Książka o ciąży

Okładka książki Książka o ciąży Michał Lipa, Nicole Sochacki-Wójcicka
Okładka książki Książka o ciąży
Michał LipaNicole Sochacki-Wójcicka Wydawnictwo: Roger Publishing zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Roger Publishing
2022-12-10
2022-12-10
ciąża dziecko planowanie dziecka poród

Bardzo dobra pozycja dla osób, które chcą holistycznie poznać przebieg ciąży i jej prowadzenia w Polsce (oczywiście z perspektywy pacjenta). Z jednej strony jest to podstawowy zakres wiedzy ale w większości przypadków - tj. ciąży fizjologicznej - również kompletny. Wszystko w jednej pozycji w przystępnej formie.
Książka jest poukładana, zawiera wiele konkretnych informacji zgodnych z aktualnym stanem wiedzy i wiele dobrych uwag np. na co zwracać uwagę.
Polecam

Książka jest poukładana, zawiera wiele konkretnych informacji...

- Sporo powtarzających się informacji,
- Brak definicji danych chorób, zamiast tego wzmianki o częstotliwości występowania / objawach,
- Brak bibliografii.
Myślę, że książka mogłaby być o połowę krótsza i przekazywać podobną ilość informacji. Nie jest to najlepsza książka o ciąży, ale mimo to polecam tę lekturę

- Sporo powtarzających się informacji,
- Brak bibliografii.

Mam mieszane uczucia co do książki. Z minusów: wstawki z postaci potocznych słów typu "zhejtować" były bardzo drażniące, jednak język pisany, a mówiony to co innego. Druga kwestia - co kilka stron powtarzające się zdania typu "tak jak już wspomnieliśmy..." i dalej praktycznie kropka w kropkę to co już było napisane - jeśli ktoś nie czyta uważnie to z pewnością nic nie przeoczy, ale przy uważnym czytaniu miałam deja vu. No i trzecia, najważniejsza kwestia - książka została napisana w bardziej naukowy sposób, przez co po przeczytaniu jej dalej nie wiem jak się zajmować maluchem. Dużo w niej teorii o samej ciąży, ogrom wiedzy o USG, sporo wątków historycznych ale praktycznego podejścia do opieki nad już narodzonym dzieckiem to w zasadzie zero. Z plusów - ze względu na dużo naukowej wiedzy, myślę że warto książkę przeczytać. Tak po prostu, dla własnego rozwoju.

Jestem zawiedziona ta książką.
Moim zdaniem mało potrzebnych informacji a za dużo anegdot.. kupiłam tą książkę z wielką nadziją że najdę tu odpowiedź na nurtujące mnie pytania, ale niestety..
Książka jest bardzo ciężka, duża, niewygodnie się ją czyta.
Myślę że to stracone pieniądze, dużo pieniędzy..

Jestem zawiedziona ta książką.
Książka jest bardzo ciężka, duża, niewygodnie się ją czyta.
Myślę że to stracone pieniądze, dużo pieniędzy..

To w ogóle nie jest kompendium wiedzy o ciąży. Niektóre ważne tematy na które szukałem odpowiedzi są opisane zaledwie w kilku zdaniach. Byle było. A rzeczy niepraktyczne i nieistotne dla przyszłych rodziców, zajmują połowę książki.
To nie jest książka którą chcesz mieć pod ręką w czasie ciąży, żeby sprawdzić nurtujące cię problemy. Zdecydowanie lepiej kupić coś innego.

Czytałem tę książkę podczas ciąży żony i wiele informacji było bardzo przydatnych, ale sporo rozdziałów było przydługich i nudnawych. Zapewne jest to pozycja bardziej odpowiednia dla dociekliwych kobiet w ciąży albo osób z lepsza znajomością medycyny. Dla przyszłych ojców, którzy po prostu chcą odrobinę lepiej się orientować w temacie ciąży polecam poszukać bardziej skondensowanej pozycji

Polecam każdej przyszłej mamie i tacie! Niezwykle pomocna książka, zwłaszcza przy pierwszej ciąży, gdy jest mnóstwo obaw i niewiadomych. Autorzy w przystępny sposób tłumaczą różne zjawiska i badania, tak że można iść przygotowanym na kolejne wizyty i mniej zestresowanym. Rzetelna wiedza, w końcu wiem co jeść i czego unikać żeby nie zaszkodzić maluszkowi. Potrzebna była taka pozycja!

Książka towarzyszyła mi od końca II trymestru mojej ciąży, ale z chęcią przeczytałam również wcześniejsze rozdziały, które pomogły mi zrozumieć zmiany, które zachodziły w moim ciele. Bardzo lubiłam rozdziały o usg prenatalnych, które pomagały w zrozumiały sposób zrozumieć o czym mówi do nas lekarz w trakcie badania lub pozwolić zadać my jakieś dodatkowe pytania. Również jakieś niepokojące rzeczy mogły być sprawdzane w książce, bez szukania w internecie i oczekiwania na wizytę z lekarzem prowadzącym, które często pozwalały uniknąć stresu do czasu wizyty :) polecam wszystkim ciężarnym i ich bliskim oraz tym, którzy planują ciążę;)

Polecam książkę każdej przyszłej mamie! Jest w niej odpowiedz na kazde pytanie, obrazowo i w jasny sposób wyjasniony każdy mozliwy problem. Kiedy bylam w pierwszej ciazy niestety zadna pozycja z półek mnie nie zadowoliła, albo amerykanskie podejście albo dane z przed wielu lat. Tutaj sama aktualna Wiedza! Polecam

Zwykły skok na kasę dla naiwnych. Jeszcze ta zaporowa cena. Współczuję.

Zwykły skok na kasę dla naiwnych. Jeszcze ta zaporowa cena. Współczuję.

• Polscy autorzy
  • Parenting