Siedem grzechów głuchych

Wydawnictwo: Novatorja
8,66 (35 ocen i 14 opinii) Zobacz oceny
10
15
9
6
8
7
7
5
6
1
5
0
4
0
3
0
2
1
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788364975066
liczba stron
400
kategoria
Literatura piękna
język
polski
dodała
angel

Czy jedno nieodebrane połączenie może zrujnować przyszłość na wieki wieków? Czy jeden odebrany telefon to zbrodnia? Kilka telefonów. Kilka postaci. Różne światy. Kasandra – tajemnicza, szara myszka z miasta X, Sara – charyzmatyczna, buntownicza z miasta Y, Adam – z Raju, z Raju, którego nie ma na ziemi, Jo w sztucznej pelerynie, Nita bez jabłka. Gdzieś tam pomiędzy nimi wszystkimi Adelina w...

Czy jedno nieodebrane połączenie może zrujnować przyszłość na wieki wieków?
Czy jeden odebrany telefon to zbrodnia?
Kilka telefonów. Kilka postaci. Różne światy. Kasandra – tajemnicza, szara myszka z miasta X, Sara – charyzmatyczna, buntownicza z miasta Y, Adam – z Raju, z Raju, którego nie ma na ziemi, Jo w sztucznej pelerynie, Nita bez jabłka. Gdzieś tam pomiędzy nimi wszystkimi Adelina w czerwonej sukience, dziewczyna odziana w tajemnicę, kobieta z raną na twarzy i w sercu. Czy jedno przypadkowe spotkanie może zmienić wszystko? Czy może pozostawić rysę na sercu?
„Siedem grzechów głuchych” to powieść o tym, że każdy człowiek nosi pod koszulą pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie, gniew i lenistwo. To także powieść o wyborach, tych dobrych i tych złych. Realistyczno-magiczna wędrówka po świecie, który mimo iż bardzo kolorowy, plastyczny, pod ziemią skrywa swojego diabła. To historia Kasandry, która ucieka przed przeszłością i przed czerwoną sukienką Adeliny. Wynajmuje pokój w obcym mieście, ukrywa blizny na nogach. Jak ciężkie są grzechy młodej dziewczyny, która zbyt dużo śni?
„Siedem grzechów głuchych” to historia o tym, że jesteśmy tylko/aż ludźmi i że łatwo wpadamy z deszczu pod rynnę. Pod rynnę łez, serc, odebranych bądź głuchych telefonów. Historia o tym, że można stać się zarówno ofiarą, jak i katem własnej obsesji.
Czasem jedno spojrzenie może cię prześladować całe życie. Jedno słowo. Jeden sen.

 

źródło opisu: opis wydawniczy

źródło okładki: źródło własne

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (214)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1492
Wioleta Sadowska | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

"Wszyscy kolekcjonują grzechy".


Pycha, chciwość, nieczystość, zawiść, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo, czyli siedem grzechów głównych, które według nauki Kościoła Katolickiego stają się podłożem innych występków, obecnych w naszym życiu. Użycie tego motywu w powieści, której fabuła znajduje się na pograniczu rzeczywistości i realizmu magicznego oraz nadanie jej tytułu o nieco zmodyfikowanej wymowie, zapowiadało dobrą prozę. Prozę, która summa summarum zupełnie przerosła moje czytelnicze oczekiwania.

Kaja Kowalewska to absolwentka filologii na Uniwersytecie Łódzkim, którą ukończyła z medalem za chlubne studia oraz podyplomowych studiów psychologicznych ukończonych również na tej uczelni. Autorka podręcznika do nauki języka polskiego, wielu artykułów tematycznych oraz felietonów. Obecnie pracuje jako recenzent filmowy i dziennikarz internetowy, słowa i gitara to jej dwie największe pasje.

