Miłość

Kaja Kowalewska Wydawnictwo: Chaos Artistic Laboratories literatura piękna
Chaos Artistic Laboratories
2022-02-14
2022-02-14
miłość literatura piękna literatura obyczajowa opowiadania

Książka Kai Kowalewskiej to zbiór siedmiu opowiadań o różnych obliczach miłości. Każda z tych historii poruszyła mnie do głębi. Wywołała fale różnych uczuć i emocji. Wszysykie opisane w książce historie pokazują nam jaka miłość jest ważna na każdej płaszczyźnie życia, że zawsze jest na nią czas i pora. Niezależnie od wieku, poglądów, sytuacji, statusu i bagażu życiowych doświadczeń. Miłości nie kupisz za pieniądze i za żadne skarby świata. Musisz ją poczuć głęboko w sercu. Jest jak światełko które nie gaśnie w mroku. Pielęgnowana przez dwie pokrewne dusze rozkwita jak motyl.
W zasadzie każda z tych historii mogła by tworzyć rozwinięta odrębną powieść.

Dodatkowo brawo za stronę techniczną, za druk, konkretnie za wielkie litery. Co prawda nie mam problemu z małymi. Ale Książka pod tym kątem jest bardzo przejrzysta. Kolejny plus za piękną, delikatną okładkę. Miód dla oczu!

"Miłość" Kai Kowalewskiej to bardzo wzruszające opowiadania. Jest ich siedem, a każda z tych historii jest przesiąknięta miłością. Lecz nie wszystkie historie mają szczęśliwe zakończenie.

Ta autorka przepięknie opisuje uczucia bólu, rozczarowania, tęsknoty, smutku, utraty miłości. Mnie te opisy doprowadziły do takiego stanu, że każde kolejne opowiadanie uczciłam chwilą ciszy, żeby w głowie poukładać sobie moje myśli i emocje.

Niektórzy bohaterowie odczuwają ogromną tęsknotę. Za miłością taką prawdziwą, za pożądaniem, które rozpali zmysły, jednak niektórzy tkwią w toksycznych związkach dla bezpieczeństwa, stabilizacji albo ze strachu, odczuwając ból jaki zadaje im "ukochana" osoba.

To niepozorna książka, bo ma aż 108 stron, jednak wrażenia jakie we mnie wywołała zapamiętam na dłużej.
Znajdziecie w niej przepiękne opisy, które na pewno was nie znudzą bo dzięki lekkiemu i prostemu stylowi autorki czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Ja jestem nimi oczarowana i wzruszona. Serdecznie polecam ♥️.

"Miłość" Kaja Kowalewska to krótki zbiór opowiadań obrazujący różne oblicza tego uczucia. Kochamy w każdym wieku: chłopaka, dziewczynę, męża, dziecko. Dla miłości zrobimy wszystko.

Autorka używa pięknego, poetyckiego języka na opisanie motyli w brzuchu - ktoś rozumie to wyrażenie? - i tłuczonego szkła, kiedy dawna fascynacja zmienia się w niechęć lub obojętność.

"Związek to zaufanie, oddanie, miłość, tęsknota, euforia, miks emocji, gesty i słowa. Wyjątkowe impulsy, spacer za rękę. Słońce, które wstaje i zachodzi. Pocałunek na dobranoc. Wsparcie, kiedy źle, kawa lub herbata na dzień dobry. Związek to cała paleta barw i dźwięków. Lojalność - która jest dobra. Dobroć, której nigdy dosyć, pożądanie, dzięki któremu ogień, rozmowa rano, w środku dnia i w nocy. Słodki sen obok.

Związek to patrzenie w tym samym kierunku, szalik, kiedy zimno, wspólne rozwiązywanie problemów, dzielenie radości. Wspólny mróz za oknem i wspólne rozgrzewanie. Wspólne słońce.

To ważne decyzje, lekcje życia, wyciąganie wniosków. Wzloty i upadki. Góry i jeziora.

Szczęście i rozterki.

Czułość.

Cierpliwość."

"Miłość" to cienka książeczka, od której nie sposób się oderwać. Pięknie wydana, pięknie napisana, wzruszająca.

Dziękuję autorce za egzemplarz.

"Związek...

