Anna

"Tom "Dwie muzy" stanowi zamkniętą kompozycję, chociaż utwory, które zawiera, powstawały w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Na zbiór ten składają się, nowe wiersze napisane w latach 1962-1964, poprzednio ogłoszony cykl "Modlitwa rzymska" (1959-1960) i kilkanaście wierszy z tomu "Faust zwyciężony" (1954-1958). W utworach pochdzących z "Fausta zwyciężonego " dokonałaem licznych zmian. Jednak tkanka ideologiczna tych utworów, ich klimat duchowy i zawartość emocjonalna pozostały niezmienione" K.B.

źródło opisu: Insytut Wydawniczy PAX

źródło okładki: google