Kasandra, szara myszka pełna tajemnic pojawia się w mieście Y, gdzie na...

książek: 1943
Monka | 2018-07-14
Przeczytana: 27 czerwca 2018

"Siedem grzechów głuchych" to książka pełna emocji. Jest dla mnie odkryciem, zaskoczeniem i zauroczeniem. Już dawno nie czytałam tak dobrej prozy realizmu magicznego. Kaja Kowalewska znowu poruszyła moje serce. Jej książka pobrzmiewa w nas jeszcze długo po tym jak ją skończymy czytać. Nie jest to literatura lekka, łatwa i przyjemna. Wymaga od czytelnika skupienia i uwagi. "Są książki grzechu warte i książki, których grzechem byłoby nie przeczytać. Jedną z nich jest powieść Kai Kowalewskiej, która uwodzi słodko - cierpkim słowem, oprowadzając niczym Dantowska Beatrycze przez wszystkie kręgi tego, co składa się na ziemskie niebo, a okazuje się być również piekłem." Cała opisana historia zamyka się w siedmiu rozdziałach, inspirowanych siedmioma grzechami. Co zresztą sugeruje nam sam tytuł powieści. Mamy zatem: pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. Jest to historia pełna skrajnych emocji, tajemnicza i intrygująca. Zapisana w...

książek: 156
angel | 2017-02-22
Na półkach: Przeczytane

Mam na imię A., ostatni raz spowiadałam się przed lustrem... wczoraj... Przeczytałam „Siedem grzechów głuchych”...

O książkach najbardziej wbijających się w serce najtrudniej pisać. „Siedem grzechów głuchych” to niewątpliwie jedna z takich powieści. Wwierca się w umysł, szokuje, zachwyca, poraża. Potem siedzisz i myślisz. O książce, o życiu. O poplamionej koszuli wczorajszą pychą, potłuczonym talerzu złości czy dłoniach ze zbyt głęboko wbitą drzazgą zazdrości.

„Niektóre rany nigdy się nie zagoją. Jesteśmy do nich przypisani, one przypisane są do nas.(…) Myślę, że każdy człowiek ma taką ranę. Taką, która się nigdy nie zagoi.”

„Siedem grzechów głuchych” to druga powieść Kai Kowalewskiej. Po metafizycznych „Play listach” nadszedł czas na realistyczno-magiczne „Siedem…”, które przeprowadza czytelnika przez wszystkie kręgi ziemskiego nieba, jak i piekła. Pachnie tutaj trochę „Boską komedią”, trochę „Panną Nikt”, trochę Kingiem. Kaja zabiera czytelnika w magiczną podróż. Marquez...

książek: 98
Zaczytana Wiedźma | 2017-02-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 lutego 2017

Każdy z nas ma jakieś cele, marzenia, fobie, lęki, demony, tajemnice, grzechy. Każdy z nas wypił drinka z Zazdrością, zaprosił do siebie Gniew, zabrał na spacer Pychę czy rozmawiał z Lenistwem. Każdy z nas ma swoje Siedem Grzechów Głuchych. I każdy z nas spotkał swoją Czerwoną Sukienkę. Każdy z nas usłyszał please try again later.
Zabieram Was dzisiaj w magiczną podróż do miasta Y. Zabieram Was w podróż z Kasandrą, Sarą, Adamem z Raju, Jo i Anitą. Zabieram Was w podróż po wersach Siedmiu Grzechów Głuchych. Zabieram Was w towarzystwie Czerwonej Sukienki, nieodebranego telefonu i Raju. Zabieram Was w emocje, które dotknęły najgłębszych zakamarków Wiedźmowej Duszy, które doprowadziły do cichych łez, czasami zapomnianych uczuć, niechcianych wspomnień. Zabieram Was w podróż do środka swojego Ja...
Poznacie Kasandrę, której potłuczona dusza, rozszarpana miłość i zdruzgotana samotność niejednokrotnie okryje Was obłędem.
Spotkacie Sarę, która zakotwiczona w kłamstwie, zakochaniu i...

książek: 519
Hanna | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Siedem grzechów głuchych, to książka nadzwyczaj nieprzewidywalna, głęboka, emocjonująca i bezprecedensowa. Kaja Kowalewska, posiada bardzo charakterystyczny, wyrazisty i wyjątkowy styl. Styl, należący tylko do Niej. Kiedy zaczęłam zagłębiać się w treść tej publikacji, zostałam porażona emocjonalnie i doznałam poczucia, że to będzie naprawdę niesamowita przygoda, przez całe spectrum emocji. Wiecie, przeczytałam tę książkę, już jakiś czas temu, i cały czas mam problem z wyrażeniem tego, co zostało mi opowiedziane. Cały czas zmagam się ze stadem motyli we własnych brzuchu. Nie wiem, czy uda mi się chociażby w minimalnym stopniu, zaznajomić Was z tym dziełem, ale zrobię co w mojej mocy.