Do napisania opinii o najnowszej książce Kai Kowalewskiej zbierałam się dosyć długo. W dalszym ciągu odnoszę jednak wrażenie, że te kilkadziesiąt zdań, które znajdą się poniżej, nie odda we „właściwy” sposób jej wyjątkowości. „Miłość” to zbiór zaledwie kilku, aczkolwiek dogłębnie uderzających opowiadań, które nie tylko wywołają całą gamę emocji, ale wątpienia każdy odbierze je na „swój” sposób, wywołując w czytelniku wewnętrzny konflikt.

Bo tak naprawdę czym właściwie jest miłość? Dla każdego to „słowo” będzie miało zupełnie inne znaczenie, u każdego wywoła zupełnie inne odczucia. Nie znajdziemy dla niego czarno-białej „definicji”, bo między czernią i bielą znajdziemy mnóstwo innych odcieni, które w jakiś sposób będą je regulować. Niejednokrotnie powtarzałam, że Kaja Kowalewska jest czarodziejką słów, i w wyjątkowy sposób potrafi za ich pomocą przekazać więcej, niż mogłoby się kiedykolwiek wydawać, a „Miłość” po raz kolejny to udowadnia. Potrafi jednocześnie napełnić serce nadzieją i je roztrzaskać na milion maleńkich kawałeczków, budując potężny… i niezapomniany obraz miłości, ukazujący różne jej odcienie. Wiecie co tak naprawdę jest najpiękniejsze? Że im więcej o niej myślę po przeczytaniu każdego z opowiadań, staje się jeszcze lepsza, choć wydawać się może, że to nie jest możliwe. Po lekturze jestem już bardzo, naprawdę bardzo długi czas, ale w dalszym ciągu poszczególne fragmenty siedzą mi w głowie, i „wypływają na wierzch” w nieoczekiwanych momentach podczas codziennych obowiązków, zmuszając do chwilowej refleksji. Czy to nie świadczy o jej wyjątkowości?

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że choćbym nie wiem, jak się starała, nie uchwycę głębi ani nie oddam wpływu, jaki wywarło na mnie te kilkadziesiąt stron. Ale musicie mi wierzyć, że naprawdę uwielbiam to, jak Kaja Kowalewska opisuje „więzi”, a każda emocja, którą wywołuje, jest tak niesamowicie intensywna i żywa, że dla mnie była naprawdę wyzwaniem, pięknym i poruszającym, a jednak wyzwaniem. To, jak oddała złożoność ludzkiego charakteru i karmiła tym moją duszę, jest… niesamowite. Jestem pewna, że powrócę do tych opowiadań niejednokrotnie, delektując się i odkrywając na nowo każde z nich. Polecam przeogromnie!

Dziś przychodzę do Was z emocjonalnym majstersztykiem. Książką, która potargała mnie emocjonalnie tak bardzo, że uroniłam mnóstwo łez. Jest tak naszpikowana różnymi kolorami miłości, wzruszenia, piękna. No musicie po nią sięgnąć. ❤️💔

" Chcesz być różą? Pamiętaj - każda róża boli."

Tak więc mamy tu 7 opowiadań. Nie będę wyróżniać, bo każde z nich jest tak piękną historią, że każde zasługuje na najwyższą notę.

* Nathaniel
* Zuza
* Chłopak znikąd
* Azalia
* Czarodziej
* Róża i Lila
* Diamenotwy chłopiec

Bohaterką każdego z tych opowiadań jest tutaj ona: Miłość. Piękna. Pierwsza. Niespełniona. Miłość matki do dziecka. Pragnienie miłości. Tęsknota za nią. Tęsknota za człowiekiem. Nieszczęśliwa miłość. Różne jej barwy. Różne jej oblicza. A każde tak piękne. Piękne serca i piękne dusze.

" Wiesz co to jest miłość? To ten motyl, który nigdy nie gaśnie."

Autorko co Ty że mną zrobiłaś. Emocjonalny rollercoaster. Ta książka długo będzie w moim sercu i często do niej wrócę. Plus za piękne wydanie, piękny język, piękną okładkę, piękne ilustracje. Dla mnie tutaj zgadza się wszystko. Polecam każdemu 🌹🌷❤️ Tylko przygotujcie zapas chusteczek ponieważ wzruszenie gwarantowane.

" Chcesz być różą? Pamiętaj - każda róża boli."

