#instaserial o miłości

Okładka książki #instaserial o miłości Nicole Sochacki-Wójcicka
Okładka książki #instaserial o miłości
Nicole Sochacki-Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing biografia, autobiografia, pamiętnik
Roger Publishing
2016-11-26
2016-11-26

Przeczytane ale jakim kosztem…. Czy ta książka przeszła korektę? Okropnie ciężko ją się czyta.

Liczyłam na ciepłą powieść o miłości a dostałam powieść o dziewczynie która musi mieć to co chce i jest zapatrzona w siebie. Na palcach jednej ręki można policzyć co dobrego powiedziała o innych. Zażenowana się czułam kiedy czytałam jak lata za miłością. Błaganie o miłość nie jest niczym dobrym.

Kiedy moja siostra, która jest wierną Fanką Nicole, podsunęła mi tę książkę, byłam bardzo pozytywnie nastawiona. Spodziewałam się ciepłej opowieści o miłości, rodzinie i o kulisach powstawania bloga. Po kilku pierwszych rozdziałach już wiedziałam, że to będzie szit. Musicie wiedzieć, że nie byłam uprzedzona, bo nie śledzę bloga autorki ani żadnego jej kanału społecznościowego. Ciekawa byłam kolejnej książki wydanej przez blogerkę. Okazało się, że w środku znalazły się przeklejone żywcem opisy „odcinki” z Instagrama. Całość jeszcze jako tako dałoby się czytać, gdyby nie kretyńskie pytania na końcu każdego odcinka typu: „Czy Kuba pocałował mnie na następnej randce? Czy dotarłam na nią i jak potoczyły się nasze dalsze losy, dowiecie się w kolejnym odcinku #instaserialu o miłości”. Serio????

Później już porzuciłam czytanie tych pytań, bo kojarzyły mi się ze słabym trailerem telewizyjnym typu: „Trudne sprawy”. Kolejną sprawą była moja antypatia do głównych bohaterów już od samego początku czytania książki.

Ona — rozpieszczona przez rodziców księżniczka, studentka z własnym mieszkaniem i samochodem, z pieniędzmi na narty w Alpach i wakacje na Zanzibarze. No umówmy się, że tak nie wygląda życie przeciętnego studenta w Polce, a tak też się przedstawiała. Wszystko to zostało spisane, bo miałam wrażenie, że autorka koniecznie chce się tym wszystkim pochwalić. Przechwalała się również swoim wiedeńskim pochodzeniem i pozycją na uczelni w tamtym czasie, co sprawiało, że nie raz przewracałam oczami po tym, co jaśnie księżniczka miała do powiedzenia.

On — gbur, który nie potrafi zadbać o kobietę swojego życia. Widzi tylko czubek własnego nosa, karierę i koleżanki. Nie polubiłam ich i za każdym razem, analizowałam to, jak bardzo Nicole musiała go kochać, że nie olała go po pierwszych tekstach w jej stronę. Nie jestem Fanką biegania za facetem tam i z powrotem. To wiąże się z brakiem szacunku do siebie samej. To, co główna bohaterka i autorka zrobiła w ostatnim rozdziale przeszło wszelkie poczucie dobrego smaku.

Hollywoodzka opowieść panienki z dobrego domu, która ubzdurała sobie, że wszechświat pomaga jej we wszystkich decyzjach podejmowanych w życiu. Niezwykle dziecinnie i słabe. Wiem, że jest już druga część i zbieram swoje nerwy do przeczytania. NIE POLECAM

Książka o tym jak bananowa dziewoja tupie nózią i dostaje czego chce, a jak nie dostaje to liczy na babcie zza światów, co to nawet sprowadziła katastrofę smoleńską czy innego wulkana, byle by nasza bohaterka mogła spędzić czas ze swoim podobcasowym czas jak tylko sobie życzy. Książka o piniążkach, układach i ukladzikach byleby moc bawic w lekarza, bo innych zasobów było brak. Smutny obraz tego jak na kanwie nierówności społecznych megalomanka staje się lekarzem co jeśli tak leczy jak pisze, to lepiej unikać drzwi do jej gabinetu. Pierwszy dowód dlaczego trzeba aż zakładać wlasne wydawnictwo by wydać książkę.

