jeżeli lubicie historie lekarskie, jeżeli lubicie się śmiać lub jeżeli lubicie po prostu historie, które trzymają w napięciu to jest to zdecydowanie książka dla Was.

źródło opisu: Roger publishing

źródło okładki: Roger Publishing

FairytaleePrincess | 2018-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Bardzo lubię oglądać mamę ginekolog na instagramie, mówi mądrze i ciekawie a Kuba, Roger i cała jej rodzinka są niezwykle mili i zabawni.
Ponieważ nadarzyła się okazja postanowiłam przeczytać jej książkę i nastawiałam się na lekką i zabawną lekturę.
Rozczarowałam się.
Milion pytań na końcu każdego rozdziału całkowicie niepotrzebne. Po dwóch rozdziałach przestałam je czytać.
Nicole przedstawiła siebie i męża jako NIEZWYKLE irytujących. Najpierw na jej miejscu ze sto razy zostawiłabym Kubę, w drugiej połowie historii zaś, 100 razy zostawiłabym na miejscu Kuby ją.
Jak ktoś lubi klimaty w których DZIEWCZYNA SIĘ PROSI SWOJEGO CHŁOPAKA O ZARĘCZYNY, namawia go, wręcz ma pretensje że się teraz nie oświadczył i planuje ślub, choć jeszcze nic nie wskazuje by miał on się odbyć to się z tą historią polubi. Reszcie odradzam.

Książka jest w formie pamiętnika. Autorem jest młoda dziewczyna - przyszła pani ginekolog. Ta historia została utrwalona na papierze z sieci, a dokładnie z Istagrama. W zasadzie jest to historia perypetii miłości Nicoli i Jakuba, ich upadki i wzloty. Kobieta wytrwale dążyła do celu jakim był ślub z ukochanym. A Jakub niestety jej tego nie ułatwiał. Ja bym raczej nie dała rady. Zrezygnowała bym w połowie drogi.
"Instaserial o miłości" to lekka i łatwa lektura napisana potocznym językiem. Czasami nawet wesoła. Szybko się czyta dzięki krótkim rozdziałom. Polecam osobom, które chcą odreagować i odstresować się.

Kaśka | 2019-01-12

I ja się pytam, o co taki szum nad tą książką? Na czym polega jej fenomen?
Najgorsze jest to że zdarzenia i postacie są ponoć realne. Autorka w prosty i śmieszny (tak chciała ale dla mnie to bardziej żenujące jak śmieszne) sposób przedstawić swą przygodę miłosną, życie. Jak dla mnie rozpieszczona córka bogatych rodziców (z książki można wiele przykładów przedstawić) poznaje mężczyznę (z niższych sfer - tak została przedstawiona jego osoba) gdzie intryguje ją jego niedostępność, na co zwraca uwagę? - na koszule i to nie byle jaką bo firmową, od samego Ralpha Laurena! Z każdą stroną, wydarzeniem maluje się obraz bogatej, egoistycznej młodej kobiety nie zważającej na pieniądze bo liczy się to co firmowe. Im bardziej Jakub był nieosiągalny tym bardziej ją pociągał, tym bardziej jej zależało zdobycie jego osoby... Bohaterka pokazuje swój obraz jako że ma być jak ona chce, jej się nie odmawia, oczekuje od Kuby więcej niż sama oferuje.
I to planowanie/rezerwowanie ślubu bez zaręczyn...

HairWitchProject | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

Dawno tak nisko nie oceniłam książki...Nie wiem czy w ogóle taka ocena w moich zbiorach się pojawiła.
A przecież rokowała całkiem dobrze - w końcu zaczęłam czytać ją dziś po południu i właśnie skończyłam, więc coś tak jakby wciągnęła?
Nic bardziej mylnego.
Przeczytałam z braku laku. Z nudów. Z chęci "podgonienia" tegorocznych książkowych statystyk ;]
A tak na serio - chciałam zobaczyć czy autorka po prostu zmądrzeje.
Jak dla mnie niestety nie.
Oceniając to dzieło jednym słowem nazwałabym je po prostu trywialnym.
Nie przepadam za gatunkiem literackim typu Bridget Jones, ale jeśli tak pisze Nicholas Sparks (bo podobno autorka jest jego wersją w spódnicy) to nie chcę mieć z nim nic do czynienia.
Krzywdzące i wręcz literacko bluźniercze jest również porównanie tej publikacji z kunsztem Charlotte Bronte.
Czy ludzie wypowiadający się na okładce naprawdę mieli do czynienia z literaturą wyższych lotów? Bo coś mi się nie zgadza...
"Taka miłość jak tych dwojga lekarzy, każdemu się...

Agnieszka Garncarczyk | 2018-05-13
Przeczytana: 10 maja 2018

Książka napisana w odniesieniu do wpisów na Instagramie. Historia młodej studentki medycyny, a potem lekarki, która za wszelką cenę chce wyjść za mąż za poznanego Jakuba. Ciekawe fragmenty dotyczące wyjazdu do Afryki w ramach pomocy medycznej oraz staż w Wielkiej Brytanii. Płytkie fragmenty odnoszące się do przygotowań do ślubu zanim potencjalny narzeczony się zdeklaruje.
Na ile to fantazja autorki? Chyba dosyć sporo tych nierealnych wstawek ,ponieważ w relacji w/w Instagramu możemy odnaleźć te parę jako szczęśliwe małżeństwo :)
Plus za zabawny i pomysłowy sposób przekazania historii.

celinska92 | 2017-02-01
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Książka o tym, jak zdolna i ambitna dziewczyna potraktowała związek i uczucia zadaniowo (on mnie nie chce, więc będzie mój). Dotrwałam do końca tylko dlatego, że łudziłam się myślą o tym, że autorka się opamięta i zachowa resztki godności. Nie doczekałam się, a akcja ze ślubem to już w ogóle gwóźdź do trumny tej dziwnej sytuacji. Przerażające, że takie zachowanie autorki ma wiele fanek. Dodatkowo dziwi mnie to, że zechciała się tym podzielić przed światem. Ech..ale co ja tam wiem o miłości? (w końcu tytuł na to uczucie wskazuje). Fankom Greya polecam!

popiszsieplay | 2019-02-15
Przeczytana: 15 stycznia 2019

"Przyszłość ma to do siebie, że jest zupełnie nieprzewidywalna. Jest kwestią waszych pomysłów, decyzji, wyborów, a także przysłowiowego 'łutu szczęścia', bez którego nawet najlepsze plany nie zawsze mogą zostać zrealizowane."

Nie jest to wybitne dzieło literatury polskiej. Nie spodziewajcie się tutaj wyszukanego słownictwa, poprawności stylistycznej i ciągu przyczynowo-skutkowego. Nie o to w tej książce chodzi. To po prostu zapis historii miłosnej pewnej "seksi blond Nicole" (jak sama o sobie pisze) i "udawanego salowego Kuby". Lekka, zabawna, momentami nielogiczna. Dobra do poczytania w tramwaju - nie wymaga skupienia podczas czytania a skutecznie umila podróż.
Dodatkowo, cały dochód ze sprzedaży tej książki został przekazany na fundację WOŚP, więc radość z zakupu jest podwójna.

"Pamiętam, kiedy zaczynałam studia, wszystko wydawało mi się takie trudne, dalekie. Wy pewnie też jesteście teraz ogromnie podekscytowani, a nawet wręcz przestraszeni tym, co niesie przyszłość. I dobrze!...

bijelodugme | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2017

Byłam świadoma, że książka nie jest wysokich lotów, jednak to, co przeczytałam, wprawiło mnie w olbrzymie zażenowanie. Teksty lekarskie p. Nicole czytam i cenię ją za dużą wiedzę, jednak nie rozumiem, po co było wydawać tę książkę, która do złudzenia przypomina pamiętnik 13-latki, schowany pod materacem i pisany z wypiekami na twarzy. Są książki, które nie powinny powstać - to jedna z nich.

Gąska | 2019-02-06
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 06 lutego 2019

Z całym szacunkiem do autorki, ale przez tę książkę ledwo przebrnęłam. Uważam, że jest dobrą lekarką i uwielbiam zaglądać na jej instagramowy profil, ale ta książka jest nudna, a zachowanie Nicole przywołuje na myśl rozkapryszone panienki z bogatego domu, które myślą, że mają świat u całych stóp i są lepsze od innych. Rozbrajały mnie teksty typu „tak, nawet studentka medycyny nie ma się w co ubrać...” itd.
Co prawda pozycję tę czyta się szybko, co jest niewątpliwą zasługą krótkich rozdziałów, ale składnia zdań, błędy oraz prosty jak cep język, aż kłują w oczy. Myślę, że dla każdego jego własna historia jest ciekawa, a przygody niezapomniane, ale dla innych już niekoniecznie...
Plusik za akcję WOŚP, w ramach której zakupiłam ebook.

EmmaM | 2017-01-08
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Czy ten instaserial jest aby na pewno o miłości? Czytając, miałam co do tego wątpliwości. Książka przedstawia raczej niezmordowaną pogoń kobiety za niezbyt zainteresowanym mężczyzną. Dobrze, że jest ostatni rozdział czyli cała historia widziana z drugiej strony, bo inaczej trudno byłoby określić jej tematykę. Ze względu na długość rozdziałów, książkę czyta się łatwo, ale ilość "literówek" w tekście jest zniechęcająca...