Witam wszystkich 🖤

Przychodzę tym razem do was z książką "Miłość" o historiach miłosnych. Każda z nich, choć krótka, daje nam dużo do odczucia .

OPIS KSIĄŻKI W KOMENTARZU

Miłość nie zawsze jest taka jakbyśmy tego chcieli. Każda miłość ma wzloty i upadki co jest normalną częścią związku, bo przecież po burzy zawsze wychodzi słońce. To jest piękne wtedy związek staje się mocniejszy, silniejszy.
Są też takie, gdzie żyje się monotonnie i nic się nie zmienia, są też takie, gdzie serce z miłości krzyczy, wręcz o nią błaga, są też takie, gdzie trzeba się spakować i uciec, bo nie da się inaczej mimo uczuć jakie mamy w sercu do drugiej połówki. A nawet są takie, że mimo iż dusza odeszła to w ciąż czujemy, nie potrafimy przestać. Mogą minąć lata, a wciąż boli tak samo...

Dziękuję za możliwość przeczytania e-booka @kajakowalewska.official 🖤
@chaosiinnepietra 🖤

~
Nikt nie powiedział, że miłość jest łatwa. Nikt nie powiedział, że nie rani mimo, że jest najpiękniejszym uczuciem na świecie.
~

Miłość jest jak róża
Piękna
Lecz, gdy ja dotkniesz (może) zranić

Witam wszystkich 🖤

OPIS KSIĄŻKI W KOMENTARZU

🥀🥀🥀🥀🥀🥀 RECENZJA 🥀🥀🥀🥀🥀🥀

Kaja Kowalewska " Miłość"
@kajakowalewska.official

Wydawnictwo: chaosiinepietra
@chaosiinnepietra

🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀

" Serce to nieskończoność. Nie wiesz, gdzie się kończy I nie wiesz, w którym miejscu się zaczyna. Potrafi być nieprzywidalne, niepowtarzalne, a kiedy zrobisz w sercu miejsce dla człowieka, dla dziecka - to stworzysz najpiękniejszy ogród..."

Książka to zbiór 7 świetnych opowiadań o miłości... Każde opowiadanie jest inną hostorią różnej miłości... Jak wiadomo miłość potrafi być trudna ale i również piękna....

🥀 NATHANIEL
🥀 ZUZA
🥀 CHŁOPAK Z NIKĄD
🥀 AZALIA
🥀 CZARODZIEJ
🥀 LILIA I RÓŻA
🥀 DIAMENTOWY CHŁOPIEC

Opowiadania są emocjonujące i możemy poznać wiele rodzajów miłości w każdej innej postaci... Miłość jest piękna tylko trzeba ją zakceptować w każdej postaci... Poznajemy straconą miłość, miłość rodzicielską, jak i również homo i hetero, miłość zakazaną, zaczarowaną, cierpliwa... Jest wiele rodzajów miłości, te które są proste i te trudne... Miłość trafia w nas z nienacka i zostaje z nami do samego końca.. Najgorszą żecza w miłości jest ta nie spełniona i ta przy której staramy się być na siłę.. Bo nie możemy odejść bo tak nie wypada.. Każdy zasługuję na szczęście..
Książka naprawdę świetna, bez chusteczek się nie obejdzie i nie potrafiłabym wybrać które opowiadanie jest najlepsze, bo każde ma inny przekaz..

