Żegnaj, Cytrusku

Tłumaczenie: Urszula Szczepańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Inna strona książki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Goodbye Lemon
978-83-61299-37-0
glonojad

Jack Tennant, ulegając prośbom swojej matki, które odbiera jako szantaż, po piętnastu latach jedzie do rodzinnego domu, by zobaczyć się ze sparaliżowanym ojcem. Pełna szlachetnych intencji dziewczyna Jacka wierzy, że podróż jest dla niego szansą na pogodzenie się z rodziną. Ale Tennantowie skrywają wiele tajemnic, o których ona nie ma pojęcia. Nie wie, co się wydarzyło pomiędzy Jackiem i jego...

Ale Tennantowie skrywają wiele tajemnic, o których ona nie ma pojęcia. Nie wie, co się wydarzyło pomiędzy Jackiem i jego ojcem. Nic nie wie także o jego starszym bracie, który jest nałogowym alkoholikiem. Ani o młodszym Cytrusku, który utonął, gdy byli jeszcze małymi dziećmi. Ani nawet o wielkim talencie muzycznym swojego chłopaka.
Jach musi podjąć decyzję, której unikał przez całe lata. Czy powinien odwrócić się od przeszłości i zostawić bliskich, by sami, bez jego udziału, rozwiązywali swoje problemy? Czy też spróbować zasypać przepaść, któa istnieje odkąd sięga pamięcią?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/_i/ksiazki/z/zegnaj_cytrusku12.jpg

independentreader | 2013-08-27

Po książkę Adam Davies'a sięgnęłam w pośpiechu, gdy pewnego dnia w drodze do miasta wstąpiłam do biblioteki. Tytuł niewiele mi powiedział, jednakże postanowiłam spróbować i się nie zawiodłam. Nie jest to książka na lekkie po południe czy tzw. "do pieleszy". Praktycznie pół książki, jak nie większą część, jesteśmy utwierdzeni w błędnym przekonaniu o ojcu głównego bohatera, a gdy dowiadujemy się prawdy, cały jego obraz, który został wyimaginowany w naszej podświadomości- znika. Wydaje mi się, że jest to zarazem chwytliwy pomysł na fabułę, ale i dobry chwyt dla naszego mózgu, gdyż często będąc nie zaskakiwanym i utwierdzanym w jednym przekonaniu, zaczyna się nudzić i nie zagłębiać w tematykę utworu. Powieść czyta się strona po stronę. Naprawdę. Nie mając czasu na dalszą lekturę, niejednokrotnie łapałam się na tym, iż rozmyślałam, co stało się dalej, co z rodziną Jacka Tennanta. To, co wyniosłam z tej ksiażki, to fakt, że niedopowiedzenia oraz brak zaufania, nieszczerość mogą zmienić...

| 2016-04-30
Na półkach: 2016, Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Recenzja znajduje się na moim blogu :)

Czytanie | 2016-09-13
Na półkach: 2016, Biblioteka, Przeczytane