Wieczni wędrowcy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Laments
83-7469-436-X
Wieczni, wędrowcy

Poznajcie Lamentów - sympatyczną, dysfunkcyjną rodzinę obieżyświatów, bohaterów świetnej debiutanckiej powieści George'a Hagena. Howard jest inżynierem, marzącym o irygacji Sahary, którego życiowym zawołaniem jest „Lamentowie, w drogę!”. Jego żona Julia, kobieta o żywym temperamencie, musi pogodzić skłonności do wędrówek swego męża z własnymi ambicjami. A Will jest „podrzutkiem o wrażliwym sercu”, którego Howard i Julia dostali w zamian za własnego synka, tragicznego bohatera bezprecedensowego wydarzenia na porodówce. Will dorasta w rodzinie, przenoszącej się z kontynentu na kontynent, a czytelnik zadaje sobie pytanie, gdzie Lamentowie znajdą swoje miejsce na ziemi. Przedstawiając Lamentów, niepotrafiących nigdzie dłużej zagrzać miejsca, oraz ich zmagania z przeciwnościami losu, a szczególnie nieporadną miłość do siebie nawzajem, George Hagen stworzył portret rodziny, który jest zabawny, tragiczny i niezwykle prawdziwy.

wiejskifilozof | 2015-03-29

Przyznam,się że już dawno nie czytałem tak...nie równej książki.Bo zaczyna się ona naprawdę bardzo dobrze.Mamy oto Lamentów ( to nazwisko), mama i tata,oraz dzieci.
I oni nie mogą nigdzie zagrzać miejsca, stale się gdzieś przenoszą.
Rodezja Południowa,Wyspy Brytyjskie czy też Stany.
Są takimi nomadami :-)
Z tym,że zamiast koni mają samochód.
Z tym,że na początku do mi się podobało,te ich przygody.
Zwłaszcza, te z Anglii.
Ale te z USA były,no po prostu nudne.
Czułem się potem, bardzo rozczarowany.
Myślę,że książka zasługuję na szansę.
Mimo wszystko.

kalafior | 2015-09-09