🥀🥀🥀🥀🥀🥀 RECENZJA 🥀🥀🥀🥀🥀🥀

Kaja Kowalewska " Miłość"
@kajakowalewska.official

Wydawnictwo: chaosiinepietra
@chaosiinnepietra

🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀💖🥀

Książka @kajakowalewska.official pt "Miłość" to zbiór siedmiu opowiadań, które są bardzo poruszające. Wzruszyłam się do łez. Autorka pięknie pisze o miłości i pokazuje jaka miłość powinna być. Tutaj są też przykłady na to czym jest niespełniona i nieszczęśliwa miłość. Poznacie tutaj opowiadania z różnymi obliczami miłości. Miłość, która pozostawia po sobie głębokie blizny. Rodzicielska miłość. Niespełniona i tej, której nie można mieć. I taka, która pojawia się niespodziewanie. Autorka zapewniła mi mnóstwo emocji i wzruszeń. Te opowiadania są takie cudowne, że żałuję, że są takie krótkie, bo chętnie poznałabym te historie jako odrębne książki. Bardzo mnie wciągnęły te opowiadania. Przyznam, że dały mi do myślenia. Autorka ma fajny styl i chętnie poznam inne książki spod jej pióra.
Moją szczególną uwagę zwróciły opowiadania:
📍Nathaniel - łza zakręciła mi się w oku. Nie dziwię się, że chłopak nie mógł podnieść się po utracie ukochanej.
📍Azalia - to piękna opowieść o matczynej miłości z morałem.
📍Czarodziej - bardzo wzruszyłam się, ale także ucieszyłam się z tego, że los w końcu uśmiechnął się do kobiety z dzieckiem. Życie uśmiechnęło się do niej dzięki pomocy życzliwej osoby.
📍Lila i Róża - zrozpaczony ojciec po śmierci córki wyobrażał sobie, że ratuje ją z rąk oprawcy.

Gratuluję autorce świetnej książki! Dziękuję, że mogłam przeczytać te piękne i wzruszające opowiadania.
Polecam!

Książka miała premierę 14.02.2022, a Wy możecie kupić ją na stronie Wydawnictwa @chaosiinnepietra

„Miłość” to zbiór 7 opowiadań opowiadających o różnych aspektach miłości.

O rozpaczy po śmierci ukochanej opowiada historia Nathaniela. O zakazanej miłości dwóch dziewcząt opowiada historia Zuzy i Wiktorii. O zakochaniu się w wyobrażeniu mężczyzny opowiada historia Matyldy. Azalia, ofiarą przemocy domowej, odnajduje coś, co może kochać, aby przetrwać.
Uczucie do synka, powoduje, że kolejna kobieta postanawia odejść od męża alkoholika i zawalczyć o swoje szczęście.
Bohaterka kolejnego opowiadania – Lilka, ucieka z domu, aby uniknąć molestowania.
Roksana szukała miłości w małżeństwie, ale jej nie znalazła.

Każde z opowiadań budzi emocje i skłania do refleksji. Autorka zawiera w swoich tekstach nie tylko emocje, ale wręcz rady dotyczące miłości.
„Miłość jest wtedy, kiedy nie potrzebujesz dowodów na miłość, bo ona dzieje się sama. Tak po prostu. Przenika dłonie i usta. Jest początkiem dnia i jego końcem, a potem wędruje przez sen.”

Teksty są poetyckie, różnorodne językowo, w zależności od opowiadanej historii.

Na uwagę zasługuje oprawa graficzna tego zbioru opowiadań. Każde opowiadanie poprzedzone jest grafiką z kwiatem, a także spójnie z okładką motywem rozbitego lustra.

Mimo, że zbiór opowiadań ma tylko 108 stron, zawiera olbrzymi ładunek emocjonalny i jak wspomniałam wcześniej zmusza do refleksji.

Serdecznie polecam.

„Miłość” to zbiór 7 opowiadań opowiadających o różnych aspektach miłości.

Uczucie do synka,...

Zbiór opowiadań Kai Kowalewskiej @kajakowalewska.official "Miłość" to ciepła i otulająca emocjami lektura ukazująca bardzo różne oblicza miłości. Jest tu miłość zraniona, krwawiąca niczym otwarta rana, jest miłość platoniczna czekająca nieustannie na spełnienie, jest miłość macierzyńska pełna wyrozumiałości i akceptacji oraz miłość rodzica, który stracił swoje dziecko. Pojawia się również obraz miłości homoseksualnej, trudnej do zaakceptowania nie tylko przez część społeczeństwa, ale także przez same osoby zakochane.
Piękny, artystyczny język, niezwykły nastrój oraz lekkość pióra czynią tę książkę cudowną skarbnicą złotych myśli, z których najbardziej przemawiają do mnie poniższe:
❤"Kiedy uświadomisz sobie, że mógłbyś kogoś stracić na zawsze i poczujesz wtedy, że cały Twój świat przestałby nagle oddychać, to jest miłość."
❤"W życiu chodzi o ciepłą dłoń po ciężkim dniu, o wsparcie, siłę. O wspólną energię, drogę, herbatę, miłość. O kieliszek wina i emocji. Toast na szczęście. W życiu chodzi o to, aby mieć się do kogo odezwać. Aby mieć z kim milczeć."

• Literatura piękna
  • Współpraca recenzencka