znaczy, nie do konca w ogole rozmiem o czym ta ksiązka jest

znaczy, nie do konca w ogole rozmiem o czym ta ksiązka jest

Takiego zażenowania czytając książkę nigdy nie czułam... Obserwuję mamę ginekolog od dawna na instagramie, ale ta książka dała mi zupełnie inny pogląd na nią i jej życie. Opisuje siebie jako bogatą dziewczynkę z dobrego domu, której należy się wszystko i która myśli tylko i wyłącznie o sobie. JA! JA! JA! Z początku ta historia była dla mnie zabawna, ale w momencie jak Nicole zaczęła aż tak wręcz "agresywnie" uganiać się za Kubą to zaczęłam się za nią wstydzić. On jej mówi że jej nie chce, a ona mu pokazuje, że właśnie chce! Ale ona wie o tym lepiej. Poziom mojego zażenowania został po stokroć przekroczony w momencie, kiedy Nicole zaczęła planować ślub. Bez zaręczyn i bez wiedzy Kuby. To po prostu hit! To cięgłe upominanie się o zaręczyny, gdzie mój pierścionek?! Naprawdę podziwiam Jakuba, że zdecydował się ożenić z tą namolną zaciągaczką do ołtarza. Moim zdaniem takie wymuszone wręcz zaręczyny są gorsze niż całkowity ich brak. Książki kupiłam z drugiej ręki za przysłowiowe grosze, więc chociaż nie żałuję wyrzuconych w błoto pieniędzy. Ta książka naprawdę pokazuje Nicole w złym świetle, a jej nachalność momentami mnie aż przeraża.

Instaserial o DESPERACJI (bo na pewno nie miłości),o rasizmie, ksenofobii, klasizmie, toksyczności, ale nade wszystko o wybujałym ego autorki.

Miała być książka lekka i przyjemna, a wyszła grafomania na najwyższym poziomie. Przeczytałam obie części i bardzo się zmęczyłam lekturą. Opowieść o kobiecie latającej za facetem, który jej nie chce. Gdzie ta cudowna historia? Czułam wręcz zażenowanie czytając tę książkę.

Autorka zrobiła wtedy taką akcję, że dochód z każdego egzemplarza zakupionego w określonym terminie miał być przeznaczony na doposażenie jakiegoś oddziału położniczego w jakimś szpitalu (elektryczne laktatory, o ile pamiętam),a dodatkowo na każdym egzemplarzu zakupionym w ramach akcji, zamieszczała autograf. Dobry cel zachęcił mnie do wsparcia i tak oto stałam się posiadaczką tej pozycji.
Lekkie czytadełko - można przeczytać, jak ma się ochotę na coś tego typu. Podobno na faktach. Czy to wszystko rzeczywiście tak wyglądało, czy autorka nieco podkoloryzowała? Nie wiem. Ale akcja z organizacją wesela, kiedy facet jeszcze się nawet dobrze nie oświadczył, jednak trochę słaba..

Lekka i przyjemna lektura na plażę. Możemy lepiej poznać Nicole i jej perypetie. Nie podoba mi się tylko zachowanie Kuby - taki bubek.
Stylistyka instagramowa, ale widać takie było założenie. Tej książki nie czytamy dla wzlotnego słownictwa czy stylistyki. Polecam każdemu, kto obserwuje Mamę Ginekolog na instagramie i jest ciekawy jej początków. Na pewni sięgnę po #Instaserial o ślubie.

Lekka książka, a raczej zbiór anegdot z życia autorki. Książka powstawała "na kolanach" w wolnych chwilach przy opiece nad dzieckiem w ramach postów na instagramie. Wyróżnia się lekkim stylem wypowiedzi. Przedstawia historię momentami nierealną a jednak prawdziwą. Gdyby nie to, że książka była w Dobrym Pakiecie na WOŚP pewnie bym nie sięgnęła, a tak stwierdziłam- dlaczego nie? Nicole robi dużo dobrego dla nas Polek, ale nie tylko. Warto zajrzeć na jej instagrama oraz portal medyczny:) książkę oceniam na 2, bo w zestawieniu z innymi książkami nie jest to jakieś dzieło - ot prosta historia, ale takie też są potrzebne :) trzeba przyznać, że Nicole ma talent do wypowiedzi :) po kolejną część sięgnę, ale bardziej dlatego, że zainteresowała mnie jej historia przedstawiona w podcastach;)

Dodaj cytat z książki #instaserial o miłości