Niedzielna cisza

Wydawnictwo: Książnica

Inne wydania

Adam po siedemnastu latach wraca w ojczyste strony, aby zbadać okoliczności śmierci swego ojca, Małego Sama Jenkinsa, słynnego zielonoświątkowego kaznodziei. Mówi się, że Mały Sam został zamordowany, podejrzaną zaś jest Blue, kobieta piękna i tajemnicza, przywieziona z jakiegoś odległego kraju przez swego męża, Profesora, postać również zagadkową. Losy Adama i Blue już dawno splotło przeznaczenie, choć oni o tym nie wiedzieli, teraz połączy ich uczucie, które niszczy albo zbawia...

książek: 1991

Przyzna się bez bicia - na początku myślałam, że to romans. Przeczytałam fragment z tyłu książki i już wyrobiłam sobie o niej zdanie. A to był błąd;-)
Okazało się, że 'Niedzielna cisza' to dobrze napisana historia o osobach, które chcąc uciec przed przeszłością, muszą się z nią po jakimś czasie zmierzyć - Adam, Blue czy Profesor to najważniejsi bohaterowie, o których warto napisać. Oprócz tego mamy interesujący wątek wiary i tego, jak można wpływać na ludzi, jak robił to Mały Sam.
Zamiast gołębi na okładce dałabym węże - od razu widać, że projektant nawet nie zerknął do książki.
I tak zostałam pozytywnie zaskoczona. Oby tak częściej mi się zdarzało.

Akasha89 | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Książka o niemożności ostatecznego oderwania się od swoich korzeni, o niemożności ucieczki przed swoim i rodzinnym bagażem doświadczeń. O wierze, która pozwala przezwyciężyć jad węża, płomienie i picie trucizny, a jednak nie pozwala być przykładnym ojcem i porządnym człowiekiem. Opowieść o wyobcowaniu i próbie ucieczki przed samym sobą, która w rzeczywistości jest poruszaniem się na oślep po labiryncie bez wyjścia. Poetycka, melancholijna, warta przeczytania.

| 2015-02-05
Na półkach: 02. 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2015

Chyba najsłabsza z dotychczasowych książek, mimo to wciąga zagmatwaną fabułą.

Gangsterra_Rosita | 2014-02-28

Mówi się czasem , że za dużo wina zabija smak mięsa. W tej książce brak pewnej wrażliwości,i mało rozwiniętej wyobraźni autorki zabiło we mnie chęć na dokończenie książki. No możecie się ze mną sprzeczać, ale nie dałabym jej nikomu na prezent ani nie zabrała się do niej drugi raz.

agata_m | 2011-03-20
Przeczytana: 16 marca 2011

Po "Pawim krzyku" i "Księżycu i aniele" kolejna książka autorki, którą przeczytałam z przyjemnością.
Książka o przeznaczeniu i miłości.

Magda Branica | 2011-09-03
Przeczytana: 2009 rok

Dość cienka niestety książka, która ma w sobie to coś. Odrobinę psychologiczna, fajne wątki, ciekawie napisana. Polecam.

Ula | 2014-12-03
Przeczytana: 20 listopada 2014

Ciekawa książka o wyborach własnych i tych, na które nie mieliśmy wpływu, ale które wpływają na nasze życie. Jednocześnie pokazuje kultury, na które nie trafilibyśmy w inny sposób. Polecam.

Maryszka Chod | 2010-12-07

Skomplikowana i kontrowersyjna.