Cała historia składa się z siedmiu rozdziałów – siedmiu grzechów głuchych: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. Od pierwszych stron Kaja zabiera czytelnika w intensywną, burzliwą, nieprzewidywalną podroż. Podróż, podczas której doświadczamy...

książek: 11
iwg | 2017-02-11
Na półkach: Przeczytane

"Siedem grzechów głuchych" Kai Kowalewskiej, to powieść, którą każdy musi przeczytać. To książka, która pochłonęła mnie z całą mocą, której całkowicie się oddałam i od której nie mogłam się oderwać.
Kaja Kowalewska pokazuje w niej, że w każdym z nas jest trochę z anioła, trochę z diabła, trochę dobra, trochę zła i że to od nas zależy, czemu się oddamy. Dobru? Czy złu? To powieść o wielkiej tajemnicy. O miłości i zazdrości. Niebie i piekle.
"Siedem grzechów głuchych"to prawdziwy majstersztyk. Pokazuje wielki kunszt autorki. Jej Geniusz. I to, jak wspaniale posługuje się słowem.
A zakończenie zwaliło mnie z nóg.
POLECAM CAŁYM SERCEM!!

książek: 5
morzemyśli | 2017-02-20
Przeczytana: 15 lutego 2017

"Siedem grzechów głuchych"... powieść magiczna przyprawiona tajemnicą. Budzi emocje, które drzemią w każdym z nas. Wyraża niewyrażalne.

Wiedziałam, że uderzy. Nie spodziewałam się, że z taką mocą. W jej słowach ukryte są zapachy, kolory, a nawet brzmienie. Pachną zagadką, rysują obrazy, grają w duszy. Po prostu. Kaja przelewa na papier wszystko. To niezwykłe.

Rozpoczynam podróż z Czerwoną Sukienką. Na białej okładce czarną czcionką maluje się tytuł. Przewód telefoniczny chwiejną linią trafia prosto w serce. A może wypływa z serca... Pojawiają się obawy. Przed tym, co na co dzień próbuję zagłuszyć. "Każdy się czegoś boi." Na wszelki wypadek wytwarzam sobie w duszy pustkę. Pustkę tę w miarę czytania wypełniać zaczyna treść powieści. I coś jeszcze.

"Każdy ma swoje siedem grzechów." Tak, odnalazłam się w niej. W tych wszystkich przenikających się światach. W końcach i początkach. W emocjonalnym chaosie. To kolejna książka Kai Kowalewskiej, która żyje we mnie. Przepadłam. Między...

książek: 19
karodi | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane

"Dzwonię. Odpowiada mi cisza. Głucho mi i ciasno we własnych grzechach."

Gdybym miała namalować "Siedem (...)" jednym kolorem, byłaby to czerwień (choć można dać się zwieść białej okładce). Kolor ten przelewa się przez kartki powieści i jest jak krew, która boli, jest jak tajemnica w czerwonej sukience, jest jak ogień, który pali złymi uczynkami palce- uczynkami (grzechami), które każdy z nas nosi pod duszą.

"- Może zmienisz sukienkę? Na przykład na białą...?"

Ta czerwień mnie teraz "prześladuje". To też kolor-klucz, dzięki któremu zaczęłam porównywać jedną z bohaterek (Kasandrę) z Carrie S. Kinga. Te dwie bohaterki są różne, nie są w żadnym wypadku kopiami, ale wnikliwy czytelnik dostrzeże w nich ten sam obłęd. I jeszcze coś. A nawet może więcej...

Te podobieństwa przyszły do mnie podświadomie, nie czytałam "Carrie" (przyznaję się bez bicia), obejrzałam film i to jakiś czas temu, szczegóły zdążyły mi już poumykać w dziurach pamięci. A jednak. Kassy przypomniała mi Carrie....

książek: 77
kaem | 2017-02-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione

Powieść o wielu płaszczyznach i tylko od inteligencji czytelnika zależy, jak daleko sięgnie. A styl pisania - majstersztyk, w życiu nie czytałam czegoś tak dobrego i tak genialnego zaplecionego w słowa.

książek: 15
bernice | 2017-02-23
Na półkach: Przeczytane

Trafiłam przypadkiem i po prostu rewelacja! 10 to mało! Lektura obowiązkowa dla każdego.

zobacz kolejne z